DomůNovinkyAkvárium s 1 000 000 litrů vody prasklo. Aktivisté podají trestní oznámení

Akvárium s 1 000 000 litrů vody prasklo. Aktivisté podají trestní oznámení

- Reklama -

Velmi kuriózní nehoda se stala v německé Berlíně. Právě tady v hotelu AquaDom prasklo obrovské akvárium, ve kterém bylo až 1 000 000 litrů vody. Po prasknutí akvária uhynuly stovky ryb.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O události informovala celá řada německých médií. Například portál Spiegel.de uvedl, že z akvária vytekl až 1 000 000 litrů vody. Není se čemu divit! Toto válcové akvárium bylo největší svého druhu na celém světě. Obrovské množství vody pochopitelně poškodilo i budovu hotelu, kdy například voda odtrhla části fasády.

 

Aktivisté podají trestní oznámení

Před prasknutím akvária v něm pobývalo asi 1500 ryb. Ty se pochopitelně po nehodě dostaly ven. A právě to donutilo aktivisty z organizace PETA podat trestní oznámení. „Podáme trestní oznámení na odpovědné osoby, protože zde bylo zjevně nedbale zacházeno s životy asi 1500 ryb,“ citoval mluvčího organizace web t-online.de.

Po nehodě pak ale český zpravodajský portál iDNES.cz přinesl zprávu, že se přece jen podařilo zachránit několik desítek ryb. Některé ryby dokázaly přežít ve vzniklých loužích, další pak byly na dně prasklého akvária.

Kromě ryb ale utrpěli újmu také dva lidé. Německé portály psaly o tom, že při roztříštění akvária zranily kusy skla dva lidi. Následně pak ještě hasiči evakuovali 350 hotelových hostů, kteří museli objekt opustit. Pro evakuované byly připraveny vyhřívané autobusy.

 

S velkou pravděpodobností to byla nehoda

Na místě nehody pracuje také německá policie, která se snaží zjistit, co se v hotelu stalo. Podle všeho to nevypadá, že by za zničením akvária a vylitím obrovského množství vody stál nějaký úmysl. Proč ale akvárium prasklo, vyšetřovatelé zatím neví.

VIDEO: Jak vypadalo berlínské akvárium před prasknutím? Více ve videu

Největší „zrádností“ takové nehody je to, že akvárium při poškození „exploduje“. Takže se nestane, že by voda odtékala z jednoho místa jako „z puštěného kohoutku“. „Pokud je akvárium vadné, náhle praskne,“ citoval web t-online.de mluvčího hasičů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -