DomůTrendyBohumil Kuna kritizuje závodní kapraře: Nelíbí se mu, jak se chovají k...

Bohumil Kuna kritizuje závodní kapraře: Nelíbí se mu, jak se chovají k uloveným kaprům

- Reklama -

Charismatický rybář Bohumil Kuna zase tne do živého. Rybáře někteří milovníci kaprů v minulosti kritizovali za jeho přístup k uloveným rybám. Teď Bohumil Kuna vrací úder na příkladu, který mu vadí. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Bohumil Kuna je známý svým pohledem na krapřinu, kdy o lovu kaprů říká, že ulovit velkou rybu není zase takový problém. Podle rybáře z Labe je důležité mít akorát dostatek času, dobrou montáž a nástrahu, a sedět na správném místě. Pak to „jde samo“.

„Já mám kaprařinu rád. Je to jednoduchá rybařina, a když jsi na správném místě a trošku si nakrmíš, tak si to prostě užívám. Byl jsem na opichu lokte, protože mám ještě z loňska tenisový loket – vytáhl jsem asi 700 kilo kaprů, za noc jsem chytil klidně přes 100 kilo,“ popisuje svůj vztah ke kaprařině Bohumil Kuna. Ovšem jiný pohled má na některé kapraře…

 

Je zacházení s ulovenými rybami v pořádku?

Podle Bohumila Kuny můžou někteří kapraři (nehází všechny do stejného pytle) za celou řadu zákazů. Rybář třeba poukazuje na to, že není výjimkou, že po těchto rybářích zůstává u vody nepořádek. „Dříve nebo později dojde na zákaz bivaku, na zákaz vjezdu, a tak dále. Kor když se porušují evidentní zákazové značky!

Hlavním smyslem nového videa od Bohumila Kuny ale bylo to, že mu vadí, jak se někteří rybáři chovají k uloveným rybám. Za příklad si vzal nedávno skončený závod IBCC na maďarském Balatonu, kde někteří závodníci s rybou „pracovali“ na břehu dlouhé minuty, než ji pustili zpátky na ryby.

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje některé kapraře za jejich chování k ulovené rybě

„To, co oni předvádějí, je katastrofa. Nedělat to s rybou tak odolnou, jako je kapr – dělat toto s candátem nebo štikou, tak ta ryba umře,“ myslí si Bohumil Kuna. A právě tohle Bohumilovi Kunovi vadí: Že kapraři ho kritizují za nešetrné chování k rybě, ale z jeho pohledu se sami nechovají zrovna vzorně. 

 

Ukažte, jak dlouho máte rybu na břehu

V prosinci minulého roku jsme psali o tom, že Bohumil Kuna spolu s rybářským youtuberem Kubákem spustili akci, ve které vyzvali ostatní tvůrce, aby ukázali, jak dlouho manipulují s rybou na břehu.

„Často mě lidi osočují z toho, že s ulovenými rybami špatně zacházím. Mám výzvu pro všechny rybářské youtubery, kteří dávají videa z lovu kaprů – natočte nesestříhaný záběr, jako to dělám já. Ať je video v kuse – od podebrání do podběráku, přes tu další manipulaci s rybou ve vážicí tašce, vaničce, tahání se s ní do lesa, přes převlékání do reklamních triček,“ řekl v jednom ze svých videí Bohumil Kuna.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -