DomůAkční nabídkaPlovoucí mrtvá rybička na candáty: Trik, díky kterému mají rybáři více záběrů

Plovoucí mrtvá rybička na candáty: Trik, díky kterému mají rybáři více záběrů

- Reklama -

Lov candátů na mrtvou rybičku patří k populárním rybolovným metodám. Při tomhle chytání mají rybáři hromadu úspěchů. Ještě úspěšnější jsou potom ti rybáři, kteří chytají na plovoucí mrtvé rybičky.  

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Druhá polovina rybářské sezóny bývá většinou ve znamení lovu dravců. Při prvním ochlazení, kdy jde večer cítit blížící se podzim, se u vody srocuje čím dál větší množství lovců dravců. A ti chytají dravce s pomocí různých metod. Jednou z nejpoužívanějších je lov candátů na mrtvou rybičku.

Právě při tomhle chytání mají rybáři opravdu velké úspěchy. Jde především o to, že loví na přirozenou kořist těchto dravců, kterou znají od narození. Velkou výhodou pak je i to, že mrtvá rybička na candáty je dobře dostupnou potravou. Ale i tato na první pohled dokonalá nástraha jde vylepšit. Jak? Co z ní udělat plovoucí nebo vznášející se sousto?

 

Set na výrobu plovoucí rybičky

Toto je velmi populární pomůcka u zkušených lovců dravců. O co jde? Jde o pomůcku, která slouží k tomu, aby mrtvá rybička ve vodním prostředí plavala, anebo aby se přinejmenším alespoň vznášela. Právě taková vlastnost může znamenat výrazně více záběrů. Set najdete na e-shopu Chyť a pusť za zajímavou cenu.

Jaký je princip? Jde o to, že rybář na tyčinku napíchne buďto kusy větší nástražní rybičky, anebo menší nástražní rybičku. Po zajištění nástrahy k ní přidá červenou plovoucí kuličku, která má tu funkci, že nástrahu nadzvedne. Použití je naprosto jednoduché, ale rybář s pomocí tohoto setu může vyrobit nepřekonatelnou nástrahu na candáta.

Tento set na výrobu plovoucí rybičky je dokonalý zejména na těch vodách, na kterých jsou nánosy. Právě ty mohou komplikovat samotný lov candáta, ovšem při použití zmíněného setu nemusí mít rybář starost, že by se nástraha v nánosech „utopila“. Vynikající je tento set také do proudných vod, kdy nástraha v proudu luxusně „vlaje“, takže je pro candáty mnohem atraktivnější.

VIDEO: Jak se chová nástraha na setu pro výrobu plovoucí rybičky?

Samozřejmě, už samotný fakt, že se mrtvá rybička vznáší nebo plave, je obrovskou výhodou. Proč? Protože se candátovi mnohem snadněji nabírá do tlamy. Takže šance na úspěšný záběr je mnohem vyšší. To samé pak platí o samotném zaseknutí ryby po záběrů.

Pokud chcete, aby vaše mrtvá nástražní rybička měla lepší vlastnosti ve vodním prostředí, pak ji zkuste napíchnout na tento set. Jde opravdu o povedenou pomůcku, která může výrazně zvýšit počet záběrů od hladových dravců. Set na výrobu plovoucí rybičky je k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

 

Jednoduché vylepšení nástražní rybičky

I když je nástražní rybička sama o sobě vynikající nástrahou, tak i ta nejdokonalejší nástraha jde ještě „o chlup vylepšit“. V případě nástražních rybiček jde určitě o jejich pach, ten jde totiž výrazně posílit páchnoucí tekutinou Predator Booster, která je dostupná na e-shopu Chyť a pusť.

Páchnoucí roztok Predator Booster pro posílení aroma sumcových pelet

Většina rybářů rybičky skladuje v mrazáku. A právě po zmražení se zastaví bakteriální proces rozkladu, který stojí za tolik specifickým zápachem. Abychom tento proces znovu zvýraznili, pak je dobré použít právě Predator Booster. Proč?

Jde o to, že tato tekutina navozuje signály zmíněného bakteriálního procesu, který probíhá na mrtvých rybách. Nástraha tak vysílá velmi intenzivní pachovou stopu, která dravcovi „říká“, že v jeho blízkosti je snadno dostupná kořist. Proto dravci na Predator Booster tak skvěle reagují. Ten zápach je opravdu šílený!

Pokud chcete, abyste při lovu dravců „udělali opravdu všechno“, pak doporučujeme právě tento přípravek. Stačí ho nanést na nástrahu, ideálně počkat delší dobu, aby se „zažral“ do slizu rybky, a pak nahodit. Tohle je dokonalé zvýraznění plovoucí nástražní rybičky. Predator Booster je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Si myslím, že selským rozumem stačí do rybičky polystyren. Nicméně nejsem žádný génius, takže nwm.

  2. To je moc levné a jednoduché, takže je lepší nakoupit plastovou jehlu s koupena které bude mít rybička na sobě jako šperk. To je teda blbost.

  3. No za 109 Kč je to výhodné jen pro prodejce. Korek od láhve vína, či polystyren, jak píše kolega výše to lehce vyřeší a je to zdarma

  4. S tim korkem souhlasim ja sam ho pouzivam je prirozemy i svou barvou takze drave ryby nemaji poblem i s vetsim kouskem mam to odskouseno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -