skingbranding-banner

Lov kaprů v parném létě: Ideální do horkého počasí! Jednoduchá metoda, jak přelstít pasivní kapry


Lov kaprů v létě není žádný med! Celý lov komplikují vysoké teploty, které způsobují, že jsou kapři pasivní. Ryby se drží poblíž zarostlých míst, třeba poblíž převislých větví, a jen stojí pod hladinou daleko od našich nástrah na dně. Zdálo by se, že v takovém čase není možné kapry chytat. Chyba lávky! Jde, a velice úspěšně! Stačí použít jednoduchou vychytávku, která je pro lov v parném létě určená. O co jde? Pojďme se na tento fígl podívat blíže…

Každý rybář to zná: Na nebi svítí ostré sluníčko, které opírá žhavé paprsky o vodní hladinu. Voda v revíru se ohřívá, a po nějakém čase připomíná „kafe“. To způsobí to, že se ryby zvednou ode dna a zamíří k hladině. Navíc, ryby v takových podmínkách často míří do nepřístupných míst – pod převislé větve stromů nebo do zatopeného křoví, které poskytuje tolik blahodárný úkryt.

Takže, ryby máme v zarostlých úsecích revíru, navíc se drží vysoko u hladiny. Horší to být nemůže! Co to ale vzít od druhého konce? Přesně tyhle podmínky stačí přeměnit v naši výhodu. Díky tomu, že se ryby drží u hladiny, je snadněji najdeme, a navíc si můžeme „vybrat“ i větší kusy, které si vyhlídneme.

Ano, takhle jednoduché to je! Je nutné ale dodržet několik pravidel. Zaprvé: Buďte potichu a po břehu se pohybujte nenápadně. Ryby vás mohou vidět, slyšet, a vaším pohybem je můžete rychle vyplašit. To je špatně! Zadruhé: Chytejte na hladině nebo těsně pod ní. Jak? Jednoduše!

 

Plovoucí krmítko MATRIX

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Geniální pomůcky od anglické společnosti MATRIX, které jsou naprosto dokonalé pro letní lov kaprů u hladiny. Jde o to, že tato pomůcka spojuje výhody krmítka a splávku. Na krmítko jednoduše dáte krmení na kapry, které po nahození láká ryby k nástraze. No, a záběr poznáte podle toho, že se začne pohybovat výrazná špička – stejně jako u splávku.

Jaké krmení při tomto lovu používat? Ideálně nějaké jemné, které se nepotápí rychle ke dnu, a které pod hladinou vytvoří silnou pachovou stopu a ideálně mrak z drobných částic. Co používáme my? My nejraději používáme krmení z klasického pečiva a strouhanky – to se totiž pomalu rozpouští a plave u hladiny. Strouhanka pak vytváří jemný mrak z drobných částic. Pečivo pak vylepšujeme tekutým atraktorem (ideálně ovocná příchuť), takže krmení má výraznější pachovou stopu. Tohle je ideální! Jako nástrahu pak používáme rohlíkové boilies nebo kus rohlíku.

Co je na této rybařině nejlepší? To, že nabízí ten nejkrásnější záběr na světě! Jen si to představte: Nahodíte plovoucí krmítko s krmením a nástrahou k převislým větvím. Chvíli se nic neděje, až najednou u krmítka spatříte podlouhlé stíny. Ryby! Okolo výrazné špičky plovoucího krmítka se pohybují jak kapři, tak amuři. Kdo sebere chutnou nástrahu jako první? A pak to přijde! Špička plovoucího krmítka začne tancovat po zelené hladině. Zásek! Je tam!

Plovoucího krmítka jsou k dostání v několika gramážích a ve dvou provedeních. Lehčí krmítka jsou vhodnější pro chytání na jemnější, třeba feederové pruty. Větší krmítko pak můžete s klidným svědomím použít při lovu s klasickým kaprovým prutem. A nezapomeňte! S tímhle si v létě užijete spoustu vzrušující zábavy! Tak hurá k vodě i v parném léte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ: Nadupané kaprové děličky za méně jak 1000 korun! Kvalita za super cenu

admin | přečteno: 46x | 21.09.2020 | Žádné komentáře

Už jsou zase skladem! Na rybářském e-shopu PARYS jsou zase …

Špičkový vlasec pro daleké nahazování: Tenhle vlasec vydrží i pořádný nápor při prudkém hodu!

admin | přečteno: 1358x | 18.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní lov kaprů patří k těm nejvíce úspěšným obdobím v rybářském roce. …

VIDEO: Karel Nikl prozrazuje tajné trumfy! Na co chytá ty největší kapry?

admin | přečteno: 1008x | 16.09.2020 | Žádné komentáře

Karel Nikl patří k nejvíce ostříleným kaprařům na česko-slovenské scéně, který …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.