DomůAkční nabídkaVIDEO: Jak nachytat hodně kaprů i ve studené vodě? Zaručené tipy na...

VIDEO: Jak nachytat hodně kaprů i ve studené vodě? Zaručené tipy na nástrahy a krmení!

- Reklama -

Lov kaprů na podzim ve studené vodě není žádný med! Celou rybařinu totiž můžou výrazně zkomplikovat nízké teploty, ve kterých kapři tolik nespolupracují. Takhle: Kapři i za nízkých teplot přijímají potravu, ale jen v malém množství. Proto je nutné ryby okamžitě zaujmout! Jde vůbec na podzim chytat tak, abychom nachytali hodně ryb jako v teplejších měsících? Ano, jde! Pokud použijeme správnou nástrahu, můžeme si parádně zachytat…

Jak kapry ale co nejlépe zaujmout? Řešení máme hned několik. Zaprvé: Je dobré, když na podzim používáme výrazné nástrahy. Právě výrazné zbarvení velmi zásadně napomůže k tomu, že si naší nástrahy kapr velice rychle všimne. Výsledný počet záběrů tak může být mnohonásobně vyšší. Ono to dává logiku – kapři totiž velice dobře vidí kontrastní věci – tedy světlé nebo výrazné předměty na tmavém podkladě. V momentě, kdy na šedivé nebo tmavé dno položíme bílou, červenou nebo fluo žlutou nástrahu, máme z poloviny vyhráno.

Důležitá je také esence. Ta musí být koncentrovaná! Nemyslíme tím, že ve studené vodě musíte zákonitě chytat na nástrahy, které smrdí po mase. To ne! Ale pokud použijete sladkou příchuť, musí opravdu silně vonět. A to proto, že právě silné esence se velice dobře šíří i za nízkých teplot. To hraje zásadní roli! Silná pachová stopa tak může zlákat i pasivnějšího kapra z větší vzdálenosti.

My osobně na podzim nejraději volíme klasickou položenou nebo feeder. Návazce děláme kratší, aby nástraha byla co nejblíže jemnému krmení. Ano! Do studené vody používáme jemnější krmení – pokud možno výrazně barevné – abychom rychleji zaujali okolní kapry. A proč jemné krmení? Protože z jemného krmení se podzimní kapr nenasytí. Přesto ho ostrá vůně návnady bude nutit, aby neustále šmejdil okolo naší nástrahy, až ji nakonec s chutí slupne.

A ještě jedna věc! Při lovu na podzim pamatujte na to, že na dnech našich revírů je spousta naplavenin – různé spadané listí a další vodní vegetace. V takovém podkladu se naše nástraha může snadno ztratit. Proto je vhodnější použít plovoucí nástrahu. Důvod je zřejmý: Plovoucí nástraha se nad tento bordýlek krásně nadzvedne, takže jde vidět i z větší vzdálenosti.

Ano! Pamatujte na to, že naše nástraha musí být vidět (dobré když plave, a když má výraznou barvu), musí mít ostřejší vůni, a také bychom k ní měli přidat jemnější, voňavé a pokud možno barevné krmení. Velké množství není důležité – stačí chytat s málem! Pokud totiž použijeme kvalitu, pak můžeme počítat s úspěchem… Co použít při našich podzimních vycházkách k vodě?

 

Nástraha LK Baits CUC

Výrobek je dostupný na e-shopu LK Baits za nejnižší cenu na trhu!

Novinka od české firmy LK Baits! Nástraha CUC připomíná lisovaný chleba, ovšem nenechte se zmýlit. Nástraha CUC se skládá z lehce stravitelné bílkoviny, která je lisovaná a zapékaná. Výsledek je fantastický! Kostička CUC vypadá sice jako lisovaný chleba, ovšem rozdíl je v tom, že CUC vydrží na háčku dlouhé hodiny. A lze jej opakovaně nahazovat do vody i po zdolaném kaprovi. Paráda!

Nástraha CUC dále obsahuje (záleží na příchuti) plankton, rybí moučky, bentos, mixované ovoce, mořské produkty, hmyz nebo třeba byliny a koření. Díky tomu má tak nástraha CUC velice silnou vůni. Takže tahle nástraha dokáže i za hodně nízkých teplot vytvořit silnou pachovou stopu. Další velkou předností je, že některé příchutě mají velice výrazné zbarvení, které jde vidět i z velké vzdálenosti. Paráda!

Tuto nástrahu můžeme nejrůzněji nastražovat. Můžeme ji napíchnout přímo na háček, můžeme ji nastražit na vlas pod háčkem, můžeme ji nastražit do gumičky na raménku háčku. Možností je spousta! Nástrahu lze i různě krájet a zmenšovat, takže můžeme vytvářet hodně zajímavá sousta třeba na líny, cejny nebo jinou menší bílou rybu.

Nástraha CUC dovoluje vytvářet velice zajímavá sousta pro kaprovité ryby. A díky tomu, že je krásně měkká, silně voní a má zajímavé zbarvení (některé druhy), je to naprosto ideální nástraha (nejen) na podzimní a jarní vycházky k vodě. Tohle slupne i hodně pasivní kapr!

Výrobek je dostupný na e-shopu LK Baits za nejnižší cenu na trhu!

 

LK Baits Fluoro Pellets Pineapple/N-Butyric

Výrobek je dostupný na e-shopu LK Baits za nejnižší cenu na trhu!

Geniální drobounké peletky do krmení! S těmito peletkami můžete krmit buďto samostatně například v PVA punčoše, anebo je přidáte do krmné směsi, která funguje jako pojivo. Z krmné směsi pak uděláte normální kouli, kterou dáte do krmítka. Hotovo! Tohle funguje! Nezapomínejte na to, že ve studené vodě je dobré používat jemné krmné směsi!

Navíc, jelikož jsou peletky drobné, tak se z nich kapr nenasytí. Musel bych jich spořádat opravdu kvanta. A hlavně: V momentě, kdy kapr najede na krmné místo a začne peletky luxovat, tak je vlastním pohybem rozvíří všude okolo. Ryby jsou tak nucené neustále hledat a šmejdit po lovném místě, až narazí na naši nástrahu.

Největší zbraní těchto peletek je to, že na dně u nástrahy vytvoří hustý „koberec“. Tohle nepřehlédne žádný kapr! Však si všimněte, jak nádherně výrazné zbarvení ty peletky mají. Ty tak doslova „svítí“ na zaneseném podzimním dně. Po rozpuštění PVA nebo krmné směsi se na dně vytvoří „svítící“ flek, který jde vidět i na hodně tmavém nebo zaneseném povrchu. Super!

Výrobek je dostupný na e-shopu LK Baits za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -