Domů Akční nabídka Zaručený fígl anglických kaprařů: Jednoduchý návod, jak připravit TOP krmení na podzimní...

Zaručený fígl anglických kaprařů: Jednoduchý návod, jak připravit TOP krmení na podzimní kapry!

- Reklama -

Lov kaprů a podzim jdou rozhodně dohromady! Toto období patří k těm nejúspěšnějším v rybářově roce. A to zejména proto, že aktivita ryb je po nesnesitelných letních vedrech zase na maximu! Ryby teď aktivně hledají potravu, takže spolehlivě sbírají přichystanou návnadu. Aby byly naše podzimní výpravy za kapry úspěšné, je zapotřebí připravit dobrou návnadu. Máme pro vás zajímavý tip! Jedná se o jednoduchý a velice rychlý fígl, díky kterému zhotovíte dokonalé krmení na kapry! Pojďme se na to podívat blíže…

Podzim s sebou přináší ochlazení. Teplota vody se pozvolna snižuje, ubývají řasy a nečistoty, takže voda je krásně průzračná. Rybáři v těchto podmínkách rádi používají krmné směsi a PVA mixy. Ale co vyzkoušet krmné boilies? Ano! Je zapotřebí ho jen trochu „vytunit“.

Studená voda může za to, že se většina kuliček pomaleji rozpadá. Navíc, kuličky boilies za nízkých teplot nemají takovou tu nádherně měkkou konzistenci, jako když leží v teplé vodě. To lze ale velice jednoduše změnit! Jak? Pojďme si ukázat zaručený způsob, jak připravit TOP krmné boilies na kapry!

 

Co budeme potřebovat?

Krmné boilies DECATHLON

Cena: od 65 Kč za kilogram

Výrobek je dostupný na e-shopu DECATHLON za nejnižší cenu na trhu!

Tohle krmné boilies patří v posledních sezónách k velmi častým tématům v rybářských diskuzích. A ono se není čemu divit! Kilogram těchto kuliček vychází na pouhých 65 korun! Super cena!

Nejlepší zprávou ale je, že kapři toto boilies opravdu s velkou chutí přijímají. Jedná se o kuličky, které jsou k dostání v několika atraktivních příchutích (např. játra, scopex nebo monster krab). Toto krmné boilies je skutečně luxusní návnadou pro rozkrmení lovného místa. U vody můžete spustit velmi intenzivní krmnou „kampaň“, přitom vaše peněženka nebude trpět.

Pokud chcete o tomto boilies zjistit více, pak tady najdete obsáhlou recenzi

Pro „výrobu“ našeho nadupaného krmného boilies na podzimní kapry rozhodně doporučujeme tyto kuličky. Mají rychlou dobu rozpadu, velmi intenzivní vůni, zajímavou směs. Suma sumárum: Kapři na ně spolehlivě reagují! Tak proč je nepoužít?

Výrobek je dostupný na e-shopu DECATHLON za nejnižší cenu na trhu!  

 

Dip na boilies DECATHLON (Mušle)

Výrobek je dostupný na e-shopu DECATHLON za nejnižší cenu na trhu!

Velmi zajímavý dip z obchodní řetězce DECATHLON, který je k dostání hned v několika příchutích. K těm nejzajímavějším ale patří dip s příchutí mušle. Jedná se o velice intenzivní pachový atraktor, který má koncentrovaný odér. Tento dip tak dokáže i ve studené vodě vytvořit velmi zajímavou pachovou stopu. Tohle je super!

Pro zatraktivnění krmného boilies stačí použít jen malé množství dipu. Jeho odér je opravdu silný, s množstvím to proto netřeba přehánět. Tento dip samozřejmě nerozpouští PVA materiály (sáčky a punčochy).

Výrobek je dostupný na e-shopu DECATHLON za nejnižší cenu na trhu!

 

Jak připravit TOP krmné boilies na podzimní kapry?

Při podzimním lovu kaprů v chladné vodě lze boilies připravit tak, že bude mít i za nízkých teplot krásně měkkou konzistenci, bude vypouštět silnou pachovou stopu, takže zaujme kapry v okolí. Jak to udělat? Jednoduše! Před samotným krmením krmné boilies napaříme v horké vodě! S takto připraveným boilies můžeme krmit přímo z lodě, s pomocí krmné rakety nebo prakem.

Právě horká voda je velice užitečným pomocníkem. Díky ní kuličky nádherně změknou, budou mít velice zajímavou konzistenci, a díky napaření „nastartujeme“ kuličky pro „práci“ i ve studené vodě. Napařené kuličky totiž velice dobře vypouští atraktivní látky, které lákají kapry k záběru. Jak tedy připravit krmné boilies do studené vody? Mrkněte na postup a video!

Postup:

  • Nejprve si odsypeme požadované množství boilies do kbelíku
  • Připravíme si vařící vodu
  • Po dosažení bodu varu nalijeme vodu do kbelíku s boilies. Pozor! Stačí nalít jen málo vody! Boilies nechceme namočit, ale NAPAŘIT! S množstvím vody to zbytečně nepřehánějte
  • Poté kbelík s vařící vodou a boilies uzavřeme víkem. A na 5 až 10 minut jej necháme odležet
  • Boilies v uzavřeném kbelíku se nádherně napaří. Jeho vrstva změkne, takže kuličky budou vypouštět atraktivní látky i ve studené vodě. Navíc, kapr na krmném místě bude sbírat krásně měkké kuličky, které budou mít luxusní „gumovou“ konzistenci.
  • Po napaření boilies vezmeme nějaký dip, tekutou potravu nebo booster a všechny kuličky polijeme. Tekutý atraktor se do kuliček krásně vsákne, takže ty budou vytvářet velmi intenzivní pachovou stopu. Super!
  • Nakonec je velmi dobré použít i sypký atrkator, kterým boilies zasypeme. Kromě silné pachové stopy budou kuličky vypouštět i drobné částečky, které rovněž lákají ryby na lovné místo. Tohle je super!
  • Pozor! Pokud chystáte toto boilies den před samotným lovem, pak nenechávejte v kbelíku přebytečnou vodu. Ta z kuliček naprosto zbytečně odvádí atraktivní látky. Vodu tak odlijte do nádoby, a u vody tuto atraktivní tekutinu zase nalijte zpátky k boilies

Ilustrační foto: DECATHLON

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -