Domů Novinky Důležitá aukce: Rybáři koupili strategické pozemky u pískovny! Teď mají přístup k oblíbené...

Důležitá aukce: Rybáři koupili strategické pozemky u pískovny! Teď mají přístup k oblíbené vodě

- Reklama -

Hodně velký kámen ze srdce spadl rybářům ze samostatně hospodařící organizace v Kutné Hoře. Právě tato organizace obhospodařuje pískovnu v Žehušicích, které leží asi 8 kilometrů od Kutné Hory. Část pozemků okolo pískovny šly nedávno do dražby. A z toho měli rybáři strach! V úvahu totiž připadala možnost, že by pozemky mohl koupit nějaký majetný spekulant, který by následně žádal mnohonásobně více, anebo by rybářům mohl komplikovat rybaření u pískovny. Naštěstí ale aukci vyhráli právě rybáři z Kutné Hory…

„Já jsem neskutečně šťastný. Bylo to pro nás velice složité. Požádali jsme Státní pozemkový úřad o odkup pozemků, ten to ale odmítl a prodej šel do aukce,“ řekl Kutnohorskému deníku předseda rybářů Josef Opasek.

Tyto pozemky, které byly v aukci, byly naprosto strategické, co se přístupu k vodě týče. A právě proto byly pro rybáře tolik cenné. Kdyby pozemky koupil někdo jiný, mohl by rybářům pořádně znepříjemnit jejich život.

„Pozemky tvoří břeh, přístup k vodní ploše a z části jsou vodní plochou pískovny v Žehušicích,“ řekl Kutnohorskému deníku Andrej Bančanský z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kolíně.

Rybáři v aukci získali pozemek o výměře přes 5000 metrů čtverečních. Celková částka za tento pozemek se v aukci, které se zúčastnili 4 zájemci, vyšplhala na 300 000 korun. Začínalo se na částce 201 000 korun. Menší pozemek je písčitou cestou podél břehu pískovny, větší pozemek je pak břehem pískovny, který zasahuje až do vodní plochy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -