skingbranding-banner

Lov candátů na mrtvou rybičku: Jak zaručeně zaujmout candáty? Vyzkoušejte tohle!


Lov candátů na mrtvou rybičku je mezi rybáři velmi oblíbenou rybolovnou metodou. A dává to logiku! Rybář při tomhle rybaření používá přirozenou kořist candátů, tedy nějakou drobnější rybičku. Častým způsobem je právě lov na mrtvou rybičku, který je výrazně pohodlnější v tom, že rybář se nemusí starat o to, aby mu živé rybičky přežily. Ne! Prostě stačí sáhnout do mrazáku, vytáhnout sáček s rybičkami a jít k vodě. Ale! Při tomto lovu může být problém v tom, že nástražní rybičky nedělají ve vodě žádný pohyb. To ale nevadí! Existuje způsob, jak mrtvou rybičku vylepšit, aby si ji candát všiml i na velkou vzdálenost…

Při chytání na mrtvou rybičku je důležité najít taková místa, na kterých candáti přirozeně loví. Jak takové místo vypadá? Hlavní indicií jsou kameny! Všude tam, kde je kamenité, písčité nebo štěrkovité dno, tak tady candáti budou! Tihle dravci mají rádi i „jílovité schody“ s kameny, které jsou k vidění třeba na přehradách. Anebo na náspech z velkých kamenů na řekách. Tady všude candáti hledají potravu, tedy drobné rybičky, které se zejména na podzim mezi kameny schovávají.

Candáti ve „smečkách“ prohledávají zmíněná místa a hledají něco k snědku. Takže když narazí na mrtvou rybičku, rozhodně jí nepohrdnou. Ale! Problémem je, že při tomhle chytání candátů na rybičku musíme hodně spoléhat na štěstí. Mrtvá rybička totiž nevydává pohyb, který candáty upozorňuje na to, že v jejich blízkosti je snadná kořist. Jak to tedy udělat, aby candáti naši mrtvou rybičku rychle našli? Vyzkoušejte tohle!

 

Predator Booster

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

O candátech se moc dobře ví, že při lovu kořisti využívají i čich (tak jako všichni rybí predátoři). Právě čich je důležitou součástí toho, že candáti dokážou rychle vystopovat snadnou kořist, za kterou se není zapotřebí tolik hnát. Ano! Candát dokáže poměrně rychle vycítit, že v jeho blízkosti se nahází například mrtvá rybička, kterou stačí jen najít a sežrat. Proto je rozumné u mrtvých rybiček výrazně posílit jejich pachovou stopu. Jak?

Vyzkoušejte tento booster na candáty, kterým velmi rychle vylepšíte nástražní rybičku. Použití je naprosto jednoduché: Prostě dejte mrtvé rybičky do sáčku a ty polijte tímto boosterem. Co se stane? Mrtvé rybičky rázem začnou vydávat podstatně silnější pachovou stopu, která se velmi dobře šíří vodním prostředím. Takže candáti při lovu mnohem rychleji najdou naši nástražní mrtvou rybičku, a to i přesto, že ve vodě už nedělá žádný pohyb.

Ano, samozřejmě! Mrtvá rybička sama o sobě vydává specifický pach. Ovšem tady jde o to, že Predator Booster tento pach výrazně posílí. Booster na candáty totiž obsahuje bakterie, které se vytváří při rozkladu rybího masa. A právě tenhle specifický odér candáti moc dobře znají a spolehlivě na něj reagují. Takže pokud budeme mrtvou rybičku v tomto boosteru máčet několik dní, vytvoříme na ní jedinečný sliz, který fakt smrdí. A to mají candáti rádi!

Suprovou zprávou je, že booster je opravdu hodně přilnavý. Takže při několikadenním máčení rybičky v boosteru se na ní vytvoří silný film, který vydrží na rybičce dlouhou dobu. A to je zásadní!  Díky tomu naše nástraha ve vodním prostředí vydává silný signál delší dobu, takže pravděpodobnost, že si candát naši nástrahy všimne, je tak výrazně vyšší. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: archiv

Nové články v rubrice

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 381x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 1846x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Vylepšená klasika na kapry: Modré rohlíkové boilies s vůní švestek! Stojí pár korun!

admin | přečteno: 4151x | 23.02.2021 | Žádné komentáře

Rohlíkové boilies je osvědčenou klasikou pro chytání kaprů na položenou, …

Komentáře

  • Má s tím někdo zkušenost? Mě to přijde jako do vývaru z masa a kostí pridat bujónovou kostku.😭😭😭

  • Petrův zdar. Já to mám používám to docela často na jeden prut a na druhej ne. Nikdy sem na to nic nechyt a na druhej záběry. Bez ničeho jen čistá mrtvá rybka.

  • Mě to docela fungovalo na uhoře candatí sezona začíná tak se uvidi

  • Hoši.Proč pořád vymýšlet nějaké blbosti.Prostě vemu rybku a je.Kdybych měl brát k vodě co každý nabízí a prodává,tak jezdím na ryby kamionem.

  • Dalsi ptakovina ktera je k nicemu. Driv to nebylo a chytalo se

  • Nic pro slabé žaludky… vydržím dost,ale tohle nedávám. Smrdí to dost a záběr žádnej. Nevím ,třeba dělám něco špatně…

  • Davam za pravdu vsem s nazorem ze je to k nicemu proste vyhozeny prachy.Jako cuc a ostatni sajrajt od KRASY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.