skingbranding-banner

Úspěšný lov candátů na rybičku: Jak zaručeně zaujmout velkého candáta? Vyzkoušejte tohle!


Nejlepší období pro lov candátů je konečně tady! Listí na stromech se barví do nádherných odstínů, voda se pod „tíhou“ nízkých teplot krásně čistí, je tady PODZIM! Rybičky se stahují do hlubokých propadlin, kam za nimi míří i candáti. Teď začnou „jatka“! Dravci se totiž musí pořádně nacpat, aby přečkali krušnou zimu. V tomto období se určitě vyplatí chodit k vodě s nástražními rybičkami. Existuje ale fígl, díky kterému můžete počet záběrů od candátů výrazně zvýšit. O co jde?

Lov candátů na nástražní rybičku patří k nejúspěšnějším metodám lovu těchto nádherných dravců. Je to logické! Na háčku máme přirozenou kořist těchto dravců, takže chytáme na to nejlepší, co může svět rybařiny nabídnout. Věděli jste ale, že i rybičku můžete výrazně vylepšit? Ano! A má to velký smysl, protože candátí loví v tu chvíli, kdy je pod hladinou černočerná tma – takže se neřídí jenom zrakem…

Pravda, candáti mají perfektní zrak. Přesto! Při lovu candátů na rybičku se vyplatí vsadit i na jejich čich. I tím se při lovu rybek řídí. Navíc, nezapomínejte na to, že při chytání na rybičku nejsme s nástrahou aktivní. To znamená, že dravec musí naši nástrahu najít. A tady přichází naše šance! Candátovi můžeme dát vědět, že v jeho blízkosti se nachází hodně chutné sousto! Jak? S pomocí silného zápachu! Ale jak „zesílit“ pach nástražní rybičky? Je to jednoduché!

 

Sprej na dravce

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je ono! Sprej na nástražní rybičku, který výrazným způsobem posílí její pachovou stopu. Znova: Právě tenhle fígl může hrát zásadní roli! V momentě, kdy nahodíme do vody naši nástražní rybičku, tak spoléháme na náhodu. Na to, že dravec prostě poplave kolem, a že si naší rybičky všimne. Pokud ale použijeme tento sprej na dravce, tak začneme candáty k jejich kořisti „aktivně“ lákat.

Sprej výrazným způsobem totiž posiluje pachovou stopu nástražní rybičky. Díky tomu tak ve vodním prostředí začne vytvářet silnější pachovou stopu, na kterou candáti při lovu spolehlivě reagují. Candáti, kteří při lovu prohledají obrovskou část zatopeného terénu, si tak nástražní rybičky rychleji všimnou, protože prostě silně páchne.

Sprej na dravce nanášíme v požadovaném množství na nástražní rybičku. Vzhledem k tomu, že se jedná o koncentrovaný roztok, stačí sprej používat jen v malém množství. Ale bacha! Aby sprej působil déle, je dobré jej nechat po nastříkání na rybičku nechat chvíli působit. Díky tomu se tato tekutina lépe vsákne do živočišného slizu rybičky.

Tento přípravek není nutné používat jen na nástražní rybičky. Pokud jste například zastánci lovu na umělé nástrahy, pak můžete sprej stříkat i na twistery a další šidítka. My osobně jej aplikujeme především na ty nástrahy, se kterými prochytáváme hluboké propadliny, ve kterých očekáváme právě candáty. Nástraha má prostě mnohem koncentrovanější pach!

Pokud si chcete užít letošní lov candátů, rozhodně vyzkoušejte tento fígl! Díky spreji na dravce můžete počet záběrů od candátů výrazně navýšit. Držíme palce!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Geniální silony od českých značek pro daleké nahazování! 1000 metrů za 299 korun

admin | přečteno: 457x | 4.03.2021 | Žádné komentáře

Kaprové vlasce jsou pochopitelně velmi důležitou součástí rybářské výbavy. Pokud …

Kouzlo medových nástrah: Jaké slaďoučké nástrahy na kapry jsou nejlepší na začátek sezóny?

admin | přečteno: 4049x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Sladké nástrahy na kapry patří dlouhodobě k těm nejvíce populárním na …

Gigantický rybářský e-shop spustil prodej super levných nástrah na kapry! Co nabízí?

admin | přečteno: 5531x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Rybářský e-shop Chyť a pusť patří k největším rybářský e-shopům v Česku …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.