skingbranding-banner

Bude rybář Kuna bez povolenky? „Reakce bude velmi rychlá!“ vzkazuje porybný a předseda z MO Kolín


AKTUALIZOVÁNO: Poslední video Bohumila Kuny vzbuzuje pořádné vášně! Hodně rybářům vadí to, jak se k uloveným rybám úspěšný rybář chová – zejména pak vážení trofejních kaprů v tašce. Reakci na jednání rybáře Kuny si neodpustil ani předseda MO Kolín a člen rybářské stráže Jiří Krouza, který v minulosti například spolupracoval s Jakubem Vágnerem na přípravě návrhu změny denní doby lovu po dobu od 4 do 24 hodin po celý rok. Právě tento návrh rybář Kuna silně kritizoval v jednom ze svých videí. Předseda Krouza rybáře Kunu upozornil na to, že pokud se bude takto nadále chovat k rybám uloveným na revírech, které spadají pod MO Kolín, bude „reakce velmi rychlá a zákonná“.

Předseda MO Kolín na svém profilu na Facebooku napsal, že rybáři mu posílají fotografie Bohumila Kuny a jeho způsobu vážení trofejních kaprů. Předseda MO Kolín Krouza upozorňuje na to, že na kolínských revírech platí K65, a že rybáři jsou povinni ryby přesahující tuto míru pouštět s maximální opatrností zpátky do vody.

„Jako rybáři víme, že ryba o této tělesné konstituci je rybou generační, nejen trofejní. Tak například: pokud by se jednalo o zdravou jikernačku kapra o této váze, může být dobrou matkou mnoha dalším generacím ryb, které každoročně z finančních prostředků členů ČRS usilovně do Labe vysazujeme a doufáme, že se takových úctyhodných propozic dorostou a dožijí,“ napsal předseda MO Kolín Jiří Krouza na sociální síť.

Podle Krouzy je plastová taška se zipem nevhodná pro vážení trofejního kapra, a jednoznačně nesplňuje definici „šetrného zacházení s rybou“. Proč? Tak například zmíněný zip na tašce může podle předsedy způsobit rybě zranění, které by vedlo k zaplísnění. A to je problém! Protože právě zaplísnění je častou příčinou vážných onemocnění ryb. Předseda Krouza tak rybáře Kunu žádá, aby při vážení používal vážící sak a podložku.

„V případě podobného excesu na vodách kolínských, by byla reakce velmi rychlá a zákonná. (DK, OŽP),“ vzkázal na dálku předseda MO Kolín a člen rybářské stráže Jiří Krouza rybářovi Bohumilovi Kunovi.

Omluva redakce: V článku jsme chybně uvedli, že předseda MO Kolín a člen RS Jiří Krouza spolu s Jakubem Vágnerem prosazoval lov 24 hodin po celý rok. Správně je, že Jiří Krouza prosazoval návrh lovu od 4 do 24 hodin po celý rok. Omlouváme se za pochybení!

Zdroj: Facebook

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 4910x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 4972x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6828x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

 • Podle videa. By me i zaujalo ze by rybar nemel byt vice jak 5metru od prutu. A pan alkoholik je asi 15 metru zavrenej v aute buhvi jestli tam nechrape po tom chlastu. Za me pekne ulovky, ale vsechno spatne. A jestli je tahle Lopata pro nekoho vzor tak to se potom nedivim co nam sedi na hrade 😀

  • Mike je král…….-Zdravím Tě. Píšeš,že by neměl být více než 5 m od prutů.Je to max. 10 m-aby mohl hned obsluhovat pruty.To by mi nevadilo-např. L.Krása na Dunaji seděl v autě -měl příposlech-to bylo o mnoho metrů více než měl p. Kuna. Říkat mu,že je alkoholik-má rád pivo.Já osobně jsem viděl na Rozkoši-jak se chovají SLAVNÉ capr týmy k rybám-dokonce do nich kopají. Přeji Ti mnoho úlovků.Bobika

 • Nevím co pan Kuna provedl při vážení ryby, kde je napsáno jak vážit rybu a včem? Nevím teda akorát je napsáno chovat se k rybě šetrně a co je šetrně? To je asi vše k tématu

  • Milý Tomáši. Předem Tě zdravím. Máš pravdu-p. Kuna se ničeho nedopustil.Mám stejnou kabelu-má igelitový vnitřek. To,že měl kapra v ní-nic se jí nestane. Navíc ji pan Kuna vážil správně!!!!!!! Mnoho slavných rybářů je váží třeba v saku na vážení-ALE RYBA V NĚM STOJÍ NA OCASNÍ PLOUTVY!!!!!!!!!!!!! Když p. Kuna vrací rybu do vody-je to šetrný způsob-ryby skáčou nad hladinu-nic se jim nestane.Další dotyk s podběrákem je ušetřen-navíc hrozí zachycení za trn na hřbetní ploutvy. Spíše některým lidem vadí,že p. Kuna má zdravý selský rozum a nekupuje zboží jiných firem a radí mladým rybářům. S pozdravem Bobika

   • Ty používáš podběrák na vypuštění ryby? To co si napsal je pěkná pi…

    • Milý Karle. Mohl jsi to klidně napsat celé : -))-já se neurazím.Já také sejdu nebo se sehnu a rybu pouštím BEZ podběráku. Podběrák na vypuštění používá třeba Milan Tychler nebo Martin Maťák-tam kde je hloubka k vodě nebo kamenitý břeh -třeba Nové mlýny.Přeji Ti mnoho krásných úlovků.Bobika

     • Ja vas nechtěl urazit !I vám přeji mnoho pěkných úlovků.

 • Ještě jednou k chování s ulovenými rybami. Pan Jiří Krouza-předseda MO Kolín a člen RS-žádá aby se vážilo v vážícím saku-s tím souhlasím-ALE-OPRAVDU JAK TADY nad mým příspěvkem psal Tomáš -NENÍ NIKDE specifikováno V ČEM SE RYBA MÁ VÁŽIT. Na panu Kunovi mi spíše trochu vadí jeho slovíčka-ale k rybám se chová výborně-na lodi nebo na molu má podložku-na té se rybě nic nestane-někteří slavnější rybáři je válejí v písku,po kamení apod. V jednom článku dříve padlo jedno jméno -ta osoba chtěla chytat na 35 cm kapry-kde byla míra 40cm sumce-po zásahu ostatních rybářů-lidově řečeno by dostal po hubě-odjel. Ví se i o jeho upoutání uloveného sumce DRÁTEM k lodi. Bobika

 • Čistá závist českých hňupů, nic vic, nic míň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.