DomůAkční nabídkaLov obrovských amurů: Jak přilákat stříbrné „torpédo“ na naše místo? 

Lov obrovských amurů: Jak přilákat stříbrné „torpédo“ na naše místo? 

- Reklama -

O amurech se moc dobře ví, že to jsou obrovští jedlíci. Když se mrknete do moudrých knih, které se životem amurů zabývají, pak z nich můžete vyčíst, že amuři spořádají tolik potravy, kolik sami váží. V praxi to znamená, že pokud vám na místo najede 5 amurů, kteří váží 10 kilo, mohou „na posezení“ spořádat až 50 kilo potravy. Takže buďto musíme pořádně krmit, anebo chytat tam, kde se amuři přirozeně vyskytují. Pojďme si ukázat návnady, které amury spolehlivě přilákají k naší nástraze…

Naše zkušenosti z podvodního natáčení říkají, že amuři žijí v opravdu početných hejnech. A to může být „problém“. Znovu: Pokud na krmné místo připlave 5 a více amurů, kteří váží třeba 8 kilo, pak to znamená, že během chvíle mohou zmizet desítky kilogramů krmení. Co to pro rybáře znamená? Hlavně to, že je třeba krmit takovou surovinou, která nestojí příliš peněz, a kterou můžeme „podávat“ ve velkém množství.

Druhou možností je amury chytat tam, kde se přirozeně vyskytují. To je myšleno tak, že najdete například zatopený rákosový háj. Ano, právě tady se amuři velice rádi zdržují, a to proto, že tato „stříbrná torpéda“ vodní rostliny milují. Vodní rostliny jsou významnou částí jídelníčku amurů. Na to pamatujte! V momentě, kdy takové místo, kde se tyto ryby vyskytují, nalezneme, tak není nutné tolik krmit. Protože amury tam prostě máme.

Jak amury zaujmout a dostat je k naší nástraze? Vyzkoušejte několik zaručených návnad, které vám pomohou tyto nádherné ryby přilákat…

 

Ochucená kukuřice KAPRPRO

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Není větší klasiky! Kukuřice je léty osvědčenou nástrahou a návnadou při lovu amurů. Tyhle ryby tato zlatavá zrníčka prostě milují. Obrovskou předností kukuřice je to, že je dostupná za příznivou cenu. I když si pořídíte 50 kilo kukuřice, pořád to vychází rozumně. A pokud sáhnete po této kukuřici od české firmy KAPRRO, pak nakoupíte velice chytře – cena kukuřice startuje od nějakých 33 korun za kilo, což je výrazně méně než u jiných firem (obvyklá cena 55 a více korun za kilo). A hlavně: Při koupi více kilogramů kukuřice se ušetřená částka výrazně zvyšuje!

Jak s kukuřicí chytat? Nevymýšlejte nic složitého! Rozházejte kila kukuřice na nejnadějnějším místě, kde čekáte výskyt amurů. A pak do tohoto „minového“ pole nahoďte nastraženou kukuřici. Jak nastražovat kukuřici na amury? Ideální je řetízek 5 a více zrníček pod háčkem. A jak to udělat, aby amuři našli naši nástrahu co nejrychleji? Třeba tak, že k řetízku kukuřice nastražíte i zrníčko nebo dvě zrníčka umělé kukuřice, která je plovoucí, a která nastražený řetízek vyzvedne nad dno.

Výsledek je pak fantastický! Na obrovském krmném místě, které zaujme každého amura, se bude vznášet lákavý řetízek z kukuřice. Tomuhle žádný „ruský bohatýr“ neodolá! A přijde záběr. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

 

Pelety LK Baits Euro Economic Amur

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Špičkové pelety na amury, které vyvinula česká firma LK Baits. Tyto pelety jsou geniální v tom, že obsahují celou řadu vodních rostlin a řas, které amuři přirozeně požírají. Tak například: Tyto pelety obsahují vláknité sinice (spirulina), vodní řasy (chlorela), ale například i lipové květy nebo vojtěšku. Tato rostlinná „bomba“ tak ve vodním prostředí vysílá velice silnou pachovou stopu, která láká amury na lovné místo. Chuť a vůni pelet pak ještě umocňuje legendární NHDC sladidlo.

Tyto pelety je velice vhodné používat při lovu poblíž zatopené vodní vegetace. Stačí použít menší množství těchto pelet, vytvořit z nich malé krmné místečko, a právě do něj vložit i nástrahu s háčkem. Jelikož amuři se u zatopené vegetace vyskytují, není zapotřebí to s množstvím pelet přehánět. Rostlinné pelety pak amury zlákají k nástraze pod háčkem, a přijde záběr. Jednoduché, ale zatraceně účinné!

Rozpustnost pelet je závislá na teplotě vody nebo na síle proudu. Obecně lze ale říci, že pelety o průměru 4 mm se rozpadají 10 až 50 minut, 12 mm se rozpadají 2 až 3 hodiny, 20 mm se rozpadají 5 až 8 hodin a 26 mm pelety se rozpadají 7 až 12 hodin. Tyhle časové údaje jsou jasným důkazem, že pelety ve vodě rychle pracují – při rozpadu vypouští velké množství drobných částic a silnou pachovou stopu. Super!  Doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť, KAPRPRO

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -