DomůNovinkyBoj se 100kilovým sumcem trval 100 minut: rybář ho chytil na umělou...

Boj se 100kilovým sumcem trval 100 minut: rybář ho chytil na umělou nástrahu

- Reklama -

Neuvěřitelný rybářský zážitek zažil rybář László Kucsák, kterému se v Maďarsku povedlo ulovit obrovského sumce. Dravec, který překonal magickou hranici 100 kilogramů, s rybářem bojoval 100 minut.

Jen málokterá ryba v evropských vodách dokáže vyvinout takovou sílu, se kterou má problém i zkušený rybář. Občas se ale okolnosti sejdou tak, že rybář zažije nezapomenutelný souboj s rybou i na vodě v Evropě. Tak jako rybář László Kucsák, který na jedné maďarské přehradě zapřáhnul nefalšované „sumčí monstrum“.

 

Video ze souboje s obrovským sumcem

Rybář László Kucsák se vydal na maďarskou lokalitu Fehérvárcsurgói. Tato zajímavá vodní plocha leží západně od Budapešti. A právě tady si chtěl rybář chytit nějakého dravce na umělou nástrahu. To, že ale zapne životního predátora, s tím asi ani sám rybář nepočítal.

Rybář chytal na umělou nástrahu ve tvaru malého sumce, kterou vedl u dna. A asi v 5metrové hloubce dostal tvrdý záběr. Už v prvních chvílích bylo jasné, že tohle bude hodně zajímavá ryba. Ohnutý prut na maximum tuto rybářskou hypotézu jen potvrzoval.

Souboj s obrovskou rybou se následně začal protahovat. Ale během první hodiny se sumec několikrát ukázal na hladině. Rybářovi v tu chvíli už bylo jasné, že na háčku má skutečně životní úlovek. Naštěstí během zdolávání nedošlo k žádným výrazným komplikacím, takže rybářovi se povedlo obrovského dravce přitáhnout na mělčinu.

Po náročných 100 minutách bylo dobojováno! Výsledná váha ryby? Fascinujících 101,1 kilogramů! Ulovit takového dravce na umělou nástrahu je opravdu obrovským úspěchem. Rybář pak po úlovku gigantického sumce zveřejnil i video ze souboje, na které se můžete podívat výše.

 

Světový rekord sumce také uloven na umělou nástrahu

To, že i na umělou nástrahu lze ulovit skutečně gigantického sumce, není žádnou výjimkou. Ostatně, i nedávný světový rekord z italské řeky Pád je toho důkazem. V červnu 2023 jsme psali o pokoření světového rekordu sumce, který se zastavil na neuvěřitelných 285 centimetrech.

Obrovskou rybu ulovil rybář Alessandro Biancardi. A kromě zmíněné gigantické délky je na tomto úlovku zajímavé právě to, že rybář dokázal „vousaté monstrum“ dostat na umělou nástrahu. Jak se mu to povedlo?

„V tichosti jsem se přiblížil k prvnímu místu a po několika náhozech přišel silný záběr. Ryba několik vteřin stála na místě, než začala velmi intenzivně bojovat. Souboj byl komplikovaný kvůli silnému proudu a spoustě potopených překážek,“ nechal se slyšet po životním úlovku italský rybář.

Gigantickou rybu se nakonec rybářovi povedlo dostat na břeh, kde fascinujícího sumce změřili. „Za nevěřícných pohledů mnoha rybářů se metr zastavil na 285 centimetrech – je to nový světový rekord sumce,“ prohlásil rybář z Itálie.

Zdroj: HEFMS, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -