skingbranding-banner

Úspěšný lov kaprů: Proč je halibutové boilies lepší než halibutové pelety?


Halibutové nástrahy a návnady patří k tomu nejpopulárnějšímu na trhu. A ono se není čemu divit! Kapří „dobroty“, které obsahují složky z halibuta, fungují při lovu kaprů velmi dobře. Kapři na tyto nástrahy a návnady aktivně reagují, takže počet záběrů je opravdu vysoký. V posledních letech byly jednoznačně nejpopulárnější návnadou halibutové pelety. Jenže! S postupem času, kdy cena halibutového boilies začala klesat, si čím dál větší pozornost získávají právě kuličky z halibuta. Proč?

Ten problém před několika lety byl očividný – cenový rozdíl! Halibutové pelety prostě byly cenově mnohem dostupnější, proto po nich rybáři častěji sahali. Ovšem v posledních letech je trend naprosto opačný – boilies výrazně zlevňuje, tudíž rybáři si začínají všímat i těchto kuliček. A bacha! Nejde o nekvalitní boilies! Naopak! I levné koule obsahují atraktivní suroviny (např. zmíněné složky z halibuta), takže toto boilies není určené jen pro krmení, ale i chytání. A výsledky jsou opravdu hodně zajímavé!

Z našeho pohledu je boilies lepší než pelety. Proč? Boilies má úplně jiný „charakter“ směsi, a úplně jinak se chová ve vodě. Kuličky boilies ve vodním prostředí pozvolna měknou, vrchní část je krásně „gumová“, a velmi atraktivní. Pachová stopa z halibutových složek je pak na lovném místě opravdu intenzivní a dokáže přilákat kapry i z větší vzdálenosti. Kdežto pelety se často „jen“ pozvolna rozpadávají, až se úplně rozsypou. Problémem ale je, že velmi rychle – během několika málo hodin. A to láká především menší ryby…

Obrovskou výhodou boilies je, že ve vodě vydrží delší dobu. Kuličky mají delší dobu rozpadu, kterou můžeme prodloužit například tak, že kuličky necháme ztvrdnout (v pytli na boilies nebo s pomocí soli). Boilies je tak vhodnější pro delší výpravy k vodě. Pelety pak jsou lepší například při rychlém, jednodenním chytání.

Kdybyste se nás před dvěma, třemi lety zeptali na tuto otázku, kterou tady řešíme, pak bychom dali přednost peletám – hlavně kvůli ceně. Jenže doba se změnila! Dneska je cena boilies srovnatelná s peletami z halibuta, takže raději saháme právě po kuličkách. Boilies z našeho pohledu je pro vnadění kaprů lepší. Jak to máte vy?

 

Halibutové boilies Carp Only Frenetic A.L.T.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Hit letošního roku a vlajková loď levného boilies z halibuta. Toto levné boilies od renomované společnosti Carp Only, která na trh dodává kvalitní nástrahy a návnady, si získává čím dál větší popularitu mezi rybáři. Důvod je jasný: Nízká cena, vysoká kvalita a skvělé vlastnosti ve vodě!

Na tomto boilies Frenetic A.L.T. s příchutí halibuta ceníme vysoký podíl halibutových složek, které dávají těmto koulím opravdu zajímavou pachovou stopu. Boilies tak ve vodním prostředí vytváří skutečně silný odér, na který kapři spolehlivě reagují. Proto je toto boilies velmi vhodné pro rozkrmení lovného místa, ale také pro samotný lov. Navíc, vysoký podíl halibuta (masová složka) věrně „napodobuje“ přirozenou potravu kaprů – různé bezobratlé živočichy, kteří jsou v bahnitých nánosech.

Ideální postup vypadá tak, že na lovném místě rozházíme několik hrstí halibutových kuliček Carp Only. Následně ale pak nevymýšlíme nic složitého – stejnou kuličku nastražíme pod háček a hodíme ji mezi ty ostatní. Tento postup skvělé funguje! Pokud máte spadeno na velkou rybu, pak nechte boilies pořádně ztvrdnout (jak krmné, tak chytací). Takové boilies je silně selektivní, takže jej neseberou menší kapři nebo bílá ryba.

Toto boilies opravdu doporučujeme! Je levné, přitom obsahuje kvalitní suroviny z halibuta, takže ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. Podobné boilies by u jiných výrobců stálo výrazně více peněz. Naštěstí firma Carp Only se vydala takovým směrem, kdy chce nabízet kvalitní boilies za velmi rozumné peníze. A to rybáře jistě potěší…

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

NOVINKA: Super lehké vrhací na tyče, které váží jen 65 gramů! Už žádné bolesti ramene!

admin | přečteno: 54x | 30.09.2020 | Žádné komentáře

Vrhací tyče na boilies patří k velmi oblíbeným krmným pomůckám, díky …

Brutální sleva! Gigantický bivak s délkou přes 3 metry a výškou 190 centimetrů! Geniální na těžké výpravy

admin | přečteno: 2039x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Bivak pro rybáře je základem pro pohodlný pobyt u vody. …

Lov candátů na přívlač: Geniální napodobení přirozené kořisti! TOP nástrahy na candáty

admin | přečteno: 1922x | 23.09.2020 | Žádné komentáře

Lov candátů na přívlač je opravdu krásnou rybolovnou disciplínou. Rybář …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.