Domů Akční nabídka TIPY A TRIKY: Chytejte na nástrahy, které „svítí“! Úspěšný lov kaprů na...

TIPY A TRIKY: Chytejte na nástrahy, které „svítí“! Úspěšný lov kaprů na jaře!

- Reklama -

První vycházky k vodě bývají často zrádné. Na rybáře „číhají“ těžké podmínky v podobě studené vody, nepříznivého počasí a velké pasivity ryb. Ano, ryby se po zimní pauze musí na příchod jara aklimatizovat. Sice sbírají potravu, ale v malém množství. Proto je extrémně důležitý „první dojem“. Nástraha musí rybu okamžitě zaujmout a přesvědčit ji k záběru. Jen tak budeme na začátku sezóny úspěšní. Jak toho dosáhnout? Máme zaručené tipy!

Je třeba si uvědomit jednu věc: Na začátku sezóny (po dlouhé zimě) jsou dna našich revírů tmavá a šedivá. Vodní vegetace leží na dně, kde pomalu hnije. Na dně je tak nános šedivých zbytků, ve kterých se ledacos ztratí. V tomhle se těžko hledá něco k snědku! Je důležité si uvědomit, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci. To znamená, že kapři velmi dobře vidí světlé věci na tmavém podkladu! Takže když na háček napíchneme reflexivní nástrahu, šance na úspěch může být mnohonásobně vyšší.

To ale není všechno! Zbarvení je sice důležité, ale kvůli samotné barvě záběr nepřijde. Důležité jsou také chuť a vůně. Je nutné, abychom ve studené vodě používali „ostřejší“ vůně, které jsou schopny „pracovat“ i za nízkých teplot. Silná pachová stopa a intenzivní chuť mohou mnohem lépe zaujmout i pasivního kapra. A to i ve studené vodě. Na tohle pamatujte!

A v nespolední řadě: Důležitá je i velikost. Za nízkých teplot je prostě lepší chytat na menší nástrahy. Kapři na začátku sezóny potravu přijímají, ale v menším množství (za nízkých teplot dostanou rychleji „pocit nasycení“). Vsaďte proto na menší nástrahy mezi 10 až 16 mm. Tohle je ideální!

 

LK Baits IQ Method GumyGum

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Absolutní novinka od předního producenta nástrah a návnad na kapry! Jde o jedinečnou gumovou nástrahu, která má velmi „křiklavou“ barvu, intenzivní vůni a silnou chuť. Jedná se o bombastickou nástrahu na začátek sezóny! Naprosto dokonalá je i velikosti této nástrahy, která je pro lov na jaře opravdu ideální!

Nástraha na kapry LK Baits IQ Method GumyGum je plovoucí. A to je velká výhoda! Díky tomu se bude tato nádherně zbarvená a luxusně vonící nástraha vznášet nad tmavým a šedivým dnem. Tohle žádný kapr nepřehlédne! S nástrahou LK Baits IQ Method GumyGum zažijete perfektní start nové sezóny! Tato novinka je vhodná jak pro lov na klasickou položenou, tak i na feeder! Doporučujeme!

Nová nástraha od firmy LK Baits IQ Method GumyGum je k dostání ve čtyřech příchutích – citrus, milky, exotic a cherry. Příchutě citrus a milky mají kromě nádherné vůně a chuti i velmi zajímavé zbarvení, které je na začátek sezóny naprosto ideální! Pokud můžeme, pak vám chceme doporučit právě tyto dvě příchutě. Jsou opravdu famózní! Buďte připraveni a zachytejte si hned na začátku!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Pelety LK Baits IQ Method Feeder Speed

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Rozhodně se musíme ještě pobavit o další novince od firmy LK Baits. Jde o speciální pelety, které se používají jako návnada. Ta revoluční myšlenka je v tom, že tyto pelety lze jen trochu navlhčit, ony změknou, a následně jdou krásně „napasírovat“ do krmítka. A hlavně! Po nahození do vody začnou změklé peletky vytvářet krásné „cucky“! Tomuhle neodolá žádný kapr!

Kromě této úžasné vlastnosti mají tyto peletky další přednosti. Například intenzivní a silná vůně dokáže i ve studené vodě přilákat pasivního kapra a donutit ho sbírat potravu. Pro posílení příchutě není na škodu peletky navlhčit boosterem. Obrovskou předností je pak i reflexivní zbarvení, které se neztratí na žádném povrchu!

Tyto peletky jsou ideální pro lov na klasickou položenou, anebo na feeder. Jde o perfektní návnadu, která začne okamžitě „pracovat“. Rychlost účinku je až neuvěřitelná! Pokud se chystáte na první vycházky k vodě, tohle nenechávejte doma! Jde kombinovat i s klasickými krmnými směsi. Pozor! I tyto peletky jsou k dostání v několika příchutích!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -