Domů Akční nabídka Úspěšný lov obrovských štik: TOP 3 netradiční nástrahy, na které přelstíte ty...

Úspěšný lov obrovských štik: TOP 3 netradiční nástrahy, na které přelstíte ty největší štiky!

- Reklama -

Lov velkých štik na přívlač patří k největším adrenalinům v rybářském životě. Rybář se totiž tváří v tvář utká se zkušeným, mazaným a agresivním predátorem, který vládne vodnímu světu. Ten zážitek je nepopsatelný, nezapomenutelný. Chytit velkou štiku je prostě něco neuvěřitelně krásného. Dostat velkou štiku na háček není jen tak. Ovšem! Pokud rybář použije správnou nástrahu, pak je vysoká šance na úspěch. Připravili jsme výběr 3 nástrah, na které máte velkou šanci dostat kapitální štiku. Pojďme si je představit…

Abychom dostali velkou štiku na přívlač, je nutné ji nejprve vystopovat. Kde se kapitální štiky nejvíce schovávají? Hledejte je na místech, kde má štika dostatek potravy v podobě velkých hejn rybiček, ale zároveň, kde má i úkryt. Asi není třeba připomínat, že štika loví specificky, ze „zálohy“. Jak vypadá ideální štičí místo? Nejlépe tak, že je na něm potopený strom, „pařeziště“, výborná je i vodní vegetace. Velké štiky mají velká teritoria, na kterých loví, je nutné je hledat. Navíc, velká štika nedá o sobě vědět – loví nenápadně. Zkušený predátor ví, že se nesmí prozradit.

Jak lovit velké štiky? Najděte ideální místo, o kterém prostě tušíte, že je na něm velká štika. Ideálně nějaká rozlehlá mělčina (stahují se sem hejna rybek) s potopeným stromem nebo s vodní vegetací. Tady se za rozbřesku nebo při stmívání postavte, a začněte „bičovat“ vodu.

Je třeba si uvědomit jednu věc: Velká štika za svůj život viděla spoustu umělých nástrah. Proto je zapotřebí na lovném místě vydržet delší dobu a být trpělivý. V jednom momentě totiž přijde „zkrat“, kdy se štika nechá zlákat nějakou umělou nástrahou a zaútočí! Ale pozor! Umělé nástrahy je dobré měnit. Štiky jsou zvědavé a kolikrát si vaši umělou napodobeninu připlavou prohlédnout, aniž byste o tom věděli. Je proto nutné jim pořád nabízet jiné varianty. Na jaké nástrahy vsadit?

 

Kačátko Savage Gear s „žabíma“ nohama

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

TOP nástraha od renomované společnosti Savage Gear. Jedná se o plovoucí nástrahu, se kterou velice účinně prochytáte štičí „pevnosti“. S tímto umělým kačátkem se velice dobře a efektivně loví poblíž padlých stromů, nad pařezišti i okolo vodní vegetace. A pozor! Díky silným vibracím této nástrahy (vlnivý pohyb) lze vyprovokovat k útoku i štiku, která stojí ve velké hloubce. Toto kačátko je výborné i především proto, že má měkké nožičky, které ještě více vylepšují chod nástrahy.

Jak s tímto káčátkem chytat? Jednoduše jej nahoďte a pak přerušovaně přitahujte. Cukejte se špičkou prutu, čímž dáte nástraze agresivní chod, který vyšle silné vibrace. Nezapomeňte vaše vedení přerušovat několika sekundovými pauzami. Štiky totiž na nástrahy rády útočí právě v tom momentě, kdy je začnete tahat po přerušení. Funguje to! Vyzkoušejte! Samozřejmě, jsou dny, kdy na štiky funguje klasické, pomalé, nepřerušované vedení kačátka.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Savage Gear umělý netopýr

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle se může na první pohled zdát jako bizarní nástraha, a ona tak trochu bizarní je. Jenže funguje! Tento umělý netopýr je navržen tak, aby při vedení napodoboval netopýra, který padl do vody a je v nesnázích. Nástraha při vedení vydává velmi silné vibrace a čvachtavé zvuky. Tohle žádný dravec rozhodně nepřehlédne! Velmi zajímavý je umělý netopýr v bílém provedení, který jde nádherně vidět i za horší viditelnosti – nám se ta bílá barva opravdu osvědčila, zejména pak při rozbřesku.

Jak tohoto umělého netopýra tahat? Nejlépe tak, jako to umělé káčátko výše. Vedení nástrahy přerušujte několika sekundovými pauzami. Opravdu to funguje! Tato nástraha je ale vhodnější pro pomalejší vedení, protože už sama o sobě – díky stylu chodu – vydává dostatečně signály. Tohle je prostě boží nástraha na velké štiky!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Savage Gear umělá žába

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je dnes už legendární nástraha na velké štiky, ale například i kapitální boleny. Tato umělá žába na vodní hladině vytváří velmi silné vibrace, které štika spolehlivě zaregistruje. Velkou výhodou této nástrahy je její aerodynamický tvar, díky kterému s umělou žábou nahodíte do velké vzdálenosti i s pomocí krátkého prutu. Tato nástraha je opravdu parádní! Doporučujeme přírodní, zelené zbarvení. To nám funguje nejlépe!

Co se týče vedení nástrahy: I tady jsou na místě zmíněné pauzy při vedení. Ovšem! U této nástrahy nám hodně fungovalo agresivní vedení, kdy jsme s pomocí špičky prutu dělali s umělou žábou silnější škubance. A pak jsme udělali zmíněnou pauzu. Tohle funguje především na pasivní štiky, které je těžší vylákat z úkrytu.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -