DomůNovinkyBude platit na Slapech omezení pro rybáře? V říjnu tam budou prestižní závody

Bude platit na Slapech omezení pro rybáře? V říjnu tam budou prestižní závody

- Reklama -

V říjnu na Slapech proběhne mistrovství světa v přívlači z lodě. Vedení rybářů ale zatím neví, jestli kvůli prestižní akci budou platit pro rybáře nějaká omezení. To bude záležet na okolnostech. 

Ilustrační foto: InRybar.cz, mapa: ČRS

O pořádání prestižního závodu na Slapech informoval Český rybářský svaz. Na populárním rybářském revíru budou závodníci chytat od 3. do 9. října 2022.

„Česká republika se stala pořadatelskou zemí 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo,“ vysvětluje ČRS.

 

Budou platit omezení? ČRS zatím neví

Areál pro závodníky bude začínat na Zrůbku, odtud se pak potáhne až do úseku 200 metrů od hráze nádrže. Důležitou informací je, že závodníci se budou pohybovat také ve všech zátokách v tomto zmíněném úseku.

Kdekoho pak může napadnout, zdali kvůli probíhajícímu šampionátu budou platit nějaká omezení. „Detaily, na které se ptáte, v současné chvíli ještě neznáme, a budou předmětem dalších příprav. Záležet bude na počtu přihlášených týmů a dalších okolnostech,“ uvedl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

 

Jak budou závody na Slapech probíhat?

Závodníci mohou přihlášky do závodu zaslat nejpozději do 20. srpna 2022. Startovné na celý tým činí 1500 euro, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu něco přes 36 000 korun. Závodníci na Slapech mohou při závodění použít vlastní lodě, anebo požádat o pronájem plavidla.

propozicích, které zveřejnil Český rybářský svaz, jde vidět i podrobný harmonogram závodu na Slapech. Registrace závodních týmů proběhne první den 3. října, kdy se zároveň uskuteční losování lodí pro první trénink. Tréninky pak proběhnou v úterý 4. října a ve středu 5. října.

Samotný závod pak odstartuje ve čtvrtek 6. října v 8 hodin ráno. Ve stejný čas pak proběhne i 2. kolo v pátek 7. října a 3. kolo v sobotu 8. října. Chytat se bude vždycky do odpoledních 15 hodin. Na neděli 9. října je potom naplánovaný odjezd závodníků ze Slap.

 

Proč Slapy?

Slapy jsou naprosto ideální lokalitou pro pořádání přivlačových závodů. Tato přehrada má skalnatý charakter, který je ideálním prostředím pro dravce. Však také se v přiložených propozicích píše, že Slapy jsou vyhlášenou vodou na candáty a okouny

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -