DomůNovinkyAgresivní žralok zaútočil na rybáře na kajaku. Rybář ho odkopl nohou

Agresivní žralok zaútočil na rybáře na kajaku. Rybář ho odkopl nohou

- Reklama -

Šílený zážitek prožil rybář Scott Haraguchi na havajském pobřeží. Při jeho rybaření na kajaku na něj zaútočil velký žralok tygří. Rybář celý útok natočil na video, které se na YouTube stalo virálním.

Rybář Scott Haraguchi se vydal na ryby na havajské pobřeží nedaleko ostrova Oahu. Rybář chytal méně jak 3 kilometry od břehu na hloubce okolo 17 metrů. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo stát něco neobvyklého, ale pak to přišlo…

 

Rybář útok žraloka natočil

Ke kajaku, na kterém seděl rybář, se začalo „cosi“ blížit. Rybář pod zveřejněným videem na YouTube uvedl, že uslyšel svištící zvuk. Když následně zvedl hlavu, aby se podíval, co to je, všiml si širokého tmavého „objektu“.

Nejdříve jsem si myslel, že je to želva. Stalo se to tak rychle!“ uvedl rybář, který natočil dechberoucí video z kajaku. Na něm je skutečně vidět nejprve široká „věc“, která se rychle blíží k plavidlu rybáře. Jenže pak přijde tvrdá rána přímo do kajaku. Žralok!

Rybář pak asi instinktivně vytáhl nohu, kterou odkopl žraloka zpátky do vody. „Neuvědomil jsem si, že jsem vytáhl levou nohu z vody, abych se zapřel před nárazem, a vlastně jsem tím žralokovi odrazil hlavu,“ uvedl rybář.

 

Video se stalo na internetu virálním

Video útoku žraloka na plavidlo rybáře se okamžitě po zveřejnění na YouTube začalo šířit. Kromě odborných rybářských a loveckých magazínů jej začala sdílet i větší zpravodajská média. Video tak od poloviny května do dnešního dne nasbíralo skoro 1 500 000 zhlédnutí.

Setkání rybářů, kteří chytají na moři z kajaku, s žraloky, nejsou tak vzácná. Například v září 2022 jsme psali o setkání rybáře na kajaku s žralokem bílým. Predátor byl tehdy stejně dlouhý jako plavidlo, na kterém rybář seděl.

Rybář tehdy uvedl, že velmi rychle poznal, že v jeho blízkosti je obávaný predátor. Co udělal? Důležité bylo, že nezpanikařil. Jen upozornil rybářského kolegu na jiném kajaku na přítomnost velkého dravce. A pak v sobě dokonce našel odvahu – strčil ruku s kamerou do vody a žraloka natočil.

Zdroj: CBS News, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -