skingbranding-banner

Špičková nástraha na kapry do ledové vody: Zaručený tip! Na co úspěšně chytat kapry v zimě?


Lov kaprů v ledově studené vodě není žádný med! Nízké teploty prostě stojí za tím, že kapři kolikrát neberou tak, jako v létě. Ale to neznamená, že ryby nepřijímají potravu vůbec. To ani náhodou! Kapři i v zimě sbírají potravu, jen ne v takovém množství. Proto je nutné ryby okamžitě zaujmout a donutit je k záběru. Jenže jak? Řešení je jednoduché! Na háčku (nebo pod ním) musíme mít silně vonící nástrahu, která se ideálně skládá z masových složek…

Proč z masových? Protože kapři moc dobří „ví“, že právě taková potrava jim dodá tolik potřebnou energii. Energii, kterou teď v nehostinných podmínkách nutně potřebují pro přežití. Proto masové nástrahy patří k tomu nejlepšímu v rybářském světě. Tyto nástrahy obsahují celou řadu atraktivních surovin, které dokážou ve vodním prostředí vysílat neodolatelnou pachovou stopu. Tohle zláká i pasivního kapra!

Jak na masové nástrahy v aktuálních podmínkách chytat? Absolutně nejlepší je klasika. Navažte jednoduchou montáž s krmítkem, do kterého dejte silně vonící krmnou směs. Bacha! V zimě je dobré používat jemné krmení, které zaručí, že se z něj kapři rychle nenasytí. Ale silný pach je bude nutit na lovném místě setrvat, až nakonec nějaký kapr nalezne naši nástrahu.

K masovým nástrahám není nutné používat masové krmné směsi. Tak tomu fakt není! Klidně použijte i sladké krmení. My osobně máme velice rádi například method mix s příchutí jahody. Právě tahle sladká esence se velice dobře šíří i za nízkých teplot, takže vytváří silnou pachovou stopu. Navíc, jahodový method mix má kolikrát světlé zbarvení, takže jde velice dobře vidět i na zaneseném dně. Luxus! Ale jakou nástrahu použít?

 

Halibutové pelety s dírou na feeder

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

U pelet na kapry kolikrát platí zásada, že jejich nejvyšší účinnost je v letních měsících. Ano, to je pravda. Jenže! Rybářské firmy v současné době vyrábí i menší pelety, které mají průměr okolo 10 mm. A to je prostě naprosto dokonalá velikost pro chytání i ve studené vodě. Peleta vydrží delší dobu, a to i v tom případě, kdy do ní neustále ťukají menší ryby. Takže nástraha vydrží do příjezdu kaprů. Paráda!

Co se týče halibutových pelet, tak my máme velice v oblibě pelety od Chyť a pusť. Jedná se o klasické halibutové pelety s dírou, které lze nastražit buďto na vlas, anebo do gumičky na pelety. Pelety mají nádhernou vůni, která dokáže vytvořit i za nízkých teplot velmi zajímavou pachovou stopu. Tohle zláká každého kapra.

Tyto halibutové pelety na feeder mají tu výhodu, že jsou k dostání v průměru 8, 10 a 15 mm. Tohle je prostě luxusní velikost pro chytání ve studené vodě. Takto malou peletku slupne každý kapr jako malinu. Žádný kapr nenechá tuto nástrahu ležet, protože by přišel o zdroj masových surovin. A to si žádná ryba nedovolí. Proto je velký počet záběrů zaručen!

Ne této nástraze od Chyť a pusť je nejlepší to, že je k dostání za pár korun! Tyto kvalitní halibutové pelety na feeder patří k nejlevnějším nástrahám na rybářském trhu, přitom jejich kvalita je opravu hodně zajímavá. Doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

TOP navijáky na kapry od českých značek za pár korun: Čeští rybáři chtějí udělat díru do světa!

admin | přečteno: 414x | 26.01.2021 | Žádné komentáře

Kaprové navijáky patří k nejvíce diskutovaným součástem rybářské výbavy. Není se …

NOVINKA: Gigantický bivak pro rybáře NASH velký jako „chalupa“! Délka přes 4 metry!

admin | přečteno: 539x | 25.01.2021 | 1 komentář

Rybářský bivak patří k nejdůležitějším součástem výbavy. Je to jednoduché: Pokud …

Geniální pruty z Anglie: Špičkové kaprové děličky pro extrémně daleké hody! Nahazujte daleko!

admin | přečteno: 1029x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Asi každý milovník lovu kaprů ví, že moderní pojetí téhle …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.