DomůAkční nabídkaLov candátů na přívlač na podzim: Jakou nástrahu vybrat? Vyzkoušejte tohle!

Lov candátů na přívlač na podzim: Jakou nástrahu vybrat? Vyzkoušejte tohle!

- Reklama -

Lov candátů na přívlač patří k nádherným rybářským disciplínám. My na tomhle lovu milujeme to, kdy candáty aktivně hledáme, kdy pátráme po jejich stanovištích, anebo po místech, kde tyhle ryby loví. Až najednou! Bum! Přijde tvrdá rána do prutu. Tenhle lov má své neopakovatelné kouzlo. Candáty můžeme úspěšně chytat jak za bílého dne, tak pochopitelně i v noci, kdy jsou nejaktivnější. Na co tyto nádherné dravce ale chytat?

Abychom candáty mohli na podzim úspěšně lovit, je zapotřebí je nejprve najít. Ale kde je hledat? Pokud se na tyto noční predátory vydáme za bílého dne, je nutné najít především jejich stanoviště, kde čekají na setmění. Candáty můžete častokrát najít u terénních zlomů, kde se rychle svažuje dno. Pochopitelně, velice rádi mají i potopené stromy, zatopené pařezy či nejrůznější výmoly.

A ještě nesmíme zapomenout na jedno oblíbené stanoviště!  Pokud víte o místě, kde se nachází velké zatopené balvany, betonové pilíře nejrůznějších staveb, anebo třeba „jen“ štěrkové dno, určitě to tady vyzkoušejte! Candáti milují tvrdý podklad a milují právě tyto úkryty. Dejte na nás!

Pokud se na candáty vydáte v jejich nejoblíbenější hodiny – tedy když je tma – pak je vhodné na ně chodit tam, kde loví. V teplejší části podzimu to bývá ještě na mělčinách, na kterých se zdržují drobné rybičky. Na tahle místa jezdí candáti pátrat po potravě i v ty noci, kdy už je pořádná zima. V momentě kdy ale začne už skutečně přituhovat, a je zima delší dobu, stahují se candáti za rybičkami do hlubších částí revírů. A hledají je právě za potopenými kameny, pařezy, a v terénních nerovnostech.

Takže pamatujte: Sledujte, kde se schovávají rybičky. A co když je tma a rybičky nejdou vidět? Použijte třeba sluch! Buďte lovcem! Kolikrát jde v noci slyšet, jak se u břehu vaří voda. V takovou chvíli chytejte na mělčinách! V pozdním podzimu ale už po rybičkách není ani slechu, a to nastává ten pravý čas pro lov v hlubších partiích. Jakou nástrahu při lovu candátů na přívlač použít?

 

Gumová nástraha DAIWA Prorex Classic Shad

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Jedno z nejpopulárnější „kopýtek“ na česko-slovenském rybářském trhu. Důvodů, proč mají tuhle nástrahu rybáři tak rádi, je hned několik. Zaprvé: Gumová nástraha od firmy DAIWA má geniální chod. Ten je dán i tím, že v zadní části najdeme žebrování, které významně přispívá k atraktivnímu chodu ve vodním prostředí. A to i při hodně pomalém vedení!

Další velkou výhodou je samotný tvar ocásku. Jedná se o tvar kopýtka, které ve vodě vytváří silné pohybové vibrace. Díky tomu tak candát i za velmi špatné viditelnost nástrahu detekuje, takže šance na záběr je mnohem vyšší. A nesmíme zapomenout ani na luxusní zbarvení, které v případě candátů hraje nemalou roli. Tihle dravci mají extrémně citlivý zrak, takže chytání na výrazné nástrahy má smysl!

 

Gumová nástraha Savage Gear 3D Roach Kit

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Z našeho pohledu jedna z nejvíce dokonalých nástrah pro lov candátů. Tyhle nástrahy totiž naprosto věrně kopírují přirozenou kořist „nočních vlků“. Hejna plotic jsou častým cílem candátích smeček, tudíž lov na věrnou kopii přirozené potravy candátů dává dokonalý smysl.

Díky unikátnímu tvaru nástrahy má gumová plotice dokonalý chod! Ten je umocněn perfektním ocáskem ve tvaru kopýtka, který ve vodním prostředí dokáže vytvořit skutečně „nepřehlédnutelné“ vibrace. Luxus!

Na této sadě máme rádi kombinaci několika zbarvení. Přirozené barvy jsou velice vhodné pro lov v čisté vodě klidně i za bílého dne. V tu chvíli, kdy prochytáváme potopené pevnosti candátů, se přímo nabízí chytat na věrné kopie plotic. A v momentě, kdy se začne stmívat, pak je velice chytré nastražit výraznou plotici, která jde vidět i za hodně špatné viditelnosti. Tahle sada je perfektní!

 

Gumové nástrahy za luxusní ceny na PARYS!

Připravte se na nadcházející podzim výhodně! Na rybářském e-shopu PARYS jsou k dostání twistery, rippery, smáčci, nymfy a různé další gumy za naprosto nepřekonatelné ceny. Samozřejmostí je, že v nabídce jsou gumové nástrahy od renomovaných firem typu Savage Gear, Gunki, DAIWA, Relax, Illex a mnoho dalších. A vše za suprově nízké ceny!

Na bohatou nabídku gumových nástrah se podívejte ZDE

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -