DomůAkční nabídkaÚspěšný lov candátů: Jak vypadá ideální nástraha na candáty? Máme zaručené tipy!

Úspěšný lov candátů: Jak vypadá ideální nástraha na candáty? Máme zaručené tipy!

- Reklama -

Lov candátů patří k nejkrásnějším rybářským disciplínám. Tyhle „smečky vodních vlků“ je nejdůležitější nejprve vystopovat – najít buďto jejich stanoviště, anebo loviště. Když se to ale povede, pak může rybář zažít nefalšované rybářské eldorádo. Tedy za předpokladu, že použije tu správnou nástrahu! Ano, abyste byli při lovu candátů úspěšní, je pochopitelně velice důležité používat takové nástrahy, které tyhle „vodní vlky“ zaujmou. O jaké nástrahy se jedná? Pojďme se na ně podívat zblízka…

Teď se bavíme o lovu candátů na umělé nástrahy. Právě těchto nástrah je na rybářském trhu nepřeberné množství, takže se může stát, že rybář se v té obrovské nabídce nevyzná. Co by měla vlastně taková ideální nástraha na candáty umět?

Samozřejmostí je zajímavý chod. Nástraha prostě musí být schopna vydávat „tlakové“ vibrace ve vodním prostředí. Z naší zkušenosti je dobré, když nástraha má silnější vibraci, protože na candáty často chodíme za tmy, kdy není vidět. Takže candáti kořist vystopují právě i díky těmto vibracím. A ještě jedna důležitá věc! Je velmi zásadní, aby nástraha pracovala i za pomalého vedení. Proč? Když je teplota vody už hodně nízko, pak taháme naši nástrahu pomaleji. Takže je zásadní, aby nástraha pracovala i při jemném cukání a pomalém přitahování.

A ještě jeden tip: Candáti mají vynikající zrak, který při lovu kořisti hraje zásadní roli. A pozor! Candáti velice dobře vidí i za snížené viditelnosti. Proto je vhodné, zejména na konci sezóny, kdy je velmi často šero, používat výrazné nástrahy. Nástrahy, které jsou kontrastní a reflexní, a které jdou krásně vidět. Na první pohled se to může zdát jako prkotina, ale fakt to hraje roli. Mluvíme z vlastní zkušenosti. Jaké nástrahy tedy vybrat?

 

Gumová nástraha Savage Gear LB Roach Swim&Jerk   

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Geniální gumová nástraha od renomované společnosti Savage Gear, která produkuje nadupané umělé nástrahy pro lov dravců. Jistojistě si ihned všimnete toho, že tato guma má „mezery“ v tělíčku, které velmi významně napomáhají k naprosto dokonalému chodu. Nástraha při vedení ve vodním prostředí se luxusně vlní, takže „vysílá“ intenzivní vibrace, které lákají dravce. A to i při velmi pomalém vedení. Tahle nástraha je díky tomuto tělíčku opravdu velmi vhodná pro podzimní a zimní prochytávání candátích stanovišť, kdy nástrahu vodíme pomaleji.

Další obrovskou předností této nástrahy je pochopitelně to, že se jedná opravdu o velmi věrnou kopii nástražní plotice. Ta podoba je neskutečná, a je skutečně famózní, kam firma Savage Gear posunula výrobu gumových nástrah. Tento typ gum se vyrábí v několika velikostních povedeních – v 7,5, v 10 a v 12,5 centimetrovém provedení. Jakou velikost vybrat? My osobně nejraději používáme 10 centimetrovou velikost, která je velmi vhodná i při chytání na jemnější prut (nástraha s hlavičkou není tak těžká).

Gumová nástraha Savage Gear LB Roach Swim&Jerk se vyrábí v několika barevných provedeních. Na výběr jsou přírodní barvy, které věrně kopírují zmíněné nástražní rybičky. Tyto gumy jsou velmi vhodné při chytání za bílého dne. Nástraha jde krásně vidět, takže vypadá jako živá nástražní rybička. Do horší viditelnosti pak důrazně doporučujeme reflexní barvy, které jsou u těchto gum prostě nepřehlédnutelné. S těmito barevnými variantami jsme slavili velké úspěchy nejen ve chvílích, kdy zapadá slunce, ale také při bouřkách nebo sněhových vánicích, kdy se nad námi stáhla mračna. Funguje to!

Pokud se chystáte na candáty, pak tyhle nástrahy rozhodně nepřehlédněte! Jsou opravdu vynikající a při lovu candátů skvěle fungují. Tělíčko pracuje výborně a ve spojení se zajímavým barevným provedením a s věrným napodobením nástražní rybičky funguje tato gumová nástraha parádně! Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Jak (tuto) nástrahu na candáty tahat ve vodě?

Konkrétně tento model gumové nástrahy, díky dělenému tělíčku, je velmi vhodný pro pomalé vedení. Zmíněné mezery na tělíčku totiž výrazně napomáhají k tomu, že nástraha má krásně atraktivní chod i za velmi pomalého vedení. Tato nástraha je tak vynikající pro „razítkování“ dna, kdy poctivě prochytáváme úkryty candátů.

Ten princip vedení nástrahy je naprosto jednoduchý: Špičkou prutu jemně cukáme směrem nahoru, čímž nástraha krásně poskakuje nade dnem. Velmi často se vyplácí na 1 nebo 2 vteřinky přestat navíjet a nechat nástrahu klepnout o dno. A pak zase začít navíjet. Skutečně! Toto vedení na candáty výborně funguje!

A kde candáty hledat? Chytejte na místech, které mají tvrdý podklad, tvrdé dno. Pro candáty jsou magnetem kameny, štěrkové dno, velké balvany, betonové pilíře. Tady všude candáti jsou a čekají na setmění. Ale skutečně! Pokud víte o místech, kde je dno členité, a kde je tvrdý podklad složený z kamení, tak tam to zkuste jako první.

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -