Domů Rybářské rady Rybaření v zahraničí Rybaření v Norsku: Jak chytat obrovské tresky na gumové nástrahy? Zaručené tipy a...

Rybaření v Norsku: Jak chytat obrovské tresky na gumové nástrahy? Zaručené tipy a triky

- Reklama -

Rybaření v Norsku patří k oblíbeným kratochvílím řady českých rybářů. Právě Norsko je jednou z nejpopulárnějších zahraničních destinací tuzemských rybářů. A ono se není čemu divit! Norsko nabízí nádhernou přírodu a krásné ryby. K oblíbeným rybím druhům, na které mají rybáři spadeno, patří jednoznačně tresky. Právě chytání tresek v Norsku je obrovským zážitkem, který doporučujeme vyzkoušet každému rybářovi. Pojďme se podívat na video, ve kterém si tento lov ukážeme podrobněji…

Lov na umělé nástrahy je krásným zážitkem. Jen si to představte: Držíte v rukou prut, se kterým různě „mácháte“, abyste vdechli umělé nástraze život. A pak to přijde! Špička prutu se ohne jako namožená záda a vy v rukojeti ucítíte pořádnou tíhu! Je tam! Po několika chvílích se vám podaří rybu postupně přitahovat k boku lodě. Už vidíte sněhově bílý obrys ryby! Obrovská treska! Jak vyzrát na tyto ryby?

Při jigování (chytání na umělou nástrahu s jigovou hlavou) je extrémně důležité se držet u dna. Proč? Protože zde je šance na ulovení velké tresky, anebo třeba i halibuta nejvyšší. Právě tyto rybí druhy se velice rády drží u dna, kde také loví svou kořist. A proto je chytré naše nástrahy prezentovat právě tady. Pamatujte na to!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete si zachytat v Norsku? Chcete zažít rybaření v panenské přírodě? Pokud chcete zažít perfektní zájezd na rybaření v Norsku, a chcete mít po ruce českého rybáře, který dokonale zná tamní prostředí, pak se podívejte na hasvagcamp.com. Právě tato lokalita je mezi česko-slovenskými rybáři hodně oblíbená!

Jak umělou nástrahu tahat? Nejlépe je gumovou nástrahu držet u dna, ovšem na dně je velmi dobré s nástrahou poskakovat, nadzvedávat ji. Právě tímto pohybem velice dobře napodobujeme raněnou rybičku. A na takovou kořist treska zaútočí mnohem pravděpodobněji.

Někteří rybáři ale mají například osvědčené to, že umělou nástrahu jen pomalinku tahají směrem od dna výše do sloupce. A pak na okamžik přestanou navíjet, aby nástraha zase propadla dolů. Vedení umělé nástrahy prostě neprokládají zmíněným poskakováním. Tohle taky funguje!

Jaké nástrahy používat? Zkuste například vsadit na takové nástrahy, které věrně napodobují sledě nebo makrely. Právě tyto rybí druhy jsou velmi populární kořistí u zmíněných tresek. Ale bacha! Kolikrát se stane, že tresky nemají na tyto přírodní barvy takovou náladu. A zajímají je především nástrahy, které mají silně reflexní zbarvení – třeba výrazně žlutou. Na to pamatujte! A i takovou nástrahu mějte po ruce…

Podívejte se na luxusní instruktážní video o lovu tresek na umělé nástrahy. V tomto videu se dozvíte celou řadu zajímavých informací, které vám pomohou při lovu těchto krásný ryb. Příjemnou podívanou!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Zachytame.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -