DomůAkční nabídkaBílé krmení na kapry se silnou vůní česneku: Spolehlivě pracuje i ve...

Bílé krmení na kapry se silnou vůní česneku: Spolehlivě pracuje i ve studené vodě

- Reklama -

Lov kaprů na začátku sezóny mohou komplikovat silné nánosy organického odpadu na podvodních terénech. Ale i v takových podmínkách jde kapry jednoduše zaujmout. Třeba výrazně bílým krmením.

Ilustrační foto: LK Baits

Hodně rybářů při prvních vycházkách na ryby dbá na to, aby krmení a nástrahy vydávaly výraznou vůni. Dává to smysl: Je prostě důležité, aby zmíněné „dobroty pro kapry“ krásně voněly i ve studené vodě. Právě tak totiž výrazně napomáhají k tomu, aby přilákaly kapry blíže k háčku. Ovšem!

Někteří rybáři občas zapomínají na to, že důležité je i kontrastní zbarvení. Bacha! Není důležité, aby nástraha nebo návnada byla křiklavě žlutá nebo růžová. Ne! Bohatě „postačí“ i bíle zbarvené krmení, které je nejvíce kontrastní. Co to znamená? Bílá barva jde perfektně vidět na tmavém a šedivém podkladu – přesně takhle vypadá mrtvá vegetace na podvodních terénech.

Kapr ulovený na bílou peletu na ryby

Bílé zbarvení krmení na kapry dává velkou logiku právě na začátku rybářské sezóny. Jde totiž o to, že v tomto období je voda v našich revírech křišťálově čistá, takže kapři se při hledání potravy hodně spoléhají i na zrak. A dále: Kapři moc dobře vidí kontrastní věci – tedy výrazné předměty na tmavém dně. A proto je dobré používat právě bílé krmení.

 

Bílé nugety na kapry (medvědí česnek/garlic bear)

Tohle je přesně ten typ krmení na kapry, který se nám hodí při prvních vycházkách k vodě. I když bude v našem revíru hodně studená voda, tak to nevadí, protože tyto nugety na kapry jsou postaveny tak, aby vypouštěly atraktivní potravní signály i za hodně nízkých teplot. A to je zásadní! Protože právě takto „agresivní uvolňování“ dokáže zaujmout i pasivní kapry. Česnekové nugety jsou na rybářském e-shopu LK Baits .

Nugety na kapry LK Baits Garlic Bear

Kaprové nugety mají poměrně „gumovou konzistenci“, což je nelepší známka toho, že budou uvolňovat atraktivní látky ve velkém množství. To jde jednoduše vyzkoušet: Když člověk vytáhne namočenou nugetu na kapry z vody, tak mu na rukou zůstane silná vrstva atraktivních látek (povlak). A to díky „agresivnímu rozpadu“ ve vodě.

Česnekové bílé nugety na ryby cuc garlic bear LK Baits

Tyto česnekové nugety na kapry doporučujeme zejména proto, že mají již zmíněné bílé zbarvení. A právě díky němu jdou nugety perfektně vidět i na hodně zaneseném dně. Takže i když budete chytat tam, kde po zimě leží velké množství odumřelé vegetace, tak i v takových místech budete úspěšní. Tohle je fakt super!

 

Silná vůně a široká škála použití

Další silnou stránkou těchto konkrétních nuget na kapry je to, že mají výrazný odér. Jelikož tyto bílé nugety na kapry se vyrábí v příchuti medvědího česneku, pak rybář může očekávat fakt silnou vůni. A to je dobře! Protože tyto česnekové nugety ve vodním prostředí vytvoří skutečně silnou pachovou stopu, která zláká nejednoho kapra.

Rozpůlené bílé česnekové nugety na ryby LK Baits

Jak s nugetami krmit? Jelikož jde o „agresivní návnadu“ (silné uvolňování, barva, výrazná vůně), tak není zapotřebí s nugetami krmit ve velkém množství. Naopak! Rybáři v případě vyvážení montáží okolo nástrahy rozhazují jen pár hrstiček nuget. Ještě úspěšnější je potom použití nuget na kapry do PVA. A jelikož jde o měkkou návnadu, jde je různě lámat na menší kousky, takže vznikne atraktivní kupka u nástrahy.

Detailní pohled na bílé česnekové nugety na ryby LK Baits

Ano! Původně výrobce zamýšlel, že nugety budou sloužit především ke krmení. Ovšem díky zmíněným vlastnostem rybáři okamžitě začali nugety na kapry používat i jako nástrahu na kapry. Určitě na ně jde chytat, ale rozhodně doporučujeme používat peletové zarážky, díky kterým nugeta nespadne například při nahození. Na česnekové nugety se můžete podívat třeba na rybářském e-shopu LK Baits , kde jsou k dostání za zajímavé peníze.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -