DomůAkční nabídkaÚspěšný lov úhořů: Tajný fígl na úhoře, díky kterému si parádně zachytáte!

Úspěšný lov úhořů: Tajný fígl na úhoře, díky kterému si parádně zachytáte!

- Reklama -

Lov úhořů je nádherná rybařina! Jen si to představte: Sedíte na břehu oblíbeného revíru, na krajinu padla hustá tma. Vysoko na obloze září krásné hvězdy a z nedalekého lesa jdou slyšet zvuky noční přírody. Pod pruty visí svítící číhátka, která vypadají jako světlušky. A pak to přijde! Rána do prutu! Záběr! Ihned po záseku je zřejmé, že masitou rousnici na dně sebral úhoř. Tyhle momenty patří k tomu nejlepšímu v rybářském životě. Jak tedy úspěšně chytat úhoře? Pojďme si ukázat jednoduchý fígl, který může zmnohonásobit počet záběrů…

Kde úhoře chytat? Tyto hadovité ryby určitě vyhledávejte tam, kde se nachází potrava. To znamená – drobné rybičky, anebo třeba také hmyz. Ideální jsou místa, kde je hustá vegetace – zatopené keře, padlé stromy, rákosová pole. Tady všude úhoři budou! A bacha! Při lovu těchto ryb není nutné nahazovat nijak daleko. Naopak! Úhoře můžete chytat i kousek od břehu – je nutné ale být potichu! Pokud víte o místě, kudy úhoři častokrát táhnou, pak máte z poloviny vyhráno…

Na co úhoře chytat? Odpověď je jednoduchá: Na rousnice! Tyto masité žížaly jsou jednoznačně nejoblíbenější a nejúčinnější nástrahou na tyto hadovité dravce. Rousnice je vhodné nastražovat i ve větším množství – klidně i 2 nebo 3. Pozor! Pokud chytáte na vodách, kde je více bílé ryby (cejni, plotice, tloušti), pak nenechávejte rousnicím na háčku volné konce. Je velká pravděpodobnost, že tyto ryby rousnice najdou a nakonec je kvůli volným koncům strhnou z háčku. A to nikdo nechce!

Nezapomínejte na jednu věc – úhoři mají geniální čich! A právě toho je zapotřebí využít. Počet záběrů můžete zmnohonásobit tak, že na rousnice nanesete koncentrovaný sprej na úhoře. Funguje to! Úhoři díky silnému odéru rousnice mnohem rychleji najdou, takže „předběhnou“ zmíněné cejny, plotice nebo tlouště. Tenhle „detail“ významně rozhoduje v počtu záběrů. Rozhodně vyzkoušejte!

 

Sprej na úhoře Amino Mix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Výborný přípravek pro výrazné posílení pachu rousnic. Tento sprej má velmi koncentrovanou vůni, která ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. A jak už jsme výše řekli – úhoři mají geniální čich, díky němuž takto zatraktivněné rousnice rychleji najdou. Tohle nepodceňujte!

Nezapomínejte na to, že při lovu úhořů lovíme bez nějakého krmení – je to v podstatě „na náhodu“. Proto je velmi chytrým krokem to, že posílíme účinnost (pach) nástrahy tak, že úhoři ji snadněji najdou. Nezapomínejte na to, že na dnech revírů jsou často nánosy a nečistoty, kam může nástraha zapadnout (rousnice se do nich velice rády „zavrtávají“). Ale právě díky silnější vůni dokáže úhoř nástrahu rychleji vystopovat. A přijde záběr! Princip je stejný jako když při lovu kaprů používáme krmítkové směsi, které ryby přilákají k nástraze…

Použití je naprosto jednoduché: Nastražte rousnici na háček, a následně na ni nastříkejte jemný „film“ ze spreje. Stačí opravdu trochu! Nechte sprej chvíli působit, ideálně 2 až 3 minutky. A pak nástrahu nahoďte do vody. Díky tomuto jednoduchému úkonu výrazně vylepšíte účinnost rousnic, což může zmnohonásobit počet ulovených úhořů.

Jakou montáž na úhoře použít? Úhoře chytíte s pomocí naprosto jednoduché montáže, kterou tvoří zátěž, trochu bižuterie a naprosto obyčejný návazec. Ale!!! Nezapomínejte na jednu věc! Úhoř je velmi tvrdý protivník, který při zdolávání dává vybavení pořádně zabrat – používejte proto kvalitní háčky, obratlíky a návazcové šňůrky! Tohle je jistota, že nepřijdete o životního „hada“! Myslete na to!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. K lovu úhořů mám také kladný vztah.Někteří rybáři se s ním nechtějí tzv. matlat-jeho sliz je nepříjemný na rukou i oděvu. Ale když je na talířku-to je jiná-to málokdo odmítne ochutnat. Nejlepší moje nástraha je rousnice-navoněná tím sprejem-popis spreje výše.Dále používám jako diabetik injekční stříkačku s jehlou-můžete rousnici nafouknout vzduchem-chce to cvik-pak se krásně vznáší nad dnem. Může být také namočená v lososovém oleji-můžete ho i vpíchnout do rousnice-to jí neublíží.Nejvíce úhořů -9 jsem nachytal za 1 večer na od kamaráda obdržené rozmrazené malé krevetky. Mají specifickou vůni-asi je to dráždí. Jen pozor-krevetky lákají i malé candáty. Někdy si udělám těsto z pstružích peletek-dám na háček a ejhle-také to funguje na ty hady.Jen pozor-když vás budou otravovat komáři-s repelentem pozor-nesmíte rukama chytat na návnadu-hadi mají vynikající čich. Až se nám ustálí teplota-hrrrr na ně. Bohatý úlovek přeje Bobika.

  2. Pokud Vám úhoř vezme nástrahu s amino mixem, vzal by vám jí na 100% i bez něj. Dejte si pozor při čtení těchto „rad“, jelikož je to víceméně jen reklama na produkt.

    • Skutečně? Hm, zvláštní… V letošním roce jsme si jasně otestovali, že více smradlavá rousnice dokáže lépe přemluvit úhoře – více ve videu Lov úhořů v květnu, které najdete na našem webu…

      Ale když myslíte… 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -