Domů Novinky Rybář měl v kbelíku podměrečné nástražní rybičky! Přišel o povolenku!

Rybář měl v kbelíku podměrečné nástražní rybičky! Přišel o povolenku!

- Reklama -

Tento případ se stal už před několika týdny, ale vzhledem k tomu, že právě probíhá hlavní část dravcové sezóny, chceme na to upozornit! O co jde? Rybář na Lipně měl v kbelíku rybičky, které nedosahovaly 15 centimetrové délky. Jenže! I když rybář na tyto rybičky nerybařil, tak porušil rybářská pravidla. Ta hovoří zcela jasně: Na Lipně rybáři nejen že nesměji na podměrečné rybičky chytat, ale nesmí je ani přechovávat v řízkovnicích nebo ve vezírcích. Dávejte si na tohle velký pozor!

Na stránce jihočeského rybářské stráže se píše:

Tak tady máme zvláštní dotaz od rybáře, kterému byla zadržena povolenka k lovu. „Dobrý den, rád bych se zeptal, odkdy se může zabavit povolenka k lovu za podměrné rybičky, které nejsou na prutu, nýbrž v kýblu ve vodě? A zároveň bych vás rád velice poprosil o telefon na úřad hospodářství a zemědělství vašeho kraje, děkuji. A zároveň prosím o kontakt i přímo na vás k dořešení a objasnění celé situace, děkuji.“

Zde je naše stručná odpověď: „Dobrý den, z Vaší informace není zřejmé, o co se jedná. Na revírech Jihočeského územního svazu je možné zadržet povolenku za rybičky menší než 15 cm, pokud se na ně loví nebo pokud jsou přechovávány v řízkovnicích nebo vezírkách na revíru ÚN Lipno (č. 421200) – viz popis revíru a bližší podmínky výkonu rybářského práva. Pokud máte nějaký problém, pošlete stížnost přímo na předsedu Jihočeského územního svazu ing. Korandu)“.

Po dalším prozkoumání případu se ukázalo, že rybáři byla zadržena povolenka za přechovávání 3 ks podměrečných línů a 4 ks karasů menších než 15 cm na ÚN Lipno.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Ano, tento případ je velký extrém (vzhledem k těm línům) – přesto z něj plyne upozornění, aby rybáři na některých revírech, na kterých platí nejmenší míra nástražní rybičky, si dávali bacha! Už to, že v řízkovnici nebo vezírku máte menší rybičky, než stanovuje rybářský řád, tak si zaděláváte úplně zbytečně na problém. Myslete na to!

Zdroj: Rybářská stráž Jihočeského územního svazu

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. To je zase píčovina, rybičky které nemají zákonem danou nejmenší míru k přivlastnění si můžu klidně nalovit i do jezírka nebo akvária, a RS mi může nanejvýš drbat záda, pokud na ně nelovím, nic neporušuji. Ale co taky čekat od jihočechů, to je podivná partička.

   • Lína jako nástražku zakázat, všude je dost tloušťů a cejnů, když to chce na sumce. Jinak mít u sebe podmírovýho lína u revíru, to už hraničí se slabomyslností, a slabomyslný jedinec by neměl být rybářem. I když, denně se ukazuje, že ano.

 2. Myslim si, ze to s temi omezenimi uz prehanite. Nevidim duvod, proc ma mit rybicka 15 cm. Uz se chovate jako v EU se zakrivenim okurky, zakazanim olova atd. Uz jsem dokonce slysel jak jeden tupec na soukrome vode premeroval tloustku snury. Dalsi zakazuji boili od Decatlonu atd. Dovedu si predstavit, ze nejakemu papalasobi i toto srotuje v hlave.

  • Protože blbci a pytláci na Lipně právě malýma a podměrečnýna rybičkama zdecimovali candátí obsádku .Až po tom se zavedla 20 cm míra se candátí populace zase pomalu obnovila .Dobře mu tak ,Musel to vědět a stejně si nedal říct .

 3. Česká RS se hodně změnila….. VY se divíte když mají ještě bonus za každou zábavnou povolenku cca 1000kc a plat 25000 až 30000🤮🤮🤑 už dávno na jejich pravidla… Obzvlášť na Orlíku kde si papaláši rybáři jak chtějí😤🤮Všude v cizině se chytá na tři pruty a nonstop je celoročně ještě se musí hodně Ty naši poskomunistický naučit🤣🤣🤣🤣

  • Kdyby se rybáři nechovali jak prasata a uklizeli po sobě, potažmo by ani neporušovali řád,tak by třeba bylo aj nonstop aj tři pruty.. jenže všichni po sobě uklízí a nakonec to na břeh hážou ty ryby, že??

 4. Co je platné že dám na prut 25cm rybičku když je Lipno obsazené rybáři s gumičkou 10cm. Nebo je rozdíl jestli skočí candát na rybičku 10cm nebo rybičku 20cm? Zdá se mi že těch vláčkařů je už víc. Takže nějaká spravedlnost? Nebo selský rozum? Ani u nás nečekám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -