Domů Novinky Rusové masakrovali kapry na svazovém revíru! Postavila se jim skupina rybářů

Rusové masakrovali kapry na svazovém revíru! Postavila se jim skupina rybářů

- Reklama -

Na jednom ze svazových revírů se nedávno odehrál incident, kdy skupina ruských rybářů masakrovala ryby. Bohužel, tato skupina cizinců nerespektovala daná pravidla, a zabíjela ryby ve větším množství, než je dovoleno. Jenže! Proti ruské skupině rybářů se postavila skupina českých rybářů, kterým se toto porušování pravidel nelíbilo. Čeští rybáři přivolali policisty a porybné, a nafotili tu spoušť, kterou Rusové způsobili. Českým rybářům, kteří se tomuto odpornému chování postavili, patří velký dík a respekt! Takhle se chrání svazové vody! Společně jsme silnější, pomozte porybným v jejich nelehké práci…

O incidentu informovala MO ČRS Brandýs nad Labem. Na Facebooku této rybářské organizace se píše: „Děkujeme rybářům za duchapřítomnost, a že se postavili skupině Rusů, když viděli, že zabíjí vše, co vytáhli z vody. Přivolali PČR a RS, nafotili důkazy, jelikož při potyčce se snažili rádoby rybáři zabité ryby naházet do vody. Bohužel jsme přišli cca o 8 kaprů a několik kusů bílé ryby. Ještě jednou děkujeme za takovou reakci. Je to přesně tak, jak by to mělo být, všichni bychom se měli podílet na ochraně našich revírů a společném majetku,“ napsal za organizaci Marek Hovorka.

Ano, ulovené ryby se zachránit nepodařilo. Jenže! Díky reakci českých rybářů bude mít skupina cizinců utrum. Navíc, čeští rybáři jasně ukázali, že postavit se nekalému chování u vody, má význam. Pochopitelně, porybní nemohou být všude. Proto pokud uvidíte u vody nějaké protiprávní jednání, prosím, nebojte se na něj upozornit buďto porybné, anebo policisty. Má to smysl!

Touto cestou bychom také rádi poděkovali rybářům, kteří nechtěli jen nečinně přihlížet, ale postavili se skupině rybářů, kteří nectili naše pravidla. Tihle rybáři si zaslouží velké poděkování a respekt! Díky! Snad bude více takto odvážných, kterým nejsou naše vody ukradené…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO ČRS Brandýs nad Labem

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

    • To jste neviděl, jak se Češi chovali při rybolovu v Rusku!! Já ano. Nějaká míra a omezení jim je laugot ukradená putna. Bere se s neukojitelnou pro náš národ typickou chamtivostí vše a to se děje i v Česku, takže platí přirovnání podle sebe soudím Tebe.
      Plundrování neobhajuji a je jasné, že nelze nastejno posuzovat podmínky u nás a v Rusku, ale kde bez vysazování je ryb mnoho, aniž by navíc vadilo, že je loví i šelmy- vydry, medvědi a rybožravé ptactvo. Je to v přírodním charekteru toků a vyváženě probíhajících procesech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -