skingbranding-banner

ZÁKAZ: Konec srkačkám a dvěma návazcům! Kapraři chtějí omezit počet návazců na jeden!


Pořádně ohnivou diskuzi vyvolal návrh na omezení počtu návazců. Šlo by například o zákaz tzv. srkaček, které mají dva návazce. Problémem je, že právě srkačky jsou některými rybáři kritizovány kvůli velkému riziku poranění zdolávané nebo utržené ryby. Návrh na toto omezení pochopitelně vzbudil v rybářských řadách velmi vášnivou diskuzi, protože srkačky jsou mezi některými rybáři opravdu oblíbené. Ovšem podporovatelé zákazu srkaček předložili několik zásadních argumentů.

„Na každé udici je možný pouze jeden návazec s jedním jednoháčkem nebo dvojháčkem nebo trojháčkem.“ Takto zní návrh úpravy bližších podmínek výkonu rybářského práva, který by platil pro lov na položenou a na plavanou na mimopstruhových revírech. Pokud by daný návrh prošel, znamenalo by to konec například tzv. srkačkám. Tedy montáži s krmítkem a dvěma návazci. S tím ale nesouhlasí řada vyznavačů „klasické“ položené.

Jenže! Na straně zastánců zákazu srkaček stojí hned několik pádných argumentů, kterými se snaží tento návrh na změnu podložit. Tak například: Utrhnutá ryba na jednom návazci se může zachytit druhým návazcem o překážku na dně. Toto často končí brutálním poškozením ryby nebo i její smrtí. Dalším pádným argumentem je, že (nejen) při zdolávání se může (a často se to i stává) druhý návazec zapíchnout do ryby (např. do oka).

Navíc, utržené montáže s volnými návazci jsou nebezpečné i pro ostatní živočichy. Tyhle argumenty jsou opravdu na místě, a je zapotřebí si přiznat, že srkačky mohou způsobit vážné potíže rybám, ale i jiným vodním živočichům.

Organizátoři této akce vyzývají všechny rybáře, kteří chtějí změnu, aby tento návrh vytiskli a předložili jej k projednání na jejich členských schůzích! Tento návrh byl konzultován s představiteli ČRS, s předními rybáři i širokou rybářskou veřejností. Pokud chcete změnu, stačí tento návrh vytisknout a donést na schůzi!

Tak co? Jdete do toho?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Kamera spadla do „sumčího hnízda!“ Tohle jste ještě neviděli!

admin | přečteno: 1177x | 23.10.2020 | Žádné komentáře

Sumci patří k velmi častým „účastníkům“ v rybářských legendách. A není se …

„Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme!“ říká ministr zdravotnictví. Rybáři stále mohou k vodě

admin | přečteno: 3041x | 22.10.2020 | Žádné komentáře

Česká vláda zavedla další velmi přísná opatření, která se snaží …

Zameteno pod koberec? „Viníka katastrofy na Bečvě asi nenajdeme!“ zní ze státního zastupitelství

admin | přečteno: 674x | 21.10.2020 | 2 komentáře

Už čtyři týdny trvá vyšetřování obrovské ekologické havárie v řece Bečvě, …

Komentáře

  • Vážení,navrhuji pouze jeden návazec a BEZ háčku.Jelikož například při smotávání vlasce na naviják může dojít k poranění ryby na kterékoliv části jejího těla.
    Eda.

  • Furt něco. Jsem proti tomu. Furt se zdražuje ryby nejsou a nikde tak proto rybář má a spon dva háčky aby měl šanci chytit a spon jednu rybu. Porybný nech oděj protože se bojí. Plno pit láku. Nebo berou ryby pod mírou. Musí se furt něco vymýšlet a ubírat v revírech. Ra či víc kontrol než ubírat revíry v knížkách. Uvědomte si že ty ryby nejsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.