DomůAkční nabídkaLov candátů na podzim: 3 vychytávky, které vám zajistí více záběrů! Tohle...

Lov candátů na podzim: 3 vychytávky, které vám zajistí více záběrů! Tohle funguje!

- Reklama -

Lov candátů a podzim to jde dohromady! Podzim s sebou přináší zákonité ochlazení vody, což je pro candáty jasný signál, aby se připravili na nehostinné chvíle. A právě candáti jsou na podzim opravdu aktivní a spolehlivě berou. Věděli jste ale, že počet záběrů lze ještě navýšit? Ano! Pokud k lovu candátů přistoupíme chytře, pak nám několik zaručených fíglů může výrazně pomoci. O co jde? Pojďme si to ukázat…

Než se ale vydáme candáty chytat, bylo by dobré si povědět, kde je vlastně máme hledat. Jelikož na podzim dochází k ochlazení vody, tak to znamená, že rybičky se stahují dále od břehu do větší hloubky. Bacha! Tím nemyslíme, že musíte zákonitě chytat na nejhlubším místě na revíru. To ne! Je ale dobré candáty hledat poblíž terénních nerovností.

Pro vysvětlení: Candáti mají velice rádi strmé břehy, kdy dochází k výrazné změně hloubky. Třeba klasický propad z mělčiny (třeba hloubka 1,5 metru) do větší hloubky (třeba do 3 – 4 metrů). A právě za touto hranou se candáti rádi schovávají. Takové místo mají candáti o to raději, pokud je tam kamenité/štěrkové dno. Ano! Právě takové dno candáti doslova milují!

Pak samozřejmě je velice dobré candáty hledat poblíž potopených pařezů, padlých stromů, anebo ve starých řečištích. My osobně ale znovu nejraději volíme betonové překážky – potopené pilíře, vodní stavby, ale třeba také regulované břehy, které jsou zpevněné velkými balvany. Tady všude se candáty vyplatí hledat. Myslete na to!

Candáti velice rádi loví v hejnech. Nejsou to stanovištní dravci jako štika. Ne! Candáti prostě vyjedou ze zatopené „pevnosti“ a hledají potravu. Proto je dobré nástražní rybičku zatraktivnit tak, aby si jí dravci mnohem lépe všimli. Co tím myslíme? Je třeba dobré nástražní rybičku netradičně nastražit, anebo ji „vytunit“ nějakým reflexním prvkem. Velkou výhodou může být i posílení pachové stopy nástražní rybičky. Jak na to? Pojďme si ukázat hned několik vychytávek na candáty…

 

Sprej na dravce

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Výborný atraktor, který výrazně posiluje pachovou stopu u nástražní rybičky. Ano! Právě při lovu na nástražní rybičku je největším problémem to, že ji nahodíme, a čekáme na „náhodu“. Prostě, při chytání na rybičku nijak zvláště aktivně nelovíme. A to může být problém, protože candát si nemusí naší nástrahy všimnout.

Co s tím? Od toho je tady právě tento sprej na dravce. Ten výrazně posiluje pachovou stopu nástražní rybičky, která tak může přilákat candáty i z větší vzdálenosti. Candáti totiž při lovu pochopitelně používají i čich. Takže pokud posílíme pachovou stopu nástražní rybičky, pak můžeme výrazně navýšit počet záběrů od candátů. Paráda!

Použití spreje je naprosto jednoduché! Sprej prostě nastříkejte na nástražní rybičku (stačí malé množství). Poté doporučujeme nechat sprej alespoň 10 minut působit, aby se „zažral“ do živočišného slizu nástražní rybičky. Díky tomu tak bude nástraha vydávat silný pach delší dobu. Tohle funguje!

 

Set FOX Rage Predator Kebab and Bait Popper Kit   

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Výše jsme hovořili o tom, že většího počtu záběrů můžeme dosáhnout i netradičním nastražením nástražní rybičky. A to je přesně tento případ! Představujeme vám zajímavý systémek pro nastražení několika kusů nástražní rybičky. Díky tomu tak vznikne unikátní nástraha, která díky tomu, že je naporcovaná, vysílá velmi silný masový odér.

Použití je naprosto jednoduché! Kus ryby nastražíme na tyčinku, kterou připevníme k háčku. Obrovskou předností tohoto systému je to, že díky plovoucí kuličce se takto nastražená kořist vznáší nade dnem. To je zcela zásadní! Díky tomu je nastražená „rybička“ mnohem lépe viditelná. To, jak celý systémek funguje, si prohlédněte na přiloženém videu – na rybičku akorát zabere štika, a ne candát.

Ale znova: Největší předností je to, že rybičku máme naporcovanou. To znamená, že se do okolí dostávají zbytky krve a další živočišné látky, které vytváří geniální pachovou stopu. Paráda! Tohle perfektně funguje při chytání candátů na dně poblíž jejich úkrytů. Bomba!

 

Imitace ploutve FOX Predator Bait Fins Red

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Obrovskou předností podzimu je to, že můžete zažít dost vycházek k vodě přes bílý den, a přesto vám budou candáti perfektně brát. Ano! Stačí je najít poblíž potopených úkrytů, a právě zde je dobré je chytat. Přesto! Při tomto lovu je velmi dobré candáty upozornit na přítomnost nástražní rybičky vizuálně. Ale jak? Stačí použít tuto výrazně zbarvenou ploutvičku. Právě díky jejímu zbarvení si dravci rybičky mnohem rychleji všimnou. A přijde záběr.

Umělá ploutvička je výborná také v tom, že se jedná o perfektní „zarážku“, díky které nebude rybička z háčku padat například při nahození. Použití je jednoduché: Na háček napíchneme rybičku, a po ní tuto umělohmotnou ploutvičku. A máme hotovo! Znova: Díky výraznému zbarvení jde rybička mnohem rychleji a lépe vidět, a to i v tom případě, když budete chytat ve špinavé vodě, anebo například na zarostlém revíru. Super vychytávka!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -