DomůAkční nabídkaChytání kaprů na krmítko: Jak poznat kvalitní krmení na kapry? Máme zaručené...

Chytání kaprů na krmítko: Jak poznat kvalitní krmení na kapry? Máme zaručené tipy!

- Reklama -

Na rybářském trhu je nepřeberné množství druhů krmných směsí, které jsou určené pro lov kaprů na krmítko. Ale jak se v tomto množství vyznat? Jak najít onu směs, která bude při lovu kaprů na krmítko fungovat? Je zapotřebí se zaměřit na několik detailů! A pokud daná krmná směs bude zmíněné parametry splňovat, pak je dobrá šance na slušný úlovek. Pojďme si říct, jak poznáme kvalitní krmnou směs.

Hned na začátek: Nejvyšší cena neznamená nejlepší krmení. To v žádném případě! Na rybářském trhu je celá spousta krmných směsí, které perfektně fungují, přičemž jejich cena je vskutku „lidová“. Ano, připouštíme. Pokud se v krmení objeví nějaká dražší surovina, pak logicky za takovou směs dáme více peněz. Ovšem při lovu na krmítko kolikrát stačí základní krmná směs. Ale! I základní krmení musí splňovat určitá kritéria, o kterých si teď něco povíme. Takže jaké vlastnosti by mělo dobré krmení na kapry mít?

VŮNĚ: Pachová složka krmení patří k jedněm z nejdůležitějších faktorů, které rozhodují o (ne)úspěšnosti krmné směsi. Důležité je, aby krmná směs měla koncentrovanou vůni, která dokáže zaujmout proplouvajícího kapra. Pokud je totiž pachová stopa intenzivní, kapra to přinutí připlavat až ke krmítku. A jestli mu daná směs půjde „pod nos“, máme vyhráno!

srot

STRUKTURA: Struktura krmení je dalším velmi důležitým faktorem. Je důležité, aby krmení bylo namícháno tak, aby z něj šly dobře dělat krmné koule, které následně dáme na krmítko. To je základ! Pak je ale také důležité, aby krmení na dně revírů vytvořilo zajímavou krmnou kupku, aby se dobře rozpadalo, a aby se dobře uvolňovalo z krmítka. Kolikrát se totiž stane, že rybář při vytahování montáže z vody vytáhne i krmnou kouli na krmítku. To je špatně! Kvalitní krmení se musí rozpadat!

SLOŽENÍ: Složení krmné směsi je naprosto zásadním faktorem. Krmení má v nejčastějších případech základ v nadrcených semenech rostlin. Jenže! Ono je velkým rozdílem, jestli onen základ je z kukuřice nebo řepky. Proč? Každá taková surovina se chová ve vodě jinak. Například řepka je vhodnější do teplejší vody, protože v teplé vodě vypouští lákavou olejovou stopu. Proto se nebojte ve vašem oblíbeném „krámě“ zeptat, z čeho se dané krmení skládá. Jen tak předejdete zklamání!

srot

BARVA: Zbarvení krmení je také velice důležité! Jak známo, tak kapři vidí velmi dobře kontrastní věci, třeba světlé krmení na tmavém dně. Proto při výběru krmení pouvažujte i nad tím, jaké dno se na vašem oblíbeném místě asi nachází. Například na dno, jež je zarostlé vodními rostlinami, se hodí třeba červená nebo žlutá směs. Na bahnité dno můžeme použít třeba zelenou směs. I tyhle detaily mohou při lovu kaprů na krmítko hrát zásadní roli. Proto ani tento detail nepodceňujte!

 

krmeni_kaprKrmítková směs Chyť a pusť (3 kg)

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle krmení je jasným důkazem toho, že i za normální cenu můžete dostat velmi dobrou krmnou směs na kapry. Tahle krmítková směs od Chyť a pusť je k dostání v praktických 3 kilogramových baleních, díky čemuž toto krmení bohatě postačí například při víkendových vycházkách k vodě. Paráda!

Ale pojďme k samotné směsi. Na téhle krmítkové směsi je perfektní její struktura. Ta je opravdu unikátní! V čem? Krmítková směs Chyť a pusť obsahuje hromadu extrudovaných složek. Co to znamená? Extrudované suroviny se vyrábí tak, že se stlačí ohromným tlakem, díky čemuž dojde k zahřátí oněch surovin. A výsledek? Díky této mechanické úpravě mají extrudované suroviny mnohem intenzivnější vůni a chuť, anebo mají i mnohem vyšší nutriční hodnotu! Tahle úprava surovin je opravdu skvělá a výrazně se podepisuje na vynikající účinnosti při lovu kaprů na krmítko!

Poznámka: O těchto krmítkových směsích se ve videu začíná mluvit v čase 00:53

Navíc, krmítkové směsi od Chyť a pusť mají velmi výrazná zbarvení, která jdou vidět i na tmavém nebo zarostlém dně. Velkou předností tohoto krmení jsou i opravdu výrazné vůně, které vytváří intenzivní pachovou stopu. Tohle zaujme každého kapra v okolí! Toto krmení je k dostání jak v sladkých (vanilka, jahoda, scopex), tak i v masových příchutích (halibut, mušle). Jakou doporučujeme? Jednoznačně vanilku! Ta je perfektní!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -