Domů Akční nabídka Lov candátů na rybičku: TOP 3 navijáky na candáty, za které nedáte...

Lov candátů na rybičku: TOP 3 navijáky na candáty, za které nedáte majlant!

- Reklama -

Lov candátů na rybičku patří k velice oblíbeným rybolovným metodám. Je to totiž jednoduchá rybařina, která ale slibuje opravdu krásné zážitky. Však taky aby ne! Rybář při tomto lovu chytá na přirozenou kořist candátů, takže šance na úspěch je opravdu vysoká. Další velkou výhodou je, že při chytání candátů na rybičku nepotřebujeme to úplně nejlepší (a cenově nákladnější) vybavení. Ne! A to naštěstí platí i o navijácích. Jaký naviják na candáty vybrat? Pojďme se podívat na modely, které vám skvěle poslouží, přitom nestojí majlant…

Pozor! Levné vybavení neznamená nekvalitní vybavení! Tak tomu rozhodně není! I při lovu candátů je nutné používat kvalitní produkty, protože nekvalita se může podepsat pod ztrátou životní ryby. A to nikdo nechce!

Jelikož povětšinou chytáme blíže břehu (do 100 metrů), postačí nám krátké teleskopické pruty s vhodnou gramáží. Na tak malou vzdálenost je prostě zbytečně používat dlouhé udice – i s krátkým prutem candáta úspěšně zasekneme. To samé platí o navijácích – jelikož nepotřebujeme nahazovat nikam do dáli, nemusíme mít na prutu nijak velký „buben“.

Ale pozor! Je přece jenom jedna věc, na kterou je zapotřebí myslet! Při lovu candátů na rybičku je nutné naviják „nastavit“ tak, aby se při záběru volně odvíjel vlasec. Někdo to řeší tak, že odklopí překlápěč navijáku, takže po záběru se vlasec volně odvíjí. Ale co použít volnoběžnou brzdu? Právě tahle vychytávka je úplně ideální při lovu candátů na rybičku. Stačí jen volnoběžnou brzdu pořádně povolit, takže candát bude moci s rybičkou „jet“. Pak stačí jednou otočit kličkou navijáku, „volnoběžka“ se vypne, a rybář může zaseknout! Na candáty ideální!!!

Pojďme ale už konečně k věci: Jaký naviják na candáty vybrat? A proč zrovna tento? Máme pro vás 3 tipy na navijáky, které máme při lovu candátů na rybičku opravdu rádi. Nabízí přesně ty vlastnosti, které potřebujeme, a přitom některé stojí jen „pár“ stovek.

 

Naviják NGT Carp Runner MAX60

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Nenechte se zmást názvem tohoto navijáku! Tento stroj je naprosto ideální i pro lov candátů na rybičku. Proč? Zaprvé: Musíme začít tou cenou! Jeden naviják si pořídíte za pár stovek! Navíc, na navijáku je už namotaný i kvalitní silon! Tohle prostě bohatě stačí – jen si řekněte, kolikrát za rok se na candáty s rybičkou vydáte? Desetkrát, dvacetkrát, třicetkrát? Tuhle porci tento levný naviják na candáty hravě zvládne!

Ano, i přes nízkou cenu se setkáte s velkou kvalitou. Naviják je poskládán z kvalitních částí, například jeho tělo je zhotoveno z grafitu. Tedy z materiálu, který je krásně lehký, přitom neuvěřitelně odolný. Velkou předností je i to, že tento naviják má širokou cívku, se kterou se velice pohodlně nahazuje. Navíc, široká cívka zabraňuje tvoření „paměti“ na silonu. Kapacita cívky je naprosto dostačující! Chod navijáku je krásně pravidelný.

Pokud hledáte jednoduchý a levný naviják na candáty, sáhněte po tomto! Za naprosto přijatelnou cenu dostanete super stroj, který při lovu candátů na rybičku nezklame.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Naviják FOX EOS 

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Pokud hledáte kvalitnější naviják na candáty, pak se podívejte na model EOS od věhlasné firmy FOX. Tyto navijáky patří k velice populárním – a to zejména proto, že i když se jedná o značkové navijáky, jejich cena je i tak příznivá. Tento model navijáku je pro lov candátů velice vhodný (zejména pak menší modely 5000 nebo 7000). Proč?

Naviják FOX EOS je vybaven volnoběžnou brzdou, která je při lovu candátů opravdu velmi vhodná. Každého rybáře jistě zaujme i skutečně povedený design – krásně matné zbarvení se světlými doplňky vypadá fantasticky! Naviják FOX EOS je vyroben u grafitu a hliníku, proto je tento stroj lehký, přitom velmi odolný. Jedná se o naviják s dostačující kapacitou cívky, kterou při lovu candátů na rybičku jistě oceníme.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Naviják NGT Dynamic Carp 6000

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Další naviják, který má v názvu, že je určen především pro lov kaprů. Jenže! Tyhle navijáky jsou velmi vhodné i pro lov candátů na rybičku. Volnoběžná brzda na těchto navijácích je opravdu velmi povedená. Tohle je prostě ideální! Navíc, na těchto navijácích máme v oblibě to, že mají i velmi zajímavou kapacitu cívky. Proto jsou tyto navijáky vhodné i pro lov na rybičku ve větších vzdálenostech, kdy je zapotřebí nástražní rybičku třeba někam vyvézt.

Samozřejmě, na těchto navijácích je opravdu zajímavá ta nízká cena. Za několik stovek dostanete velmi povedené stroje na candáty, které rybářovi nabídnou přesně to, co při tomto lovu potřebuje. I tyto navijáky doporučujeme…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -