DomůAkční nabídkaProč se nerozpouští PVA materiály? Tohle jsou největší chyby, které rybáři dělají

Proč se nerozpouští PVA materiály? Tohle jsou největší chyby, které rybáři dělají

- Reklama -

PVA materiály jsou důležitou součástí moderní kaprařiny. Přesto někteří rybáři dělají při chytání s PVA materiály chyby, které vedou k tomu, že se nerozpouští tak, jak by měly. O jaké chyby jde?

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Dneska si mnoho milovníků kaprařiny nedokáže bez PVA materiálů představit rybaření. Není se co divit! Právě PVA materiály dovolují vytvářet velmi atraktivní místečka v těsné blízkosti nástrahy. Vše je naprosto jednoduché, a hlavně cenově velmi dostupné, protože dnešní PVA materiály jsou k dostání za opravdu rozumné peníze. Především pak v tu chvíli, kdy si rybář pořídí větší balení…

 

Levné PVA (100 metrů)

Ideálním příkladem je například toto levné PVA od české značky Giants Fishing. Tato stometrová PVA punčocha patří k nejoblíbenějším PVA produktům na česko-slovenském trhu, protože vychází na opravdu hodně zajímavé peníze. Toto levné PVA je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

PVA punčocha Giants Fishing Micromesh Refill

Rybáři si toto PVA oblíbili nejen kvůli výhodné ceně, ale právě i díky onomu množství. Rybář má totiž velkou jistotu, že toto PVA vydrží pořádně dlouhou dobu, takže rybář nemusí neustále dokupovat další a další zásoby, což by ve výsledku bylo nákladnější.

Levné PVA od české značky Giants Fishing si lze obstarat v průměru 25 nebo 35 mm, záleží jen na rybářovi, jaký průměr potřebuje. Tento materiál se vyznačuje perfektní rozpustností, a to i v hodně studené vodě. Pokud vás PVA o délce 100 metrů zaujalo, pak se podívejte na rybářský e-shopu Chyť a pusť.

 

Proč se PVA nerozpouští: Tady jsou odpovědi

(Ne)rozpustnost PVA materiálů je velké téma mnoha rybářských diskusí. Rybáři se s tímto nešvarem často setkávají, ovšem někteří nemusí přijít na to, proč se PVA nerozpouští. Na to odpoví dva zkušení kapraři…

Používání boosterů a dipů: Je třeba připomenout, že na rybářském trhu je celá řada boosterů a dipů na olejové bázi, které se masově používají. A právě jejich použití může „narušit“ práci PVA materiálu ve vodě. Jde především o předběžnou přípravu PVA před samotným rybařením.

VIDEO: Nejčastější chyby při používání PVA materiálů. Odpovídají zkušení kapraři

Je důležité si uvědomit, že při takové přípravě několik dní dopředu mohou některé PVA materiály olejovité tekutiny nasáknout, což právě vede k narušení procesu rozpouštění samotného PVA ve vodním prostředí. Tento problém se častokrát projevuje především za nízkých teplot, ovšem rybáři výjimečně mohou vytáhnout PVA i z teplé vody.

Řešení: Příprava na ryby je určitě příjemným rituálem, bez kterého si někteří rybáři nedokážou představit zimní měsíce. Pokud mezi tyto rybáře patříte, pak určitě u tohoto rituálu zůstaňte. Ovšem s jednou jedinou změnou – nachystané krmení v PVA nedipujte! Nechte vše pěkně suché, a tekuté atraktory použijte až u vody.

Naplněné PVA punčochy leží na krmení v krabičce

Sliz na háčcích a montážích: Dalším častým „problémem“ je, že rybářům na háčcích nebo montážích zůstávají slizké zbytky PVA, které připomínají „sople“. Tyto zbytky neúplně rozpuštěného PVA na háčcích a montážích zůstávají především proto, že rybáři PVA připevňují s pomocí uzlů, které příliš utáhnou.

Hodně rybářů PVA punčochu pak ještě propichuje skrze uzlík proto, že jde o nejpevnější místo. Takže například při nahození nehrozí utržení PVA s krmením. Jenže právě v tuhle chvíli častokrát dochází k tomu, že se onen uzlík nerozpustí, takže ve výsledku na háčku vznikne nevábný sliz. Co s tím?  

Řešení: Je třeba říct, že kvalitní PVA výrobky vydrží opravdu hodně. A to až do takové míry, že rybář se nemusí bát háček napíchnout zboku. Právě tímto způsobem zamezíme tomu, aby na háčku zůstal onen uzlík, který se promění v hnusný „sopel“. Aby člověk měl jistotu, že PVA při hodu neztratí, tak bohatě postačí horní uzlík připevnit k návazcové šňůrce.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -