DomůNovinkyBrutální souboj se žralokem: rybář zapřáhl velkého žraloka na kajaku

Brutální souboj se žralokem: rybář zapřáhl velkého žraloka na kajaku

- Reklama -

Pořádně vzrušující zážitek prožil rybář Rick Austin. Tomu se podařilo na kajaku zapřáhnout velkého žraloka. Rybář při zdolávání predátora pořídil unikátní záběry, nakonec souboj s predátorem vzdal. 

Rybář Rick Austin se vydal rybařit do zátoky Minas Basin v Novém Skotsku na východě Kanady. A právě tohle místo si zmíněný lovec zapamatuje do konce života, protože mu tady zabral obrovský predátor. Na jeho nástrahu mu skočil žralok bílý.

 

Fascinující video s bojujícím žralokem

Rybářské video okamžitě vtáhne diváka do děje. Už na jeho začátku jde vidět ohnutý prut, který rybář křečovitě drží v rukou. Prut je pořádně ohnutý, takže hned ze začátku je jasné, že tohle bude pořádný úlovek. A pak to přijde!

Po chvíli se pod kajakem objeví obrys obrovského predátora! „Ježíši Kriste! Co to bylo?“ vyhrkne ze sebe rybář, který si neuvědomil, že má na háčku velkého žraloka. V ten okamžik se souboj mezi rybářem a žralokem „rozjede na plné obrátky“! Parádně ohnutý prut, ječící brzda navijáku – tohle by chtěl zažít nejeden rybář.

A pak nastane další úžasný moment: rázem se totiž rozevře mořská hladina, ze které vyskočí velký žralok. Wau! Fascinující podívaná! Rybář si ale celou dobu myslel, že má na háčku sviňuchu, které jsou ale v Kanadě chráněné. Proto vzal nůž a napnutý navazovací materiál přeřízl.

Až po zveřejnění videa rybářovi napsali dva biologové, že měl na háčku velkého bílého žraloka. Jejich odhad byl, že predátor měřil okolo 240 centimetrů (8 stop). Mělo odříznutí žraloka rybáře mrzet? Je to k diskusi: ale dokážete si představit, že na takové otevřené vodě manipulujete na vratkém kajaku s velkým žralokem?   

 

Rybáři na kajaku občas zapřáhnou monstrum

Mořský rybolov z kajaku je v mnoha končinách velmi populární metodou lovu. A někdy se při tomhle chytání podaří zapřáhnout opravdu „masivního protivníka“. Jeden takový případ se stal například rybářovi Scottovi Mutchlerovi, který se vydal rybařit do Panamy.

V této exotické zemi se rovněž rozhodl chytat z kajaku. V jeho osudový den mu na nástrahu zabral obrovský marlín. Tento úlovek rozhodně nebyl cílený, protože rybář měl spadeno na tuňáky.

Ovšem v ten den dostal životní záběr, kdy mu na nástrahu zabral marlín o odhadované hmotnosti 270 kilogramů! Rybu se rybářovi sice nepodařilo ulovit, ovšem z rybářského souboje vzniklo virální video, které má přes 150 000 zhlédnutí.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -