DomůAkční nabídkaPáchnoucí patentky v krmení pro kapry dokážou divy, jde o přirozenou potravu kaprů

Páchnoucí patentky v krmení pro kapry dokážou divy, jde o přirozenou potravu kaprů

- Reklama -

Patentky jsou přirozenou součástí podvodního světa. A nejen to! Tito drobouncí živočichové jsou základem potravní pyramidy, na které jsou závislí i kapři. Proto je dobré patentky používat v krmení.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Třeba na podvodních videích jde často vidět, jak kapři rejdí v bahnitých nánosech. To hledají i nutričně bohaté patentky, které se shlukují do „patentkových kapes“. Ve chvíli, kdy kapr na takové místo narazí, okamžitě ho vyluxuje! Zase: Ryba totiž moc dobře „ví“, že právě tahle potrava jí dodá tolik potřebnou energii.

Kapři nenechají patentky jen tak ležet, protože jsou s nimi v kontaktu odjakživa. Už jako drobné rybky do sebe soukají načervenalé „žížalky“, které se svůdně kroutí. Kapr dost důvěrné zná pach této potravy, a proto na něj tak spolehlivě reaguje. Proto by rybáři měli do krmení na kapry patentky alespoň v malém množství přidávat.

 

Patentkový komplex Munch Baits

Tohle je dokonalý doplněk do krmení na kapry. Jedná se patentkový komplex od anglické společnosti Munch Baits, která je známá výrobou moderního krmení na kapry. A jedním z nich je právě tato kapři dobrota z patentek. Patentkový komplex Munch Baits je dostupný na e-shopu Chyť a pusť.

Obrovskou výhodou tohoto komplexu je to, že se skládá právě z patentek, které mají obrovskou nutriční hodnotu. Takže ve chvíli, kdy rybář do krmení přidá trochu tohoto komplexu, tak ho výrazně obohatí. Představte si to tak, jako byste na talíř se zeleninou položili flákotu grilovaného masa. Taky neodoláte, že?

Kromě toho, že jsou patentky „čisté maso“, tak také samozřejmě vysílají koncentrované potravní signály. Tato pachová stopa pak dokáže ve vodním prostředí přilákat kapry i z větší vzdálenosti, a donutí je šmejdit na našem lovném místě.

 

Komplex obsahuje protein z červených krvinek

K výrazně pachové stopě pak přispívá i hemoglobin, který je v komplexu obsažený. Co to je? Jde o protein, který je obsažený v červených krvinkách. Proto má tento patentkový komplex od anglické značky Munch Baits tak atraktivně krvavé zbarvení.

Díky této složce krmení s patentkový komplexem vydává i vizuální signál, takový jemný rudý mrak. Tohle může rozhodovat třeba v čisté vodě, ve které to jde perfektně vidět. Patentkový komplex tak skutečně velmi dobře imituje patentkové pole, na které kapři můžou při svém shánění po potravě narazit. Tohle fakt dokonale napodobuje přirozenou potravu kaprů.

Jak tento komplex používat? Rybáři jej využívají různými způsoby. Zaprvé: Někteří kapraři s komplexem zatraktivňují krmné boilies nebo pelety, kdy zmíněnou návnadu nejprve namočí do vody. Když je boilies nebo pelety „nastartované“, tak pak na ně nasypou „cucky“ patentkového komplexu.

Jiní rybáři pak patentkový komplex přidávají do sypkých krmných směsí. Ideální je, když rybář použije nějaké „krvavé krmení“ do kterého přidá patentky Munch Baits. Ale asi nejrozšířenější použití je to, že rybáři komplex přidávají k drobným krmným peletkám, aby rychle vytvořili lákavé krmné místečko pro kapry.

S patentkovým komplexem to není nutné přehánět. Nezapomínejte na to, že jde o velmi koncentrovanou surovinu do krmení, která má sama o sobě pro kapry výrazný pach. Takže rozhodně neplýtvejte! Toto přirozené krmení pro kapry je pak naprosto dokonalé na takové lokality, na kterých je velký rybářský tlak, a kde jsou kapři obezřetní na místech s velkým výskytem „partiklu“. Patentkový komplex najdete na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -