DomůAkční nabídkaVIDEO: Jak úspěšně chytat kapry z hladiny? Vyzkoušejte tento fígl!

VIDEO: Jak úspěšně chytat kapry z hladiny? Vyzkoušejte tento fígl!

- Reklama -

Lov kaprů z hladiny patří k nejkrásnějším rybolovným disciplínám. Rybář totiž celou dobu vidí svou nástrahu na hladině. Až se u ní náhle zjeví tajemný stín. Kapr! Ten pocit, kdy se rybářské srdce napětím zastaví, je nezapomenutelný. Pak se zpod klidné hladiny vynoří mohutná tlama, která srkne nástrahu jako malinu. Je tam! Prut se ihned ohne jako namožená záda a začne nefalšované eldorádo! Taky byste si chtěli tuhle nádhernou rybařinu vyzkoušet? Pojďte se podívat, jak na to…

Lov z hladiny je vhodné praktikovat u překážek, u kterých se kapři za horkých dní zdržují. Naprosto ideální jsou například převislé větve stromů, stulíková  a leknínová pole, anebo zatopené keře či rákosí. Tady všude se kapři velice rádi zdržují ve vrchních částech vodního sloupce. Samozřejmě, nejideálnější je kapry chytat z hladiny při bezvětří, když se o vodní hladinu opírají sluneční paprsky. Právě v tuto chvíli se kapři velice rádi zdržují u hladiny.

Při lovu kaprů z hladiny je důležité dodržet jedno zásadní pravidlo – být potichu a nenápadný. Kapry totiž můžete byť jenom prudkými pohyby vyplašit. Rozhodně taky ničemu nepomůžete, když budete na břehu hlasití, anebo budete třeba silně dupat. Takhle ne! Pamatujte na to, že ticho a nenápadnost vede k úspěchu!

Kapry lze na naše lovné místo jednoduše přilákat. Stačí použít vhodnou návnadu. Co například? Mezi moderní návnady pro chytání kaprů na hladině patří například plovoucí peletky. Právě tyto drobné pelety vytvoří na hladině zajímavý „koberec“, který donutí kapry připlavat k hladině. Ten, kdo má rád osvědčenou klasiku, tak použije kusy suchého pečiva – rohlík, chleba nebo housky. My doporučujeme pečivo namočit (na pár vteřin) do CSL. Právě tekutý atraktor udělá to, že pečivo bude mít silnější pachovou stopu. A výsledek tak může být mnohem lepší!

 

Co budeme potřebovat?

NASH Bolt Machine

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Geniální pomůcka pro chytání kaprů z hladiny. Jedná se o speciální splávek, spíše plovák, který udrží naši montáž buďto přímo na hladině (při použití plovoucí nástrahy), anebo jen těsně pod ní. Obrovskou výhodou plováku Bolt Machine je to, že jsme s ním schopni nahodit skutečně daleko. Příklad: S klasickou mlaskačkou můžeme chytat jen kousek od břehu, protože jen s kusem pečiva (i když ho namočíme) nehodíme tak daleko. Jenže! NASH Bolt Machine váží i 55 gramů, což je dostatečná gramáž pro daleké nahození.

Lov kaprů z hladiny je rázem naprosto jednoduchý. Na kmenový vlasec připevníme plovák Bolt Machine a pod něj navážeme návazec o požadované délce. Pak už jen stačí nastražit naši oblíbenou nástrahu. Co použít? My osobně volíme buďto pečivo (krátký návazec), anebo kukuřici třeba na 50 centimetrový návazec, aby byla jen kousek pod hladinou. Tohle funguje!

Na této pomůcce od anglické společnosti NASH je geniální to, že její použití je opravdu naprosto jednoduché. Navíc, samotný lov je také jednoduchý, přitom neskutečně účinný. A hlavně! Lov kaprů s pomocí NASH Bolt Machine nabízí ten nejkrásnější možný záběr – vše vidíte v „přímém“ přenosu. Většího adrenalinu při lovu kaprů nezažijete!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

VIDEO: Jak vypadá lov s NASH Bolt Machine

Pořád si nedokážete představit, jak lov kaprů z hladiny s NASH Bolt Machine vypadá? Pak se podívejte na geniální video od anglické firmy NASH. Zkušení rybáři v něm ukazují, jak být s touto metodou úspěšný, a jak účinně chytat kapry. Tak co? Líbí se vám tahle rybařina? Pokud ano, pak si stačí obstarat NASH Bolt Machine a jít k vodě na ryby. Ať to jezdí!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Jo jenže spousta kaprů a amuru větší velikosti, stáří a zkušenosti je opatrná a nějaká věc vedle pečiva ho odradí. Jednou kousne a pečivo neodplave (nepohne se kvůli zátěži, byť jen plováku, znejisti a odplave. To je má zkušenost,. Zdeněk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -