DomůNovinkyZvěrstvo! Rybáři utrápili kapry v rozpáleném kufru auta! Jaký byl trest?

Zvěrstvo! Rybáři utrápili kapry v rozpáleném kufru auta! Jaký byl trest?

- Reklama -

Naprosto nepochopitelný incident se odehrál na populární rybářské lokalitě Pískovna Písková Lhota. Dva rybáři tam ulovili kapry, které ukryli do rozpáleného kufru od vozidla. Rybáři, kteří chytali ryby v okolí, na podezřelou dvojici přivolali kontrolu. A ta při prohlídce kufru auta skutečně našla dva kapry, které živé nechala dvojice uhynout. Toto hrubé porušení rybářských pravidel nezůstane bez trestu, dvojice si na pískovně 3 roky nezachytá…

ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

O incidentu informoval Středočeský územní svaz na svém webu. „Na vodní ploše Pískovna Písková Lhota byla odebrána dvě oprávnění. Na dvojici lovících, kteří evidentně porušovali pravidla odlovu, upozornili ostatní lovící. Děkujeme, že nejste lhostejní a pomáháte střežit náš společný majetek,“ uvedli středočeští rybáři.

Na dvojici rybářů upozornili ostatní rybáři, kteří chytali v okolí, a kteří si všimli podezřelého chování. „Dvojice lovících do auta v tomto vedru ukryla dva kusy neoprávněně přisvojených kaprů, které nechala v autě uhynout. Jednalo se o kapry 65 cm a 31 cm. Přivolaná pověřená osoba kontrolou ve spolupráci s ostrahou pískovny provedla prohlídku vozidla a upozornění od lovících se potvrdilo, úlovky byly nalezeny,“ popisuje Středočeský územní svaz.

Jelikož jde opravdu o velmi hrubé porušení rybářských pravidel, může dvojice rybářů počítat s velmi tvrdým trestem. „Jde o hrubé porušení pravidel odlovu, a zvláště nešetrné zacházení s rybou, potažmo o týrání zvířat. Oba lovící si na pískovně tři roky nezachytají, o takové nestojíme a nemají u našich revírů a vodních ploch co dělat. I nadále budeme v ostraze našich vodních ploch a revírů nekompromisní. To není výhružka, ale holý fakt,“ doplňují středočeští rybáři.

 

Další nezapsaná ryba

Na začátku června kontrola na této pískovně v Pískové Lhotě odhalila i dalšího rybáře, který neměl zapsanou rybu. „Kontrola na pískovně: Návštěvník bez zaplacené místenky, parkoval si mimo vyznačenou plochu, a to i přes upozornění správce. Nedopalky nejen kolem sebe, ale i naházené ve vodě. Nezapsaná ryba v povolence a arogantní až běda. Takže blokace na dva roky, tohle tolerovat fakt nebudeme!“ uvedli středočeští rybáři na stránce na facebooku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Je dobře že je RS proti takovým rádoby rybářum nekompromisní. Nechápu proč jsou lidi v řadách rybářů tak nezodpovědni a lhostejný, rybář by měl být člověk který je v souladu s přírodou a dokáže ryby nejen chytat ale i chránit stejně tak chránit i jejich prostředí, tolerovat platné předpisi apod. A pokud to někdo tolerovat nechce a nebude tak vyloučit ze svazu, takový člověk rybářem není.

  2. Plný souhlas !!!
    A už nikdy papíry od svazu .
    A soukromé revíry by mohli mít do seznamu těchto BÝVALýCH rybářů přístup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -