Domů Akční nabídka Jak vyprovokovat metrovou štiku k útoku? Zaručená nástraha na gigantické štiky!

Jak vyprovokovat metrovou štiku k útoku? Zaručená nástraha na gigantické štiky!

- Reklama -

Lov velkých štik je obrovský zážitek! V momentě, kdy dostanete do prutu tvrdou ránu, rozbuší se srdce na maximum. Abychom ale velkou štiku dostali na háček, je nutné ji nejprve najít, a poté vydráždit k útoku. Jak na to? Můžete vyzkoušet osvědčený způsob, kdy přes teritorium velké štiky budete vodit jejího potravního konkurenta – menší štiku. Ani byste nevěřili, jak je tato taktika úspěšná! Pojďme se na tenhle lov podívat zblízka…

O štikách se velice dobře ví, že to jsou teritoriální dravci. To znamená, že se zdržují na svém území, na kterém panují. Obvykle se štiky zdržují u nějakého potopeného pařezu, padlého stromu, anebo u velkého balvanu. Ano! To je pravda! Jenže! Ty překážky, které jdou vidět, obývají spíše menší štiky. Proč? Právě u těchto překážek, kterých si všimne každý rybář, projde obrovské množství nástrah. Důvod je jednoduchý: Každý rybář to tady zkusí.

Kde tedy hledat velké štiky? Možností je více! Zaprvé: Velké štiky chytáme tam, kde loví. Obvykle se může stát, že velká štika se přiblíží blíže ke břehu ve chvíli, kdy vychází nebo zapadá slunce. Právě v tuto „zlatou hodinku“ se drobné rybičky tlačí ke břehu. A za nimi míří i velké štiky! Proto v tuto chvíli se vyplatí být u vody.

Další možností pak je chytat velké štiky u jejich pevností. To obvykle probíhá tak, že je vhodné házet dále od břehu, kde se nachází potopené pařezy, velké kameny, anebo terénní nerovnosti. A právě tady  se velké štiky často zdržují. Mají tady totiž klid – u takto „neviditelných“ překážek se nástrahy neobjevují tak často, takže velké štiky tady mají klid od nástrah. Na tohle pamatujte!

Ale znova: Štika je teritoriální dravec. To znamená, že si velice bedlivě střeží vlastní území. A velké štiky jsou velice háklivé na to, pokud se na jejich fleku objeví potravní konkurent. A zcela nejvíce nenávidí, když je to menší štika. Je třeba zjednat nápravu, a menší soupeřku zlikvidovat! Proto se vyplatí chytat na menší štiky – samozřejmě na umělé. Tohle fakt funguje!

 

Gumová štika Savage Gear 4D Line Thru Pike

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Dokonalá kopie malé štiky, která prostě vypadá jako živá! Neuvěřitelně luxusní nástraha! Potisk věrně kopíruje zbarvení štiky, to samé platí o tvaru nástrahy. Tuhle lest nerozpozná ani ta nejzkušenější štika! Celkový dojem naprosté přirozenosti pak ještě umocňuje specifická vůně, která ve vodním prostředí vytváří pachovou stopu.

Velkou přirozenost nástraze dává i samotné řešení tělíčka. Při pozornějším pohledu si jistě všimnete toho, že tělíčko je dělené, takže nástraha se ve vodním prostředí chová naprosto přirozeně. K silným vibračním vlnám ve vodním prostředí přispívá i plochý ocásek nástrahy, který „vysílá“ hodně zajímavé vlny.

Na této nástraze je geniální to, že je vybavena skvělým systém Linethru, který funguje tak, že když štika na nástrahu zaútočí, tak ta se dostane mimo její tlamu. Díky tomu nedojde k poškození nástrahy, ale háček se krásně zasekne do tlamy štiky. Bomba! Tohle výrazně zvyšuje životnost nástrahy. Super!

Ten fígl je naprosto jednoduchý: Jak už jsme řekli, štika je silně teritoriální dravec, který si bedlivě střeží vlastní území. V momentě, kdy se „na dostřel“ objeví menší štika, tak větší dravec sáhne k brutálnímu řešení – menší štiku uloví. Proto je velice chytré chytat na takové nástrahy, které věrně kopírují menší štiky.

Umělá štika Savage Gear 4D Line Thru Pike se vyrábí v několika délkách. Rybáři si mohou vybrat umělou štiku v délce 25, 37 nebo 48 centimetrů. Samozřejmostí jsou i různé barevné variace. Větší štiky jsou vhodnější pro lov na tvrdé pruty z lodě, menší štika je pak vhodná i pro lov ze břehu. Rozhodně doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -