Domů Novinky Za utrhnutou tlamu kapra přísné kontroly montáží! Další soukromý revír přitvrzuje pravidla!

Za utrhnutou tlamu kapra přísné kontroly montáží! Další soukromý revír přitvrzuje pravidla!

- Reklama -

Další naprosto nepochopitelný incident se odehrál na rybníku Rosed v Žabni na Frýdecko-Místecku. Na tomto rybníku chytili kapra, který neměl tlamu, ale jen krvavý otvor! Kterýsi z jeho návštěvníků použil naprosto nevhodnou montáž a zřejmě ke všemu použil i naprosto nepřiměřenou sílu. Výsledkem je tak naprosto zbytečné a nechutné zranění ryby! Majitel rybníku Rosed se ale rozhodl, že toto nenechá jen tak. A všechny budoucí návštěvníky informoval o tom, že kontroly vybavení budou mnohem důkladnější a přísnější. A ten, kdo daná pravidla poruší, zaplatí pořádnou pokutu!

Majitel rybníku Rosed k fotografiím s poraněným kaprem napsal:

Dneska se chytil na rybníku kapr, který měl totálně roztrhanou tlamu na maděru. V tlamě měl háček s návazcem s 3 metrovou šňůrou, na které bylo olovo natvrdo!!! Od dnešního dne mi bude každý rybář povinně ukazovat montáž, bez jakýchkoliv hloupých řečí! (Kdo z rybářů poznává svou montáž na fotce, tak ať se raději už na našem rybníku ani neukazuje).

U rybáře, u kterého objevíme montáž, která porušuje náš rybářský řád, bude na místě pokutován pěti tisíci korunami a doživotním zákazem na rybník Rosed!!! Budu rád, když to bude každý sdílet, ať se to dostane těm tupcům, co takhle ubližují rybám!

 

Kontroly rybářů zavádí stále více soukromých vod

Podobný incident bohužel není ojedinělý. Stále velká spousta rybářů nechápe, jak má pokud možno šetrná montáž na kapry vypadat. A jelikož podobných případů není málo, není se čemu divit, že majitelé soukromých vod zavádí přísnější kontroly. To obnáší například i to, že rybáři musí ukazovat jejich vybavení. A také musí počítat s tím, že pokud poruší daná pravidla, letí bez pardonu pryč.

Jak by měla šetrná montáž na kapry vypadat? Základním faktorem je to, že montáž musí být průběžná! To znamená, že při možném utržení zátěž z montáže sjede. Takže ryba tak netahá za sebou tuto zátěž, ale jen utržený návazec! A bacha! Některé revíry si do podmínek dávají i jasná pravidla ohledně povolených návazcových materiálů. Na to si také dávejte pozor!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

  1. To je sice politovanihodné,ale pokud majitel začne ,,buzerovat „rybáře bude to mit opačný efekt kok.ti se vždy najdou zvlášť u soukromých revirů kam většinou jezdí nerybáři.Když si je tam majitel láká ať se nediví.

  2. Olovo na tvrdo je prasarna dřív se chytalo jenom s průběžným. Majitel má právo kontrolovat ale v tomto případě bych zvolil oznamovací způsob ne výhrůžny

  3. Souhlasim s Petrem, at se pan majitel akvarka nedivi, ze se mu tam takove veci deji. Preci jen, kdyz si nekdo koupi cajky na ktere vytahne z vody auto, protoze na to ma a zaplati si soukr revir, muze si pak rikat preci rybar.. hlavne kdyz si da na fb fotecku.. o ryby tu vubec nejde.. rybarina to taky neni. . Jen tak dal panove majitele a akvaristi.. hlavne ze z toho mate penize! Pujdete do pekla, sv. Peta vsechno vidi 😉

  4. Spíš bych řekl, že to bylo od pytláka ty to dělaj že vážou zátěž na tvrdo. Rybář ví, že při větším tahu ryby by ji urazil. Petrův Žďár.

  5. Spíš bych řekl, že to bylo od pytláka ty to dělaj že vážou zátěž na tvrdo. Rybář ví, že při větším tahu ryby by ji urazil. Petrův zdar.

  6. To je přesný příklad kdy si amatérský rybář, nebo hňup co vůbec prut držel poprvé v ruce koupil z Aliexpress přímo takto hotový návazec na který se jen připne závaží a přiváže kmenový vlasec. Zrovna minulý týden sem to tam viděl a kroutil hlavou

  7. Nerad vidim utrpeni jakeho koliv zvirete , ale co je vlastne soukromak ? Pokud pominu balancovani na hrane zakona z hlediska lovu ryb , tak je to velky akvarko s par prerostlyma kapr co jezdi chytat ubozaci , kaprari co nejsou schopni akceptaovat zakon , lov 4 – 24 , 2 udice , zakaz zavazeni atd . Ukojenim svych zvracenych choutet , polibit kapre , valat se s nim , strcit prstik do ritniho otvoru ublizuji rybam .Hacek bez protihratu trha tlamu vic nez s , to uz az na par zabednencu vi vsichni . A pak si tihle uchylaci hraji na ch a p . Bando jedna kaprarska , naliskejte si , vyserte se na soukromaky a hlavne , nemucte ryby , ulovena mirova ryba ma dostat po palici a sup s ni do kuchyne . Omatlavani a pusinkovani si nechte na doma pro svoje stary .

  8. Je to hnus nerikam ze ne ale to jsou proste vyj….. soukromky miliarda lidi chyta 20 ryb tak jak to asi muze dopadnout i kdyby meli nejsetrnejsi montaz tak ty tlamky budou mit rozpichany ale hlavne ze to sype lovu zdar

  9. Naprosto souhlasím s výše uvedenýmy příspěvky ,že soukromé rybníky na chyť a pusť je zhovadilost a trápení ryb které se už asi nemůžou nažrat bez toho aby je nějaký jeliman vláčel na břeh a pak zas pouštěl .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -