Domů Novinky Rybářská revoluce? Prodej povolenek přes internet se blíží! ČRS chystá jednotný informační...

Rybářská revoluce? Prodej povolenek přes internet se blíží! ČRS chystá jednotný informační systém

- Reklama -

Český rybářský svaz se pustil do pořádného „oříšku“. Vedení rybářů hodlá spustit jednotný informační systém, který by posunul fungování celého ČRS o několik levelů výše. Tohle je krok vpřed! To, že to Český rybářský svaz myslí s modernizací opravdu vážně, vypovídá to, že zveřejnil výzvu k podání nabídky na zadávací dokumentaci a procesní analýzu pro tvorbu centrálního informačního systému. V praxi to znamená, že vedení ČRS hledá někoho, kdo jim pomůže zhotovit tento náročný, ale velice důležitý systém…

Co by tento centrální informační sytém měl umět? Na webu Rady ČRS se píše: Základní využití CIS je evidence členské základny, prodej a distribuce cenin (členské známky, povolenky k lovu ryb), vedení evidence sportovních revírů a rybochovných zařízení (včetně plnění zarybňovacích plánů a příslušný reporting). Z klíčových oblastí (revíry, agregovaná data členské základny, databáze místních organizací) jsou skripty generovány výstupy na front-end webové prezentace ČRS.

Sekundární využití je interní komunikace mezi organizačními složkami a sdílené pracovní prostory mezi uživateli. Plánovaný CIS je modulární, v případě dořešení legislativních překážek je střednědobá vize rozšíření o moduly podporující on-line prodej povolenek, kontroly povolenek rybářskou stráží formou mobilní čtečky atd. Tyto funkce jsou v rámci Zakázky součástí interní procesní analýzy, ale nikoli součástí zadávací dokumentace pro zhotovení CIS.

NEPŘEHLÉDNĚTE: “Pálivé“ boilies KAPRPRO wasabi/křen! Koule na největší kapry!

Absolutní novinkou a revolucí je potom to, jaké klíčové funkce centrální informační systém nabídne. Celý plán fungování vypadá opravdu skvěle!

Základní prvky plánovaného CIS jsou čtyři: člen, povolenka, ryba a revír. K těmto základním prvkům přistupuje pět hlavních typů uživatelských přístupů: koncový uživatel (rybář), místní organizace, uživatel revíru, územní svaz, Republiková rada.

Koncový uživatel (rybář) si může zobrazit svou kartu s historií v ČRS – stav plateb členských příspěvků a brigád, vydané povolenky, aplikovaná kárná opatření, personalizované informativní zprávy od nadřízených organizačních složek (MO, ÚS, ČRS).

Místní organizace spravuje členské záležitosti vlastních členů; eviduje platby členských příspěvků, brigádní povinnost, prodává povolenky k lovu koncovým uživatelům. Zakládá kárné opatření na koncového uživatele. Komunikuje se všemi organizačními složkami ČRS. Přijímá nové členy a zakládá jim osobní karty do CIS. Může generovat „převodku“ – dokument umožňující přestup člena do jiné MO za předpokladu splněných kritérií (splněné členské povinnosti, neaktivní kárné opatření).

Uživatel revíru (=ten, kterému bylo příslušným úřadem svěřeno hospodaření na revíru, zpravidla ÚS, v některých případech MO) má přístup k editaci karty revíru a stanoveným zarybňovacím plánům. Při zarybnění vyplňuje data vysazených ryb, které jsou CIS přepočítány do metodiky zarybňovacích plánů. CIS generuje výstupy pro příslušné státní orgány. Pokud se jedná o chovnou vodní plochu/rybochovné zařízení, CIS eviduje aktuální stav obsádky a disponibilní počty ryb a jejich dostupnost v čase. CIS eviduje úlovky a docházky na příslušném revíru na základě zadaných statistik úlovků (import dat z .csv).

NEPŘEHLÉDNĚTE: “Pálivé“ boilies KAPRPRO wasabi/křen! Koule na největší kapry!

Územní svaz emituje územní povolenky k lovu a přiděluje je k prodeji jednotlivým MO. Má přístup k agregovaným datům o členské základně MO, spadající pod daný ÚS, počtech prodaných povolenek, stavu prodeje členských známek a obsádce rybochovných zařízení a revírů.

Republiková rada přistupuje k agregovaným datům z územních svazů; globální data o struktuře členské základny, prodaných povolenkách, dosažených úlovcích. Komunikuje s MO a ÚS. Emituje celosvazové a celorepublikové povolenky k lovu a přiděluje je ÚS. CIS generuje výstupy, použité pro webovou prezentaci ČRS – přehled členské základny, databáze místních organizací a výpisy revírů formou skriptů.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rada ČRS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Nějak nechápu v čem vidí autor tu revoluci, platba na internetu je absolutní základ x let, to že jsou naše svazy nekde u opic ještě je věc druhá.

    Revoluce bude to, až se bude moci vláčet na P revíru celý rok a ne 4 metry za plnou cenu.

    Probudit se!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -