DomůNovinkySumec o délce 285 centimetrů: nedávný světový rekord překonán o 4 čísla

Sumec o délce 285 centimetrů: nedávný světový rekord překonán o 4 čísla

- Reklama -

Tohle je fantazie! Po nedávné zprávě o světovém rekordu sumce, kterého ulovil německý rybář, je tady ještě větší ryba! Tu ulovil italský rybář Alessandro Biancardi. Sumec měřil 285 centimetrů. 

Nezdá se nám to? Není přece možné, aby v jedné sezóně rybáři ulovili dva sumce, o kterých se v sumcařských kruzích jen snilo. Ovšem teď je to realita! Po nedávném úlovku německého rybáře, kterému se povedlo chytit sumce o délce 281 centimetrů, přišla další „bomba“!

 

Zdolávání ztěžoval silný proud v řece

Italský rybář Alessandro Biancardi se vydal na sumce na řeku Po. Italský veletok patří k TOP sumcařským revírům v Evropě, na který se sjíždí sumcařská elita. Důvod je jasný: právě v téhle řece žijí obrovští sumci. Důkazem je nedávný světový rekord o délce 281 centimetrů, který je ale už pravděpodobně minulostí.

Nedávný světový rekord sumce totiž překonal zmíněný rybář Alessandro, kterému se povedlo dostat na háček nefalšovaného „sumčího krále“. Jeho sumec měřil fascinujících 285 centimetrů! Rybář se na řeku Po vydal sám. Chytal ze člunu s pomocí přívlače na umělou nástrahu.

„V tichosti jsem se přiblížil k prvnímu místu a po několika náhozech přišel silný záběr. Ryba několik vteřin stála na místě, než začala velmi intenzivně bojovat. Souboj byl komplikovaný kvůli silnému proudu a spoustě potopených překážek,“ nechal se slyšel italský rybář.

 

Problémy při vytahování obrovské ryby

První „oční kontakt“ mezi rybářem a zdolávaným sumcem proběhl až po 40 minutách tvrdého souboje. „V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem zasekl monstrum,“ řekl italský rybář. Ten v ten okamžik dostal záchvat paniky, aby o životní rybu nepřišel.

Zkušení sumcaři často říkají, že nejrizikovější moment přichází ve chvíli, kdy chce sumcař sumce dostat z vody. A tady to platilo taky! „Zkusil jsem sumce dvakrát nebo třikrát chytit za tlamu, ale byl stále příliš silný,“ popsal rybář Alessandro Biancardi.

Zkušený lovec se tak rozhodl, že sumce navede na mělčinu, a odtud se ho pokusí dostat na břeh. A právě tahle taktika se ukázala jako úspěšná! „Po několika pokusech se mi to podařilo,“ uvedl italský lovec, který vytáhl z řeky Po nefalšované monstrum.

 

Míra se zastavila na 285 centimetrech

Na místo poté dojeli Alessandrovi přátelé, takže lovec měl svědky o jeho historickém úlovku. „Za něvěřícných pohledů mnoha rybářů se metr zastavil na 285 centimetrech – je to nový světový rekord sumce,“ prohlásil rybář z Itálie.

I když všichni rybáři byli zvědaví na váhu uloveného sumce, nakonec se rozhodli jej nevážit. Úspěšný lovec to vysvětlil tak, že rybáři nechtěli vzácný exemplář z italské řeky stresovat.

Rozhodl jsem se ho bezpečně pustit. Doufám, že udělá jinému rybářovi stejnou radost jako mě,“ zakončil Alessandro Biancardi, který se s tímto úlovkem zapsal do rybářské historie.

Zdroj: MadCat, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Ten člověk, co to psal musí být naprostý ignorant, nechci použít ostřejší výraz že neví, jaký má český překlad Po.

  2. Článek je ještě zajímavější, protože řeka Pád měla podle zelených alarmistů v poskledním nejméně půl roce být prakticky vyschlá. Kromě posledního měsíce , 14 dnů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -