DomůAkční nabídkaTajný fígl z Anglie do horkého léta: Úspěšný lov kaprů z hladiny desítky...

Tajný fígl z Anglie do horkého léta: Úspěšný lov kaprů z hladiny desítky metrů daleko od břehu!

- Reklama -

Lov kaprů v létě je logicky silně spjatý s chytáním ve vrchních částech vodního sloupce, anebo přímo na hladině. Právě v těchto partiích se kapři a amuři za vysokých teplot nejčastěji drží. Pro chytání v těchto podmínkách existuje celá řada montáží a návazců. Jenže! Mnoho z nich „neumí“ vyzrát na kapry a amury na velkých vodách, na kterých se ryby ve vrchních partiích drží i několik desítek metrů daleko od břehu. Co s tím? V takových chvílích je dobré použít jednoduchou montáž se speciální vychytávkou, díky které nahodíte i lehkou plovoucí nástrahu desítky metrů daleko. Jak na to?

Příklad z praxe: Sluníčko je vysoko na nebi a teploty vzduchu atakují 30 stupňovou hranici. To je vedro! Ostré slunce táhne ryby k hladině, u které jde vidět celá řada temných stínů. To jsou krásné ryby! Ale jak se k nim dostat, když jsou přes 50 metrů daleko? V takovém případě nám například mlaskačka nepomůže, protože s montáží bez zátěže tak daleko nehodíme. A zig rig taky nepoužijeme, protože vyvážet se na téhle vodě nesmí? Znamená to tedy, že neexistuje žádná možnost?

Ani náhodou! Použijeme jednoduchou vychytávku! O co jde? O speciální povrchový plovák, který je určený pro lov kaprů na hladině nebo kousek pod hladinou. Tahle pomůcka je naprosto geniální v tom ohledu, že s ní jsme schopni nahodit desítky metrů daleko (nejtěžší plovák váží až 80 gramů). Přitom jeho použití je naprosto jednoduché: Prostě ho připevníme ke kmenovému vlasci, následně navážeme návazec a vše je hotovo! Jednoduché, rychlé, přitom do horkého léta geniální!

Obrovskou výhodou této rybařiny s plovákem je, že kapři a amuři dále od břehu nejsou u hladiny tolik opatrní. Takže ve chvíli, kdy dopravíme zajímavou nástrahu v horkém létě k hladině – několik desítek metrů daleko od břehu – pak máme zaděláno na pořádný úspěch! Protože právě v těchto místech se zdržují velké a opatrné ryby. Tohle je fakt super způsob, jak se jim dostat „na kobylku“.

 

Povrchový plovák KORDA Surface Float Interceptor

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Perfektní pomůcka pro lovu kaprů a amurů z hladiny během horkých letních dní. Gigantickou předností této pomůcky je, že s ní můžeme dopravit i hodně lehkou plovoucí nástrahu desítky metrů daleko. Plováky se totiž vyrábí v gramáži až 80 gramů, což je dostatečná váha pro daleký hod atakující až 100 metrovou hranici.

A právě ona možnost dalekého hodu je hlavní výhodou této pomůcky, se kterou můžeme chytat kapry a amury na hladině nebo těsné pod ní i na velkých přehradách. Tohle je fakt super pomůcka! Plovák při hodu letí vzduchem naprosto bezproblémově a to díky tvaru rakety, který je neuvěřitelně aerodynamický, takže rybář je schopen nahodit opravdu hodně daleko.

VIDEO: Jak funguje plovák při chytání kaprů v létě? Mrkněte na video!

Další obrovskou předností plováku KORDA Surface Float Interceptor je to, že je navržen tak, aby se montáž při letu i do velké vzdálenosti nemotala. Tohle je zcela zásadní při lovu ve velkých vzdálenostech na rozlehlých vodách! Plovák má nenápadné zbarvení, takže nejde vidět ani na krásně čistých revírech s průhlednou vodou (třeba na lomech nebo štěrkovnách). Tohle je zásadní při lovu velkých a opatrných kaprů a amurů.

Jedním z největších plusů je to, že rybář při záběru vidí, jak se plovák potopí. Věřte nám, více adrenalinový moment při rybaření jen tak nezažijete! Je prostě neuvěřitelně vzrušující sledovat, jak se u plováku zjevují kola od ryb, až rázem plovák zmizí pod hladinou a vlasec se natáhne jako struna. Záběr! Zásek! Tvrdé zdolávání ryby! Tohle je prostě naprostý luxus! Určitě to vyzkoušejte…

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

 

Nástrahy pro lov na hladině

Pro lov kaprů a amurů na hladině jsou pochopitelně nejlepší plovoucí nebo vznášivé nástrahy. V takovýchto chvílích je dobré používat zejména nástrahy s velmi reflexní barvou, která jde vidět i na hodně zanesené nebo zařasené hladině. Například díky výrazně žluté nebo červené barvě jde nástraha okamžitě vidět i mezi „bordýlkem“ na hladině.

Samozřejmě, pro ještě větší účinnost je velmi dobré nástrahy dipovat v nejrůznějších esencích. Kromě výrazného zbarvení totiž bude nástraha vydávat i silnější vůni (a mastné „oko“), což ryby rovněž láká k záběru. Pro chytání kaprů amurů v létě na hladině nebo pod ní je dobré používat například sladké příchutě, které věrně napodobují nejrůznější ovocné plody. A na které ryby v tomto období skvěle reagují…

NEPŘEHLÉDNĚTE: TOP nástrahy pro chytání na hladině naleznete ZDE

Ilustrační foto: archiv

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -