Domů Novinky Nové povolenky? Český rybářský svaz chce zavést revoluční novinku! O co jde?

Nové povolenky? Český rybářský svaz chce zavést revoluční novinku! O co jde?

- Reklama -

Český rybářský svaz chce zavést změnu, která by potěšila každého rybáře, který rybaří na přelomu roku. Vedení rybářů přišlo s nápadem, že by se prodloužila platnost u ročních povolenek do 10. ledna. V současnosti roční povolenky platí do 31. prosince, což znamená, že rybáři, kteří chtějí rybařit hned na začátku roku, můžou mít problémy sehnat novou povolenku. Tento nápad je opravdu zajímavý, a může potěšit celou řadu rybářů. V posledních letech se totiž stává, že lednové dny jsou teplejší, takže na revírech není neprostupný led. Tak proč nejít na ryby? Co si o tom myslíte?

Ve zprávě z únorového zasedání Rady ČRS se píše: Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach požádal zástupce územních svazů, aby na zasedání svých výborů projednali možnost prodloužení platnosti roční povolenky do 10. ledna. Cílem je umožnit rybářům rybolov i na přelomu roku – prodloužená platnost povolenky v prvních dnech nového roku již platí na revírech Středočeského územního svazu, Územního svazu města Prahy a nové i v Západočeském územním svazu.

 

„Boj“ o peníze: Mezi územní svazy půjde o 13,8 milionů korun více

Rozhodně nesmí zapadnout ani to, že vedení Českého rybářského svazu se snaží najít kompromis v problematice redistribuce financí za prodej celosvazových povolenek. Právě toto téma je v posledních letech „sudem se střelným prachem“, který stojí za častými názorovými třenicemi. Navíc, na řešení dané problematiky je nutné se dohodnout i proto, že zájem o celosvazové povolenky roste.

Na webu Rady ČRS se píše: Současný model redistribuce vychází ze systému náhrady za každý kilogram úlovku dosažený na celosvazovou povolenku na revíru příslušného územního svazu. Cena za kilogram je kalkulovaná podílem prostředků získaných z prodeje celosvazových povolenek a celkových úlovků, které na tyto povolenky byly dosaženy.

20. března 2019 bylo svoláno mimořádné zasedání Rady, které bude řešit navrhované změny v systému redistribuce. Cílem je zohlednit i další faktory než pouze množství dosažených úlovků (například počet docházek nebo výměru revírů).

Pozitivní zprávou je podstatný nárůst objemu finančních prostředků, který bude mezi územní svazy rozdělen – meziročně je nárůst téměř 13,8 milionů korun. Náhrady za dosažené úlovky na mimopstruhovou celosvazovou povolenku se zvýšily o více než 6% na kilogram, u pstruhových celosvazových povolenek o 5,5% za kilogram.

 

Kolik se prodá celosvazových povolenek?

Český rybářský svaz si pochvaluje velký zájem o celosvazové povolenky. Podle dostupných dat byla poprvé od roku 2009 prolomena hranice 50 000 kusů prodaných mimopstruhových povolenek. Jde o obrovské číslo! Zájem o celosvazové mimopstruhové povolenky se zvýšil o 13%! O pstruhové celosvazové povolenky se rovněž zvýšil zájem, a to o 6%. Celkově se jich prodalo téměř 2000 kusů.

Zdroj: rybsvaz.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

37 KOMENTÁŘE

 1. Nevím jak kde,ale u nás mají nedočkavci možnost si v prosinci zakoupit povolenku na další rok.Stejně bývají vody zamrzlé tak na co nechávat starou do 10.01.každého roku.At si hlavně každý rybář uvědomí,že musí do 15.01.každého roku povolenku odevzdat a to řádně vyplněnou.U nás se každý rok najde řádka těch co to nedělají.

 2. Klidně by to.mohlo být i na 14 dní a více stejně když chci povolenku na nový rok dostanu ji až v lednu tak že platím za celý rok ale mám.ji kratší dobu a pokud chci novou povolenku dříve koupit musím vrátit dříve í tu starou protože bez potvrzení že jsem vrátil starou povolenku nedostanu tu novou. Je hodně organizací malých kde prostě nestíhám prodat všem.vse do 31.12. Starého roku ani do konce ledna nového roku tak proč to nedat klidně do konce ledna

 3. Revoluční novinka by byla, kdyby povolenka měla skutečně faktickou platnost 1 rok, tedy např. pokud ji zakoupím 1. dubna (tak nějak ji kupuji já, v zimě na ryby nechodím) bude platit do 31. března následujícího roku. Pak bych v tom viděl revoluční novinku.

 4. Souhlasím s názorem koupit si povolenku na faktický celý rok, ne tedy kalendářní rok.. Já osobně chodím jen na dravce, takže si kupují povolenku až těsně před 16. červnem, jak výjde úřední den, a platím plnou cenu. Nechat povolenku do 10.ledna…hmmm,,na tom museli určitě dlouho koumat,, takovou blbost,, k čemu mi to je, když např všichni dravci jsou do 31.prosince….nějak nechápu „revoluční novinku“.. Já bych osobně bral sníženou cenu,, když chytám vlastně půl roku..

 5. Absolutně nepodstatna věc, kdyby jste radši už konečně slevnili povolenky pro zaryte vlackare, kde můžeme chytat jen půl roku z celé sezóny nebo zdražili povolenky pro kaprare.
  Je mi jedno, že dám tolik a tolik peněz za povolenku, jde o princip.

  Radši tam budete vymyslet picoviny tipu odděláni podběráku z povinné výbavy na rok a pak ho zas dáte zpět.

  • povolenky jsou pro rybáře,ne pro cejnaře,vláčkaře,kapraře či jakou ještě kategorii.Podle vás bych ještě vymyslel pro sdící a pro chodící rybáře,to by pak byl ten správný guláš.Apoč bych jako kaprař měl platit více protože vy jste vláčkař-nerozumím !!!,,,

 6. dobry den konečne a tak jednoduch,proč neustale nekoho omezovat,zaplatim musime včas a chceme jit k vode,kdo chcw jit az v kvetnu at jde,ja moooc dekuji za super napad a jen at se to dotahne do konce,vyborna věc

   • Přesně! Souhlas! Klidně vám zaplatím na rok 5000 tis (s brigádama) a budu si chodit celý rok na vláčků,, než čekat půl roku abych si mohl zachytat!

    • Dala by se sepsat hromadná petice, bohužel si myslím, že by to byla škoda papíru a hlavně našeho čase se o něco snažit, ale jsem rád, že to takhle nevidím jen já a že jsou i ostatní.

     Nevěřím, že se tady celoročního vlaceni dočkáme nebo na druhou stranu zdražení povolenky pro kaprare, či také zkrácení chytaci doby kaprů, stejne jak s přívlačí.

     Do teď jsem nepochopil, proč tomu tak je a kdo říká, že je málo dravců, pstruhů, tak to je absolutní výmysl, je toho mraky, stejně jako když se napíše, že okoun je na pokraji úhynu, nevím potom, kde se v našich vodách berou okouni 35-45cm, které chytám běžne a s radostí opět pouštím do vody.

     • Až se omezí počet dravců na povolenku na 10ks, spodní míry vylezou alespoň o 15-20 cm u štiky a candáta, okoun se omezí na dva kusy na den, tak s vámi budu souhlasit. Jak by to vypadalo podle vás : v době kdy sou candáti na hnízdech by je lidi tahali a populace by se snižovala, kdo by viděl z jara štiku v travinách se třít, tak si sem na 100% jist, že jeden ze sta by se je nepokoušel chytnout a z těch 99 každý druhy by se snažil štiku podseknout. Píšete že dravců a pstruhů je všude mraky, NESOUHLASIM!!! Dravci mizí a vidím to rok co rok na své rodné vodě, zavedením míry okouna a jeho hájením, se vše začíná zvedat, ale nejsou candáti a štik je taky málo, vysadí se 400ks 45-55cm a do týdne je trolové s rybkama vybijí, protože když je malá je zažraná. Takže celoroční dravce ne! Choďte na plavanou, nebo navštěvujte soukromé revíry, nikdo vás nenutí platit povolenku a chodit na ryby i s autem jste povinen mít zimní obutí, dálničku, stk a neremcáte.

     • Karel: mluvím za sebe, klidně ať zakazou brát dravce úplně, já jsem catch and release, takže nějaký míry, počet kusů na den vůbec neřeším.

      K těm dravcům a pstruhům se budu opakovat, hlavně k okounum, mám jich nachytaný mraky pomale co každou vycházku a ne malý.
      Podle mě proste svazy místo toho aby řešily zásadní věci, tak řeší absolutní píčoviny, tím bych to uzavřel, tady to nikdy jiný nebude.

 7. vy co jdete az v černu pro vas tato změna neni ale mi co nechceme sedet doma tak mame pravo jit ,ryby nejim takze mezi masaře nepatřim,pro mě vyrazna zmena a podberak by měl každy mit,to je pro mè blbost,dekuji 10 leden super

 8. Je to dobrý nápad a mělo to být už dávno rád chodim už v prvním lednovém týdnu ale povolenku tak brzy u nás koupit nešlo tak sem prosťe šel bez ní .Porybného sem v zimně stejně u vody nikdá neviděl.

 9. Myslím si, že je to dobrá věc i když v zimě na ryby nechodím. Při jednom odevzdám ulovkovỷ lístek a pořídím si novou povolenku.

 10. Totálně k h…..,je to jen aby nalákali lidi ,aby si rybáři kupovaly předražené povolenky do bezrybných vod u nás třeba na Krnovsku .Tady kdybych zaplatil 5000kč pořádnou ryby nechytnu-vypuštěná Pochenˇ,bezrybná řeka ,vychytaná harta.Hlavně že na svazu se zloději májí dobře……..škoda vůbec něco psát…..

  • Nemyslím si.. Pokud budou mezi námi lidé, co jdou pro 2 „kapry“ ráno, v poledne i večer a pak těch 6 kousků vymění ve večerce za cigára nebo flašku, tak s nějakým zarybněním nepočítej.. U nás jsou „rybáři“, co nachytají přes 300 kg ryb… Proč? Hlad? Kdepak.. Povolenka se jim musí vyplatit.. Oni nechodí na ryby, ale pro ryby… A nic a tom nic nezmění…

 11. Vrátil bych se k hájení ryb jako to bylo dřív, Třeba od 1.5. vždy to byl pro rybáře svátek.

  • JO HÁJENÍ PŮL ROKU ZA PLNOU CENU POVOLENKY CO? proč??? hájit jen ryby a chytat celou dobu platnosti povolenky kdo nemá v hlavě seno tak si užije rybolov třeba s ploticema..nenažranci a masaři at nechytají..takovým bych nedal druhou povolenku po vyčerpání povoleného počtu ryb..

   • Ale tak to máme my furt co chodíme jen vlacet.
    Půl roku chytas, platíš plnou palbu.

    Snad to tak budou mít jednou i kaprari.

 12. To bychom došli k tomu, že přijde (mamlas) na svaz a řekne, – loni jsem byl u vody jen 15 hodin a cena povolenky rozpočítaná na hodinu je 6.25 Kč tak já platím jen 93.85 Kč

 13. Já bych klidně s nějakou peticí ohledně spravedlivého chytání vláčkaři vs. kapraři souhlasil. Když mi musíme čekat na 16. června, tak i vy kapraři. Nebo sníženou cenu za zakoupení povolenky až v červnu, když nám je dříve k ničemu,,.. A ještě změnu pro sumce,, u nás aspoň v Labi na severu je jich požehnaně,, trošku je zregulovat aby všechno nesežraly, by taky nebylo špatný, kor když jsem loni v létě viděl bivakovat 3dny s 5 pruty rozhozenýma snad po 70metrech délce vody,, a já s vláčákem jim jdu vlastně překážet. Co s nima děláte?? Pouštíme, co s tím? Tak proč je chystáš debile!

 14. Můj názor je ten že když je to ,,ROČNÍ,,povolenka tak by měla platit do té doby od kdy byla vydána..tzn..koupím 1 března..tak by měla platit do 28 ůnora..ROČNÍ je u me Roční ..a když tak slevit cenu za měsíce které nemám povolenku..

 15. Pro mě by bylo revoluční kdych to mohl řešit vse online, protože jsem hodne vyrizeny pres tyden a o víkendu tam nikdo neni.

 16. Co tu pořád řešíte. Povolenka je vydána na konkrétní rok. Proto Roční.
  Pstruhovka je taky roční a chytá se od půlky dubna do konce listopadu. A vláčkaři jenom do konce srpna. U nás se snažíme dát podnět, aby vláčkaři mohli chytat do konce listopadu, na nástrahy s jednoháčkem bez protihrotu. A to jsem muškař.
  Raději by se měli všichni zamyslet nad ročním limitem počtu úlovků. Trochu se dívat kolem sebe a nemávat rukou nad těma, co nám ty vody drancují.
  Nakonec, většinou všichni známe ty naše „taky rybáře“.

 17. Kdyby místo vymýšlení blbostí,raději zatlačili na ministerstvo, ať zákonem povolí na březích státních vod bivakování s platným rybářským lístkem . Klidně by mohl být i dražší. Všichni by byly spokojení. Peníze navíc by mohli jít obcím na uklid, nakonec by se obce o rybáře ještě prali,kdyby se peníze rozdělovali podle množství návštěv v katastru.

 18. Vidim ze mnozi nepochopily podstatu věci.dalnicni znamku kupuji a plati vic jak 12 mesicu a proto tahle změna kdo chce at si vyzvedne povolenku v květnu a kdo chce jit 1.1 k vode tak at jde a neee takove žvasty ze je to zamrzle atd. zažil jsem nekolikrat v lednu 12+😂😂😂

 19. Chtel bych vyzvednout že konečne ryb.svaz děla neco i pro nas a neee jen zvyšovani poplatku atd.je to super věc a dekuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -