DomůNovinkyZkoušky pro porybné úspěšně složilo 14 z 29 uchazečů, hlásí Západočeský územní svaz

Zkoušky pro porybné úspěšně složilo 14 z 29 uchazečů, hlásí Západočeský územní svaz

- Reklama -

Západočeský územní svaz informoval o tom, že v polovině března se konaly zkoušky pro nové členy rybářské stráže. Tyto zkoušky se skládaly ze dvou částí. Úspěšně je složilo 14 uchazečů z 29 zájemců.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O proběhnutých zkouškách na nové členy rybářské stráže informoval Západočeský územní svaz na webu. V sídle západočeských rybářů byla sedmičlenná zkušební komise, která se skládala jak z členů profesionální rybářské stráže, tak i ze zaměstnanců Západočeského územního svaz.

 

Zkoušky složilo 14 z 29 uchazečů

Samotné zkoušky pro uchazeče o vykonávání funkce rybářské stráže se skládaly ze dvou částí. První částí byla „poznávačka“, kdy uchazeči museli poznat 10 druhů vybraných sladkovodních ryb. Po úspěšném přezkoušení z první části následovala druhá část zkoušek.

Druhá část zkoušek byla ve formě písemného testu, kdy uchazeč musel správně odpovědět na otázky, u kterých byly tři možnosti. Test prověřil znalosti uchazečů ze zákona o rybářství a jeho prováděcí vyhlášky.

Dále byly prověřeny znalosti vodního zákona, ochrany přírody, ochrany zvířat proti týrání a veterinární péče. A poslední oblastí, ze které byli uchazeči v testu zkoušeni, se týkala trestního zákona a zákona o přestupcích.

Celkově se o výkon rybářské stráže ucházelo 29 přihlášených uchazečů, nakonec jich testy prošlo 14. Úspěšní uchazeči dostali osvědčení o vykonané zkoušce. „Tímto bychom jim chtěli popřát, aby se jim stejně dobře dařil výkon funkce rybářské stráže i v praxi, během jejich budoucího působení na rybářských revírech,“ uvedl Západočeský územní svaz.

 

Jak kontroluje západočeská rybářská stráž?

Západočeští porybní se skládají jak z profesionálních, tak dobrovolných členů rybářské stráže. Jak tito porybní kontrolují svazové vody na západu Čech? Co se týče 5 profesionálních porybných, tak ti v roce 2021 zkontrolovali 8277 povolenek. Z tohoto množství zjistili 394 přestupků, které vyřešili na místě napomenutím. Dále zadrželi 39 povolenek, 15 udic a 36 pytláků.

A jak si vedli dobrovolní členové rybářské stráže? Vedení západočeského územního svazu uvedlo, že 400 dobrovolných porybných zkontrolovalo 7000 povolenek. Za jaké prohřešky nejvíce západočeští porybní zadržují povolenky? Kompletní data kontrol rybářské stráže na západočeských vodách naleznete v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -