Domů Novinky Zákaz bivakování na Nových Mlýnech? „Neukázněnost rybářů neznala mezí!“ říká starosta obce...

Zákaz bivakování na Nových Mlýnech? „Neukázněnost rybářů neznala mezí!“ říká starosta obce u Nových Mlýnů

- Reklama -

Nové Mlýny patří k nejnavštěvovanějším rybářským revírům v České republice. Tahle voda nabízí neuvěřitelně nádherné úlovky – od gigantických kaprů, po obrovské sumce nebo candáty. Proto není divu, že se na tuto vodu sjíždí obrovská spousta rybářů z celé republiky. V minulosti to fungovalo tak, že rybáři zdaleka častokrát bivakovali na březích Nových Mlýnů. To ovšem už několik let neplatí, protože bivakování zakazují vyhlášky některých obcí, které leží na březích Nových Mlýnů. Proč vlastně k zákazu došlo? A můžou se zákazy v budoucnu zrušit? Na to jsme se zeptali jednoho ze starostů obce, která leží u tohoto věhlasného revíru…

Vyhlášky začaly „komplikovat“ rybářům život před několika lety. Pod náporem obrovského rybářského tlaku, který zákonitě přinesl například spoustu nepořádku, začala být situace velice vážná. A proto se okolní obce rozhodly celou situaci řešit. A to například i obec Přítluky, která leží u revíru Dyje 5.

„Vyhláška vznikla kvůli neukázněnosti samotných rybářů, která neznala mezí,“ řekl magazínu InRybar.cz starosta obce Přítluky František Kadlec. Problémem bylo, že někteří rybáři se prostě neuměli u vody chovat. Nepořádek, hluk a další problémy se musely řešit. Takže přišla vyhláška, která zakázala bivakování u vody na katastrálním území obce.

Bohužel pro rybáře, výsledky po zavedení obecní vyhlášky jsou podle starosty Františka Kadlece znát: „Na území obce v okolí Dyje 5 se zlepšil pořádek,“ říká starosta. Zdá se tedy, že vyhláška nese své ovoce. Celá situace se vyvinula do té podoby, že stejnou vyhlášku mají i okolní obce u Nových Mlýnů. Bivakování je na tomto revíru takřka nemožné.

Jelikož ubyl nepořádek a situace se celkově zklidnila, tak minimálně obec Přítluky neuvažuje o zrušení vyhlášky. „V dohledné době o zrušení vyhlášky neuvažujeme. Vyhláška OZV č. 2/2016 nadále platí,“ řekl starosta obce Přítluky. Zdá se tedy, že rybáři mají smůlu…

 

Co říkají vyhlášky na Nových Mlýnech

Na veřejném prostranství v k.ú. Obce Přítluky dle přílohy č. 1 a k.ú. místní části obce Přítluky – Nové Mlýny dle přílohy 1 se zakazuje táboření, stanování, rozdělávání ohňů, vjíždění motorovými vozidly a přípojnými vozidly mimo pozemní komunikace a umisťování jakýkoliv dočasných přístřešků, bivaků, či jiných mobilních objektů typu maringotek, karavanů apod. Tato vyhláška se vztahuje na veřejná prostranství mimo pozemní komunikace. Zákaz uvedených jednání na pozemních komunikacích je upraven předpisy vyšší právní síly.

Stanováním a tábořením se rozumějí všechny formy bez ohledu na to, zda jde o užití stanu, přístřešku s podlahou nebo bez podlahy, obytného přívěsu nebo obytného automobilu nebo jiné formy.

Výjimku z čl. 2 lze udělit pro konání sportovních a kulturních akcí. Výjimku povoluje obecní úřad. Žádost o výjimku musí být podána nejméně 30 pracovních dnů před konáním akce spolu s vyjádřením Povodí Moravy, s.p.

ČTĚTE TAKÉ: Kde rybáři (ne)mohou bivakovat na Nových Mlýnech? 

 

 

Pohled do diskusí: Pokuty v řádech tisíců korun

Některé rybáře by mohlo třeba napadnout, že budou platné vyhlášky ignorovat. Tyto rybáře chceme upozornit, že v některých rybářských diskuzích se objevují zkušenosti, kdy na Nových Mlýnech padaly docela mastné pokuty. Nejnižší sazba údajně začíná na 2000 korunách. Proto pokud uvažujete o bivakování na Nových Mlýnech, pak si to pořádně rozmyslete.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Mám trochu jiný názor na tyhle zákazy . Kdo zná okolí Nových Mlýnů – tj . Dyje 5 ,6, 7 tak ví že ve VŠECH vesnicích podél vody je spousta penzionů , privatu a různých ubytoven které chtějí vydělávat . A když už se vydělává tak čím víc tím líp . Můj názor je že starostové přilehlých obcí chtějí podpořit turistický ruch – chceš jet na ryby – zaplať si penzion . Navíc mají plusové body u místních podnikatelů u voleb , pokud nejsou provozovatelé sami nebo nějaký jejich blízký příbuzný . Protože kdyby jim šlo o pořádek u vody , tak by stačilo kdyby rybářská stráž ve spolupráci s policí striktně vyžadovala dodržování rybářských zákonů o pořádku u vody . Bohužel ale na tuto místní politiku a bezohlednosti doplacime my – obyčejní rybáři .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -