skingbranding-banner

“Neviditelné” návazce na jarní kapry: Z čeho navázat návazec, aby nebyl vidět? Tohle zaručeně funguje!


Lov kaprů na jaře patří k docela náročným disciplínám. To je dáno především tím, že v této části sezóny je v našich revírech opravdu hodně čistá voda. A čistá voda znamená, že pod hladinou je dobrá viditelnost. Zkušená a opatrná ryba tak může velice rychle rozpoznat zradu. Co s tím? V takových případech je prostě nutností použít materiály, které nejdou ve vodě vidět. O jaké navazovací materiály jde? Pojďme se na ně podívat zblízka…

Jen si to představte: Na začátku sezóny přijdete k vašemu oblíbenému revíru. V drtivé většině případů to vypadá tak, že v revíru bude „čekat“ křišťálově čistá voda. OK, tohle není úplně ideální, protože velcí a zkušení kapři mohou rozpoznat zradu. Ano, velkým plusem sice je, že ve většině případů jsou v našich vodách po zimě i tmavá a šedivá dna, kde se naše lest v podobě nastraženého návazce ztratí. Ale ani tak prostě není vyhráno! V těchto podmínkách musíme použít materiály, které nepůjdou vidět. Po čem tedy sáhnout?

 

Navazovací materiály do čisté vody

Fluorocarbon KORDA IQ

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Fluorocarbon je přesně ten typ materiálu, který se bravurně hodí pro lov kaprů na začátku sezóny v čisté vodě. Díky „skladbě“ fluorocarbonu má tento materiál naprosto unikátní vlastnosti, které z něj dělají prakticky „neviditelné“ vlákno, a to právě i v těch nejčistších vodách. Tady nemá ani velký a zkušený kapr šanci!

Fluorocarbon je výborný i v tom ohledu, že se jedná o tuhý materiál. A to je velice dobře! V případě, že kapr nasaje háček s nástrahou, kterou se bude snažit zpátky vyplivnout, tak díky tuhosti fluorocarbonu se mu to nepodaří. A kapr se nakonec „píchne“. Tohle je velice důležitý detail! A ještě něco: Fluorocarbon je pověstný svou odolností a obrovskou pevností. Tenhle materiál vás prostě nenechá ve štychu!

Pokud bychom měli doporučit jeden jediný fluorocarbon, ukázali bychom na KORDA IQ. Jedná se o geniální vlákno od anglické firmy KORDA, které má naprosto geniální vlastnosti. Díky unikátní technologii výroby a použitým TOP materiálům fluorocarbon KORDA IQ  láme světlo, což z něj dělá prakticky neviditelné vlákno. Navíc, tento materiál je krásně tuhý, pevný a oděruodolný! Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Návazcová šňůrka KRYSTON Score Gold

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nenižší cenu na trhu!

Extrémně populární návazcová šňůrka u předních a zkušených kaprařů! Proč? Právě tento materiál od anglické společnosti KRYSTON nabízí TOP vlastnosti – především její „hustotu“. Ta stojí za tím, že šňůrka KRYSTON Score Gold je velice rychle potápivá, a nádherně zůstane ležet na dně. Pěkně nehybně a nenápadně – žádné nápadné obloučky, žádné nápadné vlnění v proudu, které by mohlo zkušeného kapra odradit od záběru. Ne! Tahle šňůrka drží jako přikovaná! A to i v silnějším proudu! Díky tomu je návazec z této šňůrky prakticky “neviditelný”. Super!

Další obrovskou předností této šňůrky je to, že se vyrábí v nenápadných zbarveních. I díky tomu nejde tento navazovací materiál vidět na většině dnech našich revírů. Ani zkušený a opatrný kapr nerozpozná zradu! Návazcová šňůrka KRYSTON Score Gold je k dostání v několika barevných variacích, je jen na vás, kterou budete potřebovat.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Lov kaprů na začátku sezóny: Jaký návazec použít do čisté vody?

Možností, jaký návazec použít na začátku sezóny, je nespočet. Ale proč to komplikovat? Chytejte prostě jednoduše, protože v jednoduchosti je síla! Ano! Mrkněte například na návazec, který si představíme v níže přiloženém videu – jde o naprosto jednoduchý návazec na kapry z fluorocarbonu (lze použít i šňůrku), který je jednoduchý, ale který se naprosto dokonale hodí pro první vycházky k vodě. Nechte se inspirovat!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Geniální pruty z Anglie: Špičkové kaprové děličky pro extrémně daleké hody! Nahazujte daleko!

admin | přečteno: 178x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Asi každý milovník lovu kaprů ví, že moderní pojetí téhle …

Zaujalo nás: Super levný oblek pro rybáře (kalhoty + bunda) od německé firmy! TOP kvalita!

admin | přečteno: 6315x | 19.01.2021 | 1 komentář

Rybáři po celém světě jsou zvyklí na to, že cokoliv …

TOTÁLNÍ VÝRPODEJ: Nadupané kaprové navijáky za super nízkou cenu! Obrovská zásoba cívky!

admin | přečteno: 3847x | 18.01.2021 | Žádné komentáře

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu PARYS leží poslední kusy nadupaných …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.