DomůAkční nabídkaŽivá peleta s žížalou na kapry: Chcete hodně záběrů? Zkuste tenhle jednoduchý trik

Živá peleta s žížalou na kapry: Chcete hodně záběrů? Zkuste tenhle jednoduchý trik

- Reklama -

Nástrahu na kapry nemusíme zatraktivnit pouze s pomocí tekutého nebo práškového atraktoru. K vylepšení nám může napomoci třeba spojení klasické nástrahy s živou žížalou. Při lovu kaprů to funguje.

Ilustrační foto: LK Baits

Spojení klasických nástrah s těmi živými dělají rybáři odjakživa. Kdekdo ke kukuřici nebo kusu pečiva napíchne třeba žížalu nebo červy. Ono to dává smysl! Právě takové spojení klasické nástraze na kapry dodá jednak zajímavý pach, poté výrazně zvýší „nutriční atraktivitu“, a nakonec také dodá tolik zajímavý pohyb.

Kapr ulovený na pelety s žížalou nastraženými pod háčkem

 

Játrové pelety žížalou

Chystáte se aktuálně k vodě? Nezapomínejte na to, že ryby v našich revírech se teď budou „po zimním“ spánku shánět po čemkoliv, co jim dodá tolik potřebnou energii k životu. A jednou takovou nástrahou je jednoznačně „něco z masa“. Proto je při prvních jarních vycházkách dobré spojit játrovou peletu s živou žížalou.

Halibutové pelety na ryby v kelímku

Čeho tím dosáhneme? Na háčku nebo pod háčkem budeme mít nastraženou takovou nástrahu, která bude mít koncentrovaný, masový „základ“. Ano, játrová peleta prostě vytvoří krásné, masové sousto, které bude ve vodním prostředí vydávat silné potravní signály. Při jarním rybaření doporučujeme používat spíše 12 mm játrové pelety, které jsou dostupné na e-shopu LK Baits  za super cenu.

Ale k těmto peletám doporučujeme nastražit právě i klasickou žížalu. Proč? Protože žížala celému soustu na kapry dodá jednak atraktivní pohyb, kdy se bude žížala svůdně svíjet, ale také jde o „kus masa“, který je pro kapry atraktivní sám o sobě. Tohle je prostě spojení, které na jaře perfektně funguje!

Nastražená peleta s žížalami leží ve vodě

Jak žížalu s peletou nastražovat? Žížalu normálně napíchněte na jehlu na boilies a navlékněte ji pod háček. Až poté nastražte játrovou peletu. Nedělejte to naopak! Proč? Protože peleta funguje jako jakýsi „chránič“, který zabraňuje třeba cejnům nebo jiným menším rybám žížalu strhnout. Takže ta tak vydrží do „návštěvy kaprů“ na lovném místě. Játrové nugety si prohlédněte na rybářském e-shopu LK Baits .

 

Atraktivnější kombinace: Místo pelety dejte nugetu

Lov v opravdu studené vodě může být komplikovaný proto, že pelety nemusí za skutečně nízkých teplot pracovat spolehlivě. Pokud chcete mít nastraženou nástrahu, které nízké teploty vůbec nevadí, pak se spíše podívejte po játrové nugetě na kapry. Co to je?

Nastražená peleta s žížalami pod háčkem

Jde o nástrahu na kapry, která má měkčí konzistenci než klasická peleta. Nugeta na kapry není tak tvrdá, takže se z ní mnohem výrazněji uvolňují atraktivní potravní signály. Takže i když bude mít voda v revírech pod 10 stupňů Celsia, tak přesto se z nugety budou uvolňovat atraktivní látky ve velkém. Na játrové nugety se můžete podívat na e-shopu LK Baits , kde jsou k dostání za rozumné peníze.  

Nejlépe to jde vidět po chvíli namáčení nugety ve vodě. Když ji rybář po chvíli vytáhne z vody, tak mu na rukou zůstane mazlavý povlak. To je právě skvělý signál toho, že z nugety se uvolňují zajímavé látky ve velkém množství. Tohle je fakt paráda!

A právě k této nástraze je také dobré nastražovat žížalu. Z nugety se totiž po vhození do vody budou uvolňovat koncentrované potravní signály, přičemž u nástrahy se bude hýbat živá žížala. Může být něco atraktivnějšího? Játrové nugety na kapry jsou dostupné na e-shopu LK Baits  za nízkou cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -