DomůAkční nabídkaLov kaprů ve sloupci: Jak na pasivní kapry? Tajné fígly pro chytání...

Lov kaprů ve sloupci: Jak na pasivní kapry? Tajné fígly pro chytání kaprů v parném počasí!

- Reklama -

Lov kaprů v teplé vodě má svá úskalí. Jde především o to, že ryby se za parných dnů drží ve vrchních částech vodního sloupce. Takže v momentě, kdy vysvitne sluníčko, začnou se ryby shromažďovat pod hladinou. V takových chvílích pak použijeme návazec pro chytání přímo z hladiny, anebo použijeme dlouhý návazec do vodního sloupce (např. ZIG RIG). Jak ale pasivní kapry přilákat k naší nástraze? Jednoduše! Vsaďte na tenhle typ krmení!

V létě se to děje velmi často. Hladina je jako zrcadlo, nikde ani vlnka, a sluníčko praží jako pominuté. V momentě, kdy teploty přesahují 30 stupňů Celsia, mnoho rybářů skládá zbraně. Ryby jsou prostě mimo naše nástrahy na dně. Jenže to je chyba! Pro lov kaprů ve vrchních partiích vodního sloupce použijte ty návazce, které jsme zmínili. A pokuste se k našim plovoucím nástrahám použít krmení, které je pro tento lov určené.

Ne! Nejde o žádný konkrétní výrobek, jde o typ krmení. Při lovu ve vrchních částech vodního sloupce je nutné používat krmnou směs s velmi jemnou strukturou. Klidně použijte tu nejlevnější krmnou směs z rybářského obchodu – jen dbejte na to, aby byla velmi jemná! Proč?

Pro vysvětlení: Když jsou kapři ve vrchních částech vodního sloupce, pak je naprosto zbytečné používat krmení s hrubší strukturou. Hrubé částice prostě padnou ke dnu a je po krmení. Ale! V momentě, kdy použijeme jemnou krmnou směs, pak můžeme počítat s tím, že nám právě ve vrchních částech vodního sloupce vytvoří koncentrovaný mrak. Proto je nutné používat krmení z jemných částic, které velice, ale opravdu velice pomalu klesá ke dnu.

Vše jde pak výrazně vylepšit dalšími surovinami – například pečivem. Právě pečivo, které rozemeleme na velmi jemné části, má vynikající vlastnosti pro lov ve vrchních partiích. Pečivo vytváří lákavé „žmolky“, které ryby okamžitě sbírají. Navíc, pečivo, a zejména to jemně „nadrcené“ klesá ke dnu velice pomalu. A to potřebujeme! Pomalé klesání celého krmení pak umocníme tím, že jej vyrobíme v řídké podobě (nekrmíme s pomocí krmítka, ale s pomocí rakety) – v tomto případě je takové krmení velmi dobré!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny! Jde nám o to, abyste pochopili, že zásadní je jemná struktura a řídká konzistence krmení!

Aby vše fungovalo tak, jak má, je dobré do krmení nalít i koncentrovaný tekutý atraktor! Proč? Lákavá tekutina dá krmení velmi ostrou vůni, která ve vodním prostředí vytvoří silnou pachovou stopu. A na ni reagují ryby! Navíc, tekutý atraktor přispívá k vytváření hustého „mraku“ ve vrchní části vodního sloupce – krmení jde prostě vidět. A to je zásadní! Právě toto hraje při lákání kaprů k nástraze velkou roli. Co použít?

 

Tekutý atraktor do krmení NASH Syrup

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Špičkový tekutý atraktor od anglické společnosti NASH, který má naprosto famózní konzistenci. Luxusně hustá tekutina ve vodě vytváří viditelný „mrak“, který láká kapry na lovné místo. Naprosto dokonalá je pak i vůně tohoto tekutého atraktoru – na výběr je z několika příchutí. My osobně nejraději používáme NASH Syrup Citruz, který má famózní vůni a nádherné zbarvení. Tohle je ideální do jemného krmení pro lov kaprů ve vrchní části vodního sloupce.

NASH Syrup Citruz má sladkou příchuť, jež je ideální pro lov kaprů v letním období. V tekutém atraktoru nalezneme i práškové atraktory, které výrazně napomáhají k vytváření hustého krmného „mraku“, který jde vidět i z velké vzdálenosti. Tohle prostě kapry zaujme! Pokud tedy budete připravovat jemné krmení pro chytání u hladiny, tenhle tekutý atraktor nevynechávejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Sypký atraktor NASH Instant Action Stick Mix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Špičkový sypký atraktor, který výrazným způsobem napomáhá k vylepšení celého krmení. Tento sypký atraktor NASH Instant Action Stick Mix obsahuje celou řadu práškových atraktorů, které výrazným způsobem zlepšují vlastnosti krmení. Pozor! Tento sypký atraktor od anglické firmy NASH má neutrální charakter – a to je dobře! Krmení dochutíte výše představeným NASH Syrup. Tady jde o to, aby krmení mělo lepší vlastnosti ve vodě, díky čemuž není nutné používat tak velké množství krmení. Stačí málo!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -