DomůRybolovné technikyKaprařinaLov kapra na boilies: Nejjednodušší montáž na kapry, kterou zvládne navázat každý!

Lov kapra na boilies: Nejjednodušší montáž na kapry, kterou zvládne navázat každý!

- Reklama -

Chytání kaprů na boilies patří k nejrozšířenějším způsobům lovu. Této rybařině propadlo obrovské množství lidí. A na boilies začínají chytat neustále noví a noví rybáři. Některé ale může odradit to, že montáže na boilies mohou vypadat složitě. To je ale omyl! Existuje například i taková montáž na boilies, která je jednoduchá, a kterou dokáže navázat i úplný začátečník. A my si teď tuto montáž ukážeme. Jak na to? Mrkněte na naše video!

V jednoduchosti je síla! Pokud s lovem kaprů na boilies teprve začínáte, nekomplikujte to! Existuje naprosto jednoduchá montáž na boilies, kterou navážete během krátké chvíle. Na kmenový vlasec připevníme pouze průběžné olůvko, pod které navážeme návazec na kapry.

Máme na vás jednu prosbu: Někteří rybáři dělají to, že nad olůvko dávají zarážku. Rybáři to dělávají třeba proto, aby se zátěž nepohybovala po kmenovém vlasci, takže se nezamotá. Jenže! Ve chvíli, kdy se tato montáž na kapry se zarážkou nad zátěží utrhne při zdolávání, tak kapr pak celou tuhle tíhu tahá v tlamě. A to kolikrát končí jeho smrtí! Ve chvíli, kdy tam ty zarážky nedáte, tak olovo z utrhnutého vlasce spadne, a kapr má větší šanci. Myslete na to prosím!

Co se týče návazce na boilies, ani tady to není nutné nijak komplikovat. Prostě navažte bezuzlově háček, pod kterým bude nástraha. Ještě před vázáním háčku si rozmyslete, na jaké nástrahy asi budete chytat, protože právě od toho se odvíjí to, jak dlouhý necháme vlas pod háčkem (viz přiložené video).

A ještě něco: Není úplně nutné používat tu nejdražší bižuterii (neznamená, že je nejkvalitnější). Pokud s lovem kaprů na boilies teprve začínáte, fakt to není to zásadní! Klidně můžete použít i levnější bižuterii, která je dostupná za pár korun, ale která je kvalitní (levná bižuterie na kapry ZDE). Opravdu si nejprve všechno „osahejte“ a vyzkoušejte…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

 1. Vlas se dá případně namotat na háček pokud mám nástrahu na něm moc daleko od háčku (při použití menší koule nebo nástrahy jako takové)

 2. Zdravím, krásný a jednoduchý návazec!
  Chci se zeptat, zda si vyhotovený návazec(šňůra,boiles,háček,obratlík,převlek a olůvko) mohu navázat grinerem skrz obratlík na můj vlasec přímo z navijáku. Mám vlasec 28, mic děkuji za odpověď.

  Petrův zdar!

  • Úplně nerozumím, jak to myslíte – na kmenový vlasec připevníte zátěž, pod ní obratlík a k němu návazec… 🙂

   Krásný den!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -