Domů Novinky Katastrofa! Dalších 120 tun smrtelně nakažených kaprů! Rybáři museli zasahovat v Praze

Katastrofa! Dalších 120 tun smrtelně nakažených kaprů! Rybáři museli zasahovat v Praze

- Reklama -

I když řada rybářů uklidňuje, že herpes virus se daří mít pod kontrolou, tak přesto se objevují další zprávy o šíření nebezpečného viru. Informace o nákaze tentokrát hlásí Praha! Ve dvou rybnících v Praze-Vinoři se objevil pro kapry smrtící herpes virus, který je schopný zlikvidovat až 90% kapří zasažené obsádky. Celkově museli rybáři z Prahy zabít 120 tun kaprů! Následně se musí rybníky vypustit a vydezinfikovat…

Z dvou pražských rybníků rybáři vylovili 120 tun kaprů. Všechny ryby musely být kvůli nebezpečné nákaze usmrceny a odvezeny do kafilérie. A na řadu přišla i velmi přísná bezpečností opatření – například veterináři vytvořili ochranné pásmo, které se táhne kaskádou vinařských rybníků od U Kamenného stolu po Cukrovarský rybník.

„Kapr je šlechtěn stovky let, je jiný než původní ryba a ztratil část své přirozené odolnosti,“ řekl Pavel Vrána z Českého rybářského svazu. Ten upozorňuje, že nákaza je pro kapry velice nebezpečná, a že kvůli herpes viru může v dotčených rybnících padnout až 90% kapří obsádky. Navíc, problémem je, že herpes virus se může šířit velice rychle. Přesto rybáři a veterináři se snaží co nejlépe dezinfikovat zasažená místa a zavádějí přísná opatření, která mají dalšímu šíření zabránit.

Je dost možné, že tato nákaza se na území Prahy objevila úplně poprvé. A rybáři stále uklidňují, že není důvod k panice. Jenže! Je třeba pamatovat, že problémy s herpes virem už letos řešili na Pardubicku i na Krnovsku. A rybáři museli pobít desítky tun ryb. Podaří se tuto nebezpečnou nákazu zastavit?

Rybáři i na pražských rybnících uskuteční nutná dezinfekční opatření. Pavel Vrána z Českého rybářského svazu řekl, že rybáři rybníky vysypou vápnem a nechají je 6 týdnů ladem. Vhodné také podle něj je, pokud se rybníky nechají přes zimu vymrznout, což rovněž působí jako dezinfekce.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies KAPRPRO hnijící červ! To je SMRAD!

Jedinou dobrou zprávou pro rybáře je, že vzniklé náklady kvůli nebezpečné nákaze, které jsou spojené například s výlovem nebo s likvidací nakažených ryb, hradí ministerstvo zemědělství. Jenže co ušlý zisk?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. V článku je chyba..a to celkem brutální…uvedené rybníky mají 2ha a 120tun ryb se do nich urcite nevejde..autor takového nesmyslu by si mel dát facku 🙈✌️

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -