DomůAkční nabídkaJak chytit giga sumce? Zkuste špičkové vábničky od rybáře Jakuba Vágnera

Jak chytit giga sumce? Zkuste špičkové vábničky od rybáře Jakuba Vágnera

- Reklama -

Lov sumce na vábničku je jednou z nejúspěšnějších metod lovu „vousáčů“. I přesto je ale důležité sáhnout po vábničkách, které sumci „ještě neznají“. Variantou jsou vábničky od Jakuba Vágnera. 

Rybář Jakub Vágner. Uznávaný lovec obrovských sumců, který má na kontě celou spoustu gigantických ryb. Není tomu tak dávno, co právě Jakub Vágner založil novou sumcovou značku Vagner Fishing, která se specializuje na lov „velkých slimáků“. A v sortimentu této společnosti pochopitelně nemohou chybět super kvalitní vábničky na sumce

 

Vábničky na sumce Vagner Fishing

Sotva tyto vábničky na sumce spatřily světlo světa, okamžitě si získaly oblibu u česko-slovenských rybářů. Není se čemu divit! Neokoukaných modelů vábniček není na rybářském trhu mnoho. Kvalitní vábničky na sumce Vagner Fishing najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Tyto kvalitní vábničky na sumce Vagner Fishing jsou vyrobené hned z několika materiálů. Tělo vábničky tvoří kvalitní kus dřeva, díky kterému je tato vábnička parádně lehká a pružná. Takže rybáře tak nebolí ruka po „pár bouchnutích“ do vody, ale lze s ní dlouho pracovat. Paráda!

Hlava vábničky je pak zhotovena z tvrzeného plastu, který slibuje odolnost a dlouhodobé používání i při častém lovu sumců. Vábnička třeba vydrží i nechtěné bouchnutí do tvrdého boku rybářské lodě. Palec nahoru! Zmíněná hlava má pak tvar srdíčka – díky tomu tak tato pomůcka pro lov sumců vydává tolik unikátní a neoposlouchaný zvuk při vábení.

A to je zásadní plus! Jak na tuzemském rybářské mapě, tak i v zahraničí, je už celá řada lokalit „obouchaná“. To znamená, že se může stát, že sumci už nereagují na zvuk vábničky tak spolehlivě. Proto může být tento model vábničky od Jakuba Vágnera i na takových prochytaných vodách výrazně úspěšnější, protože sumci zmíněný zvuk tolik neznají.

 

Na výběr z vícero hlav

Rybáři si pak mohou tyto vábničky vybrat s různě velkými hlavami – na výběr jsou 3 velikosti. Nejmenší hlava má průměr 2,5 centimetru. Tato vábnička je tak vhodná na mělčí vody, na kterých je jen několikametrová hloubka. Je ideální třeba do rozlehlých a mělkých zátok na přehradách, anebo na mělké „planiny“ na řekách.

Takovou univerzální hlavičkou je potom prostřední velikost o průměru 3 centimetry. S touto vábničkou je rybář schopný vydráždit sumce jak na menších lokalitách, tak i na rozlehlejších vodách. Lov sumce na vábničku lze s tímto modelem provádět na přehradách, ale i řekách. Prostě univerzální velikost.

Největší hlava má potom průměr 3,5 centimetru. Tento model vábničky od Jakuba Vágnera je tak vhodný například na rozlehlé vody, na kterých potřebuje rybář vytvářet opravdu silný zvukový signál. Zároveň tuto vábničku lze používat na hlubokých vodách, kdy je zapotřebí dostat sumce k nástraze i v „pořádné díře“.

Ale zase: rybařina je nevyzpytatelný koníček. A někteří ostřílení sumcaři radí, aby i na hlubokých vodách rybáři používal nejmenší vábničku o průměru 2,5 centimetru. Proč? Jde o to se odlišit! Nabídnout sumcům „něco jiného“. Takže třeba i na hlubokém Orlíku se kolikrát vyplatí použít vábničku s nejmenší hlavou.

Jestli se chystáte na nějakou oblíbenou lokalitu na sumce, kde budete chytat s pomocí vábničky, pak se podívejte na tato „magická dřívka“ od Jakuba Vágnera. Jedná se o povedené modely, které mají unikátní zvuk, jež dokáže přelstít i zkušené sumce na prochytávaných vodách. Vábničky na sumce Vagner Fishing najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -