DomůNovinkyRybáře na kajaku překvapil žralok bílý. Predátor byl dlouhý jako jeho loď

Rybáře na kajaku překvapil žralok bílý. Predátor byl dlouhý jako jeho loď

- Reklama -

Rybaření na kajaku na moři je oblíbenou rybolovnou metodou v zahraničí. Ovšem! Právě na kajaku se může rybář cítit poněkud zranitelně. A zejména ve chvíli, kdy se setká s velkým mořským predátorem. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Přesně to se stalo rybářovi ve střední Kalifornii ve Spojených státech amerických. Rybář se vydal nalovit nástrahu na otevřené moře na kajaku. Ale právě tady ho překvapil velký žralok bílý. O děsivém setkání psal také rybářský magazín fieldandstream.com.

 

Rybář ponořil do vody ruku s kamerou

Právě pro zmíněný magazín rybář řekl, že prvotní setkání bylo velkým šokem. „Právě vyšlo slunce, takže voda byla ještě velmi tmavě modrá. Díval jsem se na vodu, když najednou pod kajak připlulo něco, co vypadalo jako obrovská šedá ponorka,“ citoval rybáře magazín fieldandstream.com.

VIDEO: Rybáře na kajaku překvapil žralok bílý! Jak setkání vypadalo?

Rybář velmi rychle poznal, že se v jeho blízkosti objevil velký žralok bílý. Ale nezpanikařil. Nejprve upozornil kolegu na druhém kajaku, který plul poblíž. A potom rybář v sobě našel odvahu a strčil kameru pod vodní hladinu, aby velkého žraloka natočil.

 

Žralok bílý je velmi rychlý predátor

Rybář byl pochopitelně vyděšený, ale jak sám uvedl, nemohl dělat nic. Naštěstí žralok byl klidný a do kajaku nijak nenarážel. „Prostě jsem se uvolnil a užíval si jízdu. Ukázalo se, že to byl jeden z nejpůsobivějších zážitků mého života,“ řekl rybář.

Žraloci bílí získali „cejch krvavého predátora“ zejména díky filmu Čelisti. Tento druh žraloka může dorůstat délky 7 metrů, jeho váha pak může přesáhnout 3000 kilogramů. Na tomto predátorovi je fascinující i jeho rychlost, kdy dokáže plavat až 56 km/h. Co se týče smrtelných útoků na člověka, tak žraloci bílí mají na svědomí v průměru 1,5 úmrtí za rok.

 

Lov z kajaku na moři je fenomén

Na první dobrou by se mohlo zdát, že rybáři v Americe byli „šílenci“, protože se vydali na otevřené moře na kajaku. Ovšem právě tento rybolovný styl je v zahraničí velkým fenoménem. A i z těchto menších plavidel rybáři chytají obrovské ryby.

Důkazem je například nedávný případ amerického rybáře Scotta Mutchlera, který se vydal na tuňáky do Panamy. Ovšem v ten den měl na moři velké štěstí, protože zapřáhl obrovského marlína. Gigantickou rybu se sice nepodařilo zdolat, ovšem rybář i tak má zážitek na celý život, protože podle odhadu ryba vážila přes 270 kilo. O zážitku jsme psali v tomto článku (je v něm i video ze zdolávání).

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -