DomůAkční nabídkaÚspěšný lov úhořů: 3 věci, které rozhodují o (ne)úspěchu! Na co si...

Úspěšný lov úhořů: 3 věci, které rozhodují o (ne)úspěchu! Na co si dát pozor?

- Reklama -

Lov úhořů je nádherným zážitkem. Tahle rybařina nabízí naprosto jedinečné okamžiky u vody, které jindy nezažijete. Jde především o to, že úhoře lovíme za černočerné tmy, kdy pod našimi pruty visí jen němá číhátka, která svítí jako světlušky. A najednou to přijde! Číhátko vystřelí do prutu a ťukne do prutu. Takhle vypadá záběr od úhoře! Lov úhořů je extrémně adrenalinovou záležitostí. Je to prostě nádherný lov. Ale bacha! Abychom byli při lovu vodních „hadů“ úspěšní, je zapotřebí věnovat pozornost několika detailům. O co jde?

Lov úhořů je krásný v tom, že se jedná o „ryzí“ rybařinu. Používáme naprosto jednoduchou montáž, postačí obyčejné pruty a navijáky, protože stačí chytat kousek od břehu, a používáme tu největší klasiku, co se nástrah týče – rousnice. My osobně to děláme tak, že moderní elektroniku (signalizátory) vůbec nepoužíváme, a užíváme si rybařinu v co největší podobě, jak to dělali naši pradědové a dědové. Takhle to máme rádi!

Jenže pozor! Tím neříkáme, že máte používat nekvalitní výrobky. To ani náhodou! Ten, kdo někdy úhoře lovil, nám dá za pravdu, že s chytřejším a lstivějším protivníkem se v rybařině nesetkáte. Příklad z praxe: Při zdolávání se úhoř nejrůzněji kroutí a snaží se přetrhnout návazec s háčkem, aby se osvobodil. A jelikož jeho tělo je jeden obrovský sval, tak se mu to může povést. Proto používejte pevné materiály! Pojďme si říct o věcech, které není radno podceňovat!

 

Používejte kvalitní háčky!

Úhoř má sice malou tlamku, ale v rybí říší není moc ryb, které by v ní měly tak obrovský stisk. Tohle nezkoušejte: Ale nám se stalo, že úhoř byl mrštnější než náš ukazováček, takže nás do něj kousl. Výsledek? Pořádná modřina! Úhoř má neuvěřitelně silný stisk, díky kterému dokáže nekvalitní háček sešrotovat jako prázdnou plechovku. Co z toho plyne? Používejte kvalitní háčky! Bacha – to neznamená, ty nejdražší…

Úhořové háčky Giants Fishing: Pod rukama nám prošlo neuvěřitelné množství háčků na úhoře. Ovšem tyto od české firmy Giants Fishing řadíme k nejlepším v poměru cena/výkon/kvalita. Za super cenu dostanete pevné háčky na úhoře, které vydrží i úporný tlak rybí tlamy. Díky tomu je zdolávání úhořů mnohem úspěšnější. Navíc, háčky mají dokonalý tvar, který přispívá jak k úspěšnému zaseknutí, tak i zdolání (úhoř se nevyřeže). Samozřejmostí jsou pak zpětné hroty na raménku háčku, které zabraňují sklouznutí rousnice. Tyhle háčky doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Nepodceňujte návazcovou šňůrku!

Další zásadní věcí je, abyste používali kvalitní šňůrku (zase, neznamená nejdražší). Zase se vraťme k tomu zdolávání: V momentě, kdy zdoláváte úhoře, tak ten se nejrůzněji kroutí. To znamená, že do sebe zamotá i návazec. A pak se snaží tlakem svého těla návazcový materiál přetrhnout. S tímhle se u jiné ryby nesetkáte! V momentě, kdy použijete nekvalitní nebo slabý návazcový materiál, pak se s úspěchem rovnou rozlučte. A nejvíce to zabolí, když pod nohama urvete krásnou „hadici“ přes 80 čísel délky. Bacha na to! Jakou šňůrku doporučujeme?

Návazcová šňůrka Giants Fishing Carp Braid Sinking: Nenechte se zmást názvem. Tahle šňůrka je určena pro lov kaprů, my ji ale už dlouhá léta používáme i při lovu úhořů. Šňůrka je krásně pevná, takže odolá i pořádnému náporu úhoře. Navíc, je i hodně odolná, tudíž vydrží i lov poblíž potopených překážek, u kterých úhoře chytáme. Tahle šňůrka je prostě super! My doporučujeme používat ten hrubší průměr. Proč? Znova: Pokud zaseknete úhoře přes 80 čísel délky, máte větší jistotu úspěšného zdolání.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Měj po ruce podběrák!

Ano, jeví se to jako samozřejmost, ale realita u vody bývá odlišná. Pamatujte na to, že úhoře nemáte šanci chytit do holé ruky (u velkého exempláře to platí dvojnásob). Proto mějte po ruce vždy podběrák, do kterého si úhoře pohodlně nasměrujete. Zásadní je také používat takový podběrák, který má malá očka v síťovině. Pokud použijete podběrák s velkými očky v síťovitě, úhoř toho využije. Na to vezměte jed, který má úhoř v krvi!

Podběrák Giants Fishing Specialist Landing Net: Za nás absolutně nejlepší podběrák na úhoře. Tento podběrák má luxusní, pevnou síťovinu s malými očky. Navíc, je dostatečně rozměrný, takže se do něj vleze i větší úhoř. Dalším velkým plusem jsou reflexní prvky na ramenech podběráku, takže se s ním mnohem pohodlněji manipuluje i v černočerné tmě jen ve svitu čelovky. Za nás je tenhle podběrák opravdu boží! Doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -